TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalyje „Iš arti“ – artima pažintis su rimtosios šiuolaikinės muzikos atlikėjais

Vienas iš festivalio svečių – Vokietijoje gyvenantis trombonininkas M.Svobodas.
Organizatorių nuotr. / Vienas iš festivalio svečių – Vokietijoje gyvenantis trombonininkas M.Svobodas.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Šeštadienį Kaune prasideda XV tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“. Iki lapkričio 10 dienos vyksiančio festivalio renginiuose galės apsilankyti ne tik kauniečiai, bet ir Vilniaus, Jonavos bei Marijampolės melomanai.

 „Muzika – kaip prieskonių naudojimas. Kada prieskonis nepažintas, dažniausiai atmetamas. Galima prie jo priprasti arba ne, įsisavinti arba atmesti. Mūsų išvažiuojamieji koncertai šiemet turi panašią, edukacinę, misiją – parodyti muziką ir leisti pasirinkti“, – sakė 15-ą kartą rengiamo festivalio „Iš arti“ direktorė, kompozitorė Zita Bružaitė.

Kaip ir anksčiau, festivalis lieka ištikimas naujų lietuviškų kūrinių pristatymui – jų šiemet bus 15-a. Tačiau festivalio programa orientuota ne tik į naujienas – joje gausu šiuolaikinės muzikos kūrinių, sukurtų XX amžiuje, kuriuos atliks savo srities profesionalai.

„Labai džiaugiamės prisikalbinę atvykti trombonininką Mike'ą Svobodą, kuris dalyvaus programoje „Sintetinė pelkė“. Tai yra tas žmogus, kuriam avangardo įžymybės – draugai, kai kurie rašė jam kūrinius. M.Svobodas laikomas virtuozu, puikiai reprezentuojančiu tiek pučiamąjį instrumentą, tiek galimybes juo atlikti šiuolaikinę rimtąją muziką“, – sakė Z.Bružaitė.

Muzika – kaip prieskonių naudojimas. Galima prie jo priprasti arba ne, įsisavinti arba atmesti. Mūsų išvažiuojamieji koncertai šiemet turi panašią, edukacinę, misiją – parodyti muziką ir leisti pasirinkti. Sakė Z.Bružaitė

Ypatingu vakaru turėtų tapti ir koncertas, pavadintas „Keistu vakaru“, kuriame pasirodys Verena Rein (sopranas, Vokietija) ir styginių kvartetas „Chordos“.

„Nesinori nieko išskirti, tačiau festivalio kulminacija pavadinčiau lapkričio 7 dienos koncertą „Dainos ir madrikalai“, kuriame dalyvaus latvių jaunimo choro „Kamer...“. Vienas iš chorvedžių apie šį kolektyvą yra pasakęs, kad „Kamer...“ Europoje, o gal ir pasaulyje, yra pirmoji raketė“, – sakė festivalio programos autorė.

Šių metų naujovės – tik startas

Viena didžiausių šių metų naujienų – pirmą kartą rengiama tarptautinė konferencija, kurioje mintimis apie muzikos atlikimo ir interpretacijos ypatybes dalinsis Jungtinės Karalystės, Italijos, Ukrainos, Suomijos ir Lietuvos muzikologai. Taip pat rengiamas susitikimas – popietė su festivalio rengėjais, dalyviais – kompozitoriais ir atlikėjais.

„Šios iniciatyvos – tik pradžia. Ateičiai turime daug idėjų ir planų“, – sakė festivalio direktorė.

Festivalio pradžią rytoj, šeštadienį, 16 val., Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje paskelbs koncertas „Epitafijos“. Kauno kompozitorių kūrinius varpams atliks kariljonininkai Giedrius Kuprevičius ir Julius Vilnonis.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min