Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Fortūnos“ buvo dosniausios Kauno dramos teatrui ir „Aurai“ (nuotraukos)

2010 metų „Fortūnos“ apdovanojimų laureatai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Apdovanojimuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Kauno rotušėje Kauno teatrų bendruomenė išsidalino tradicinius „Fortūnos“ apdovanojimus Šiemet statulėlės ir diplomai išdalinti jau 13 kartą.

„Trylikta šventė – krizinė, todėl joje pakvietėme koncertuoti Lietuvos muzikos ir teatro akademijos auklėtinius, būsimus bedarbius – grupę „Liūdni slibinai“, – pradėdamas renginį sakė jos vedėjas, Lietuvos teatrų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Andrius Žiurauskas.

Sunkmetį prisiminė ir „Fortūnos“ apdovanojimų komisijos pirmininkė Elvyra Markevičiūtė. Pasak jos, nors tikra krizė menininkams nebaisi, nes jie, šiaip ar taip, negali pakeisti savo prigimties ir pasukti į naują sritį, šis sunkmetis kai kurių pokyčių į teatrą įnešė.

Žmonės greitai nebežinos, kas yra geras pastatymas. Anksčiau žiūrovai plodavo tik per premjeras arba po ypač gero, sukrečiančio spektaklio. Dabar – po kiekvieno. Kolegoms linkiu nenuleisti kartelės nei sau, nei žiūrovams

„Dalis teatralų pasuko į pramogas. Tai nėra gerai dėl kelių priežasčių. Pirmiausia darydamas pramogą aktorius praranda prestižą, taip pat savo darbo kokybę, be to, iškreipiamas pats teatras. Dabar tiek daug pramoginių spektaklių. Žmonės greitai nebežinos, kas yra geras pastatymas. Anksčiau žiūrovai plodavo tik per premjeras arba po ypač gero, sukrečiančio spektaklio. Dabar – po kiekvieno. Kolegoms linkiu nenuleisti kartelės nei sau, nei žiūrovams“, – kalbėjo „Fortūnos“ apdovanojimų žiuri pirmininkė. Jos ir kitų komisijos narių sprendimu, „Fortūnos“ diplomais šiemet buvo pagerbti šie Kauno teatruose kūrę menininkai – vyriausiasis Kauno valstybinio teatro dirigentas Julius Geniušas, šio teatro artistė Rūta Zaikauskaitė, miuzikle „Mieloji Čariti“ sukūrusi pagrindinį vaidmenį, Kauno valstybinio dramos teatro aktorius Antanas Kurklietis, šiemet sukūręs įspūdingą vaidmenį šio teatro premjeroje „Skėriai“, tame pačiame teatro dar vienoje šio sezono naujienoje – spektaklyje „Laimingi“ - pagrindinius vaidmenis sukūrę aktoriai Toma Vaškevičiūtė ir Tomas Rinkūnas, o taip pat Vladimiras Šerstobojevas, sukūręs įspūdingą apšvietimą Kauno šokio teatro „Aura“ premjeroje – šokio spektaklyje „Sapnas Nr.5“.

Daugiausia statulėlių atiteko Kauno dramos teatrui ir „Aurai“

Pagrindinių apdovanojimų – „Fortūnos“ statulėlių – laureatais tapo dar 8 teatralai. Už nuopelnus Lietuvos teatrui padėkos „Fortūnos“ įteiktos dailininkei, scenografei Janinai Malinauskaitei, ilgus metus dirbusiai Kauno dramos teatre, taip pat jos kolegai – šio teatro senbuviui, aktoriui Antanui Tarasevičiui.

Dar vieną „Fortūnos“ statulėlę namo išsinešė režisierė Agnė Dilytė, Kauno mažajame teatre pristačiusi dvi premjeras – spektaklius „Lauros kosmosas“ bei „Sidabrinis fėjos šaukštelis“. Šiuos kūrinius jauna kūrėja ne tik režisavo. Ji yra ir jų autorė.

Šventės rengėjai pastebėjo, kad A.Dilytės „Fortūna“ bus vienetinė, nes ant jos palikta korektūros klaida.

„Tikriausiai niekada joks kitas dramaturgas negaus „Fortūnos“, ant kurios užrašyta ne „dramaturgei“, kaip turi būti, bet su klaida – „dramaturgiai“, – sakė A.Žiurauskas.

Pati režisierė tikino, jog jai „Fortūna“ yra tarsi vitaminas. „Nesėkmės ir neįvertinimas menininką taip pat skatina irtis į priekį ir kurti. Bet apdovanojimai ir įvertinimas veikia kaip vitaminas. Meluočiau sakydama, kad nesidžiaugiu įvertinimu“, – kalbėjo jauna menininkė. Paklausta apie ateities planus ji prasitarė, kad turi pasiūlymų dirbti ne Kaune: „Esu nebe Kaune, bet kur ir kodėl, dar nesakysiu“.

„Fortūnos“ statulėlės už puikius vaidmenis spektaklyje „Skėriai“ įteiktos ir Kauno dramos teatro aktoriams Dainiui Svobonui bei Inesai Paliulytei. Šiuo apdovanojimu įvertintas ir režisierius bei choreografas Andrius Kurienius, kartu su Kauno šokio teatru „Aura“ pastatęs spektaklį „Sapnas Nr.5“.

Dėkojo už galimybę kurti

Dar dvi „Fortūnas“ Kauno valstybiniam dramos teatrui padovanojo visus lankomumo rekordus mušantis spektaklis „Palata“. Už kūrybingą partnerystę, kuriant šį vaidinimą, „Fortūnos“ statulėlės įteiktos režisieriui ir aktoriui Rolandui Kazlui bei aktoriui Liubomirui Laucevičiui.

„Kadangi esu svečias, turiu padėkoti kauniečiams. Ačiū, kad Kaunas mane priėmė svetingai. Teatrui ačiū už pasitikėjimą jaunu režisieriumi ir nebe jaunu Kazlu“, – atsiimdamas apdovanojimą kalbėjo R.Kazlas. Vėliau, jau bendraudamas su žurnalistais, aktorius prasitarė, kad džiaugiasi nusprendęs gydytojo vaidmenį spektaklyje „Palata“ patikėti L.Laucevičiui. „Kažkada pats esu svajojęs jį sukurti, bet dabar Liubomiras man atrodo jam pats tinkamiausias. Daug iš jo išmokau. Tai – vienas geriausių visų laikų Lietuvos kino ir teatro aktorių“, – komplimentų kolegai negailėjo Kaune spektaklį pastatęs R.Kazlas.

Šventės organizatoriai džiaugėsi, kad nepaisant sunkmečio, kartu su „Fortūnos“ statulėlėmis, šiemet laureatai gaus ir 1000 litų premijas. Piniginės premijos „Fortūnos“ statulėlių pelnytojams teikiamos nuo pernai metų.

Trečiadienį Teatro dieną pradėję švęsti boulingo klube, kur vėl triumfavo Kauno kamerinio teatro komanda, laikinosios sostinės teatralai linksmybes tęsė viename iš Senamiesčio restoranų. Apdovanojimų laureatus nuo Rotušės ten nuvežė neįprastas transportas - vienos saugos tarnybos automobiliai, kuriuos šventės rengėjai spėjo pakrikštyti šarvuotais automobiliais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min