Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 16d. 16:17

G.Nausėda įvertino „valstiečių“ kreipimąsi dėl D.Žalimo: neatsakingas stūmimas į konstitucinę krizę

Gitanas Nausėda
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gitanas Nausėda

Prezidentui Gitanui Nausėdai nekyla abejonių, ar Dainius Žalimas teisėtai vadovauja Konstituciniam Teismui. Atvirkščiai. Jis užsimena, kad dėl to kurstydami abejones, „valstiečiai“ neatsakingai stumia šalį į konstitucinę krizę.

Antradienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pranešė, kad koalicijos partneriai kreipėsi į prezidentą G.Nausėdą, atkreipdami pastarojo dėmesį į tai, jog pasikeitus Konstitucinio Teismo įstatymui, Dainiaus Žalimo, kaip Konstitucinio Teismo pirmininko, įgaliojimai esą negalėjo būti pratęsti.

Tačiau prezidentas su tuo nesutinka.

„Prezidento nuomone, kiekviena valstybės institucija turi atsakingai veikti savo įgaliojimų ribose. Kiekvienos iš jų darbas turi būti nukreiptas į pasitikėjimo valstybės institucijomis stiprinimą, o ne viena kitos menkinimą. Visos institucijos turi dėti pastangas, užtikrinančias teisingumą vykdančių subjektų nepriklausomumą. Stūmimas į konstitucinę krizę yra itin neatsakingas žingsnis.

Stūmimas į konstitucinę krizę yra itin neatsakingas žingsnis.

Jei Seimo nariams kyla klausimų dėl atitinkamų įstatymų atitikties Konstitucijai bei kaip turėtų būti suprantami Konstitucinio Teismo nutarimai, jie gali imtis priemonių toms abejonėms pašalinti, tai yra kreiptis išaiškinimo į Konstitucinį Teismą. Prezidentui tokių abejonių nekyla“, – valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir jos koalicijos partnerių kreipimąsi įvertino prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Valdantieji laikosi pozicijos, kad D.Žalimas pasibaigus kadencijai esą turėjo paskirti teismui vadovauti kitą teisėją ir kėlė klausimą, ar D.Žalimas šiuo metu teisėtai eina pirmininko pareigas.

Valdančiųjų koalicinės tarybos pareiškime cituojamas KT įstatymas, kad „nutrūkus Konstitucinio Teismo teisėjo – šio teismo pirmininko įgaliojimams (...) Konstitucinio Teismo pirmininko pareigas laikinai eina Konstitucinio Teismo pirmininko paskirtas Konstitucinio Teismo teisėjas“.

Pats D.Žalimas šį „valstiečių“ vadovo Ramūno Karbauskio pasirašytą kreipimąsi pavadino „neleistinu kišimusi į šio teismo veiklą“.

„Aš tai vertinu kaip neleistiną kišimąsi į Konstitucinio Teismo veiklą už jo priimamus sprendimus, konkrečiai už penktadienį priimtą sprendimą“, – BNS antradienį sakė D.Žalimas.

D.Žalimo darbe trūkumų pradėta ieškoti po to, kai penktadienį Konstitucinis Teismas paskelbė, kad „valstietės“ Agnės Širinskienės vadovauta laikinoji tyrimo komisija, tyrusi galimą poveikį sprendimų priėmėjams ir politiniams procesams, buvo sudaryta pažeidžiant Konstituciją, ir jos išvados yra neteisėtos.

Dėl to opozicija paragino A.Širinskienę trauktis iš Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės pareigų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min