Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 17, 14:47 Atnaujinta 2021 01 17, 20:47

G.Landsbergis Baltijos valstybių vardu reikalauja nedelsiant paleisti A.Navalną

Po to, kai sekmadienį Rusijos pareigūnai sulaikė į šią šalį sugrįžusį Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną, Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Baltijos valstybių vardu pareiškė, jog politikas turi būti paleistas. Jei ne, pasak jo, reikia svarstyti atsakomąsias Europos Sąjungos (ES) sankcijas.

„A.Navalno areštas yra visiškai nepriimtinas. Reikalaujame nedelsiant jį paleisti. Europos Sąjunga turi veikti greitai, jei jis nebus paleistas, mums reikia svarstyti įvesti sankcijas, atsakant į tokį pasibaisėtiną žingsnį“, – anglų kalba tviteryje rašė G.Landsbergis.

Pranešimą su reikalavimu paleisti A.Navalną ir patraukti atsakomybėn į jo gyvybę pasikėsinusius žmones sekmadienį išplatino Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

„Ministerija šiuos Rusijos teisėsaugos institucijų veiksmus vertina kaip dalį oficialiosios Maskvos inicijuotos A.Navalno persekiojimo ir sunaikinimo kampanijos. Panašu, kad A.Navalnas, išdrįsęs mesti iššūkį valdžiai, padarė dar vieną Maskvos akyse nedovanotiną klaidą – liko gyvas ir dar daugiau – paskelbė, kas į jį pasikėsino.

Raginame nedelsiant paleisti A.Navalną, taip pat atsakomybėn patraukti į jį pasikėsinusiuosius“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas G.Landsbergis.

Jis jau anksčiau teigė, jog ES turėtų nedelsdama reaguoti į Rusijos valdžios veiksmus, jei pastaroji nuspręstų sulaikyti A.Navalną.

„Su dideliu susirūpinimu stebime situaciją, kuri klostosi belaukiant Aleksejaus Navalno sugrįžimo į Maskvą. Indikacijos rodo, kad gali būti mėginama jį sulaikyti, suimti. Mano nuomone, Europos Sąjunga turi būti pasirengusi nedelsdama reaguoti į tokius galimus laisvės suvaržymus žmogaus, kuris ką tik išgyveno pasikėsinimą“, – anksčiau BNS sakė G.Landsbergis.

„Aš manau, kad jei A.Navalnas bus suimtas, Lietuva galėtų pasiūlyti taikyti naujas sankcijas tiems, kurie prie to prisideda“, – pridūrė jis.

Pasak G.Landsbergio, ES veiksmų turėtų imtis iš karto paaiškėjus, kad A.Navalnas yra sulaikytas.

„Dabar kaip tik diskutuojame su kai kuriomis ES valstybėmis, kokie galėtų būti mūsų tolimesni veiksmai, tačiau kol kas laukiame lemtingo lėktuvo nusileidimo“, – teigė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

44 metų Rusijos opozicijos lyderis sekmadienį vakare sugrįžo į Maskvą iš Vokietijos, oro uoste jį sulaikė pareigūnai.

Vokietijoje A.Navalnas kelis mėnesius buvo gydomas po mėginimo jį nunuodyti. Politiko teigimu, šis mėginimas buvo surengtas Rusijos prezidento Vladimiro Putino nurodymu.

A.Navalnas blogai pasijuto rugpjūtį skrydžio iš Sibiro į Maskvą metu, o vėliau buvo nuskraidintas medicininiu lėktuvu į Berlyną.

Vakarų ekspertai nustatė, kad jis buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Kremlius neigia kaip nors prisidėjęs prie šio išpuolio, o rusų tyrėjai tvirtina, kad nėra jokio pagrindo inicijuoti tyrimą.

Rusijos kalėjimų tarnyba (FSIN) dabar sako, kad atvykusiam į Maskvą A.Navalnui gali grėsti kalėjimas už tai, kad jis pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas. Prokurorai taip pat gali iškelti su korupcija kovojančiam aktyvistui baudžiamąją bylą dėl įtarimų, kad jis neteisėtai pasisavino beveik 4 mln. dolerių, paaukotų jo organizacijoms.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Aleksejus Navalnas teisme
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Aleksejus Navalnas teisme

Jau maždaug dešimtmetį Rusijos protesto judėjimo veidu laikomas A.Navalnas išgarsėjo kaip kovos su korupcija tinklaraštininkas ir antivyriausybinių mitingų organizatorius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min