Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Filme – Čečėnijos karo paliestų vaikų portretai

Kadras iš filmo
Kadras iš filmo
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį, 17 val., Kauno karininkų ramovėje kauniečiai galės išvysti dokumentinį filmą „3 melancholijos kambariai“. Į nemokamą filmo peržiūrą miesto visuomenę kviečia Kitokio kino klubas.

2004 metais režisierės Pirjo Honkasalo sukurtą filmą pristatys kino kritikas Gediminas Jankauskas ir Kovo 11-osios akto signataras Algirdas Patackas.

Kadras iš filmo
Kadras iš filmo

Pasak kino vakaro rengėjų, „3 melancholijos kambariai“ – tai ne tik kino kritikų pripažintas filmas. Tai – dokumentinė juosta, kurioje, kaip reta tiksliai, atskleidžiamas Čečėnijos karo psichologinis poveikis vaikams, gyvenantiems Rusijoje ir Čečėnijoje. Filmas padalintas į tris epizodus, kuriuos režisierė pavadino „kambariais“.

Kambaryje Nr.1, pavadintame „Troškimas“, vaizduojamas Kronštato karo akademijos, esančios netoli Sankt Peterburgo, jaunų kadetų, kurių dauguma kilę iš iširusių ar nedarnių šeimų ir kurie rengiami būsimiems vaidmenims Rusijos kariuomenėje, griežto karinio režimo gyvenimas. Parodydamas jų karines pratybas, užsiėmimus, bažnytines ceremonijas ir laiką per pertraukas, filmas trumpai papasakoja apie kelis vaikinus, kurių gyvenimo istorijos atspindi dabartinės Rusijos politinį sąmyšį.

Antrajame kambaryje „Kvėpavimas“, nufilmuotame Grozne, parodoma visuotinė destrukcija, kurią sukėlė Rusijos sprogdinimai ir bombardavimai. Miesto gatvėmis valkatauja sužeisti šunys, keliai užkimšti Rusijos karo transportu, tačiau narsi vietos gyventoja vis tiek bando gelbėti našlaičius, kurie, atrodo, jau niekam neberūpi. Trečiasis kambarys, gavęs „Prisiminimo“ vardą, nufilmuotas kaimyninėje islamiškojoje Ingušijos Respublikoje. Šioje filmo dalyje sutelkiamas dėmesys į vaikus pabėgėlių stovyklose ir laikinoje našlaičių prieglaudoje.

Į filmo peržiūrą Kaune atvyks užsienio žurnalistai: Arkadijus Babčenko iš „Novaya gazeta“, Dmitrijus Frolinas iš „Caucasian Knot“, Oksana Čelyševa iš „Novaya gazeta“ ir „Voima“, taip pat dalyvaus Suomijos čečėnų diasporos atstovas Huseinas Čabajevas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min