Tiesiogiai
15min be reklamos
2020 01 23, 13:16 Atnaujinta 2020 01 23, 14:42

Frakcija „Lietuvos gerovei“ neatsikurs: pasipildė „socialdarbiečių“ gretos

Buvę Seimo frakcijos „Lietuvos gerovei“ nariai Ona Valiukevičiūtė, Rimas Andrikis ir Vytautas Kamblevičius prisijungė prie Socialdemokratų darbo frakcijos. V.Kamblevičius tapo frakcijos seniūno pavaduotoju. Apie tai ketvirtadienį posėdžio metu pranešė Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.
Vytautas Kamblevičius
Vytautas Kamblevičius / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Prie „socialdarbiečių“ prisijungę trys Seimo nariai, anot frakcijos seniūno Rimanto Sinkevičiaus, ideologiškai artimi.

„Jie yra kairės centro pakraipos, tai lygtai atitinka ir dabartinės Socialdemokratų darbo partijos politines nuostatas“, – žurnalistams Seime komentavo politikas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rimantas Sinkevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Rimantas Sinkevičius

„Jie labai panašiai balsuoja – kaip ir mes, jie taip pat buvo ir yra valdančiojoje daugumoje, jie pritarė Vyriausybės programai. Čia yra tie įrodymai, ta bendrystė, kuri jungia“, – pridūrė R.Sinkevičius.

Klausiamas, gal „socialdarbiečiai“ V.Kamblevčių, O.Valiukevičiūtę ir R.Andrikį priims ir į partiją, frakcijos seniūnas atsakė: „Individuali tvarka. Nežinau, nesu partijos pirmininkas, atsakau už frakcijos darbą, taip kad klausimas čia turėtų būti užduodamas partijos bosams.“

Socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas, į klausimą, ar nauji frakcijos bendražygiai prašėsi ir į partiją, tiksliai neatsakė.

„Jie ir patys yra savo partijos kūrimosi fazėje, matysim, kaip jiems ten seksis“, – nurodė jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vytautas Kamblevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vytautas Kamblevičius

Partiją norintis kurti buvęs frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas Vytautas Kamblevičius neatmetė planų prisijungti prie „socialdarbiečių“ partijos.

„Dabar dar kol kas apie tai nemąstom, bet rinksimės aktyvas ir tada nuspręsim, ir jus informuosim“, – teigė jis.

Prie „socialdarbiečių“ Seime politikas tikino prisijungęs, nes siekia stabilumo: „Matome, kad likom mes trise ir kadangi esame valdančiojoje koalicijoje, ir visuomet palaikom [valdančiųjų sprendimus], dėl stabilumo valstybėje ir Vyriausybėje, mes ir sutikome eiti kartu.“

Panašu, atsikurti frakcijai „Lietuvos gerovei“ vilčių nebebuvo.

Pamąstėm, paskui pagalvos, kad čia mes kažko ieškom ar perkam iš kitos frakcijos kokius žmones.

„Išėjo K.Bartkevičius, išėjo J.Imbrasas, faktiškai mes likom penkiese ir iš tikrųjų paskui pamąstėm, paskui pagalvos, kad čia mes kažko ieškom ar perkam iš kitos frakcijos kokius žmones, tai pagalvojom, turbūt protingiausias žingsnis ir buvo [prisijungti prie „socialdarbiečių“]“, – paaiškino V.Kamblevičius.

Minimalaus dydžio, septynių narių frakcija „Lietuvos gerovei“ iširo po to, kai ją paliko parlamentaras Kęstutis Bartkevičius. Šiuo metu jis priklauso Mišriai Seimo narių grupei. Joje taip pat dirba ir kiti buvę frakcijos nariai – Juozas Imbrasas, Algimantas Dumbrava ir Algirdas Butkevičius.

Prisijungus trims Seimo nariams, dabar „socialdarbiečių“ frakcijoje – trylika tautos atstovų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min