Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 26d. 10:48

G.Paluckas: „valstiečiams“ iki kairumo labai toli, mes jiems netarnavome ir netarnausime

Lietuvos socialdemokratų partija Seimo rinkimuose turės 13 vietų. Pirmininkas Gintautas Paluckas Utenos apygardoje surinko lygiai balsų su konservatoriumi Edmundu Pupiniu, tad balsai pirmadienį bus perskaičiuoti – kol kas laimėtoju paskelbtas E.Pupinis, kadangi jis surinko daugiau balsų pirmajame ture. G.Paluckas rinkimų rezultatus vadina pusėtinais.

BNS naujienų agentūros surengtose spaudos konferencijose „Diena po rinkimų“ dalyvauja visų į Seimą patekusių politinių jėgų lyderiai. Spaudos konferencijas galite žiūrėti čia:

Liks opozicijoje

Daugiamandatėje apygardoje spalio 11 dieną į parlamentą buvo išrinkti 8 partijos kandidatai, vienmandatėse jie laimėjo dar penkis mandatus.

Praeituose rinkimuose LSDP laimėjo 17 mandatų, tačiau vidury kadencijos partija skilo.

„Socialdemokratai, panašu, lieka opozicijoje su savo tvirta rinkimine programa. Turėsime solidžią frakciją. Rinkimų rezultatus vertiname kaip pusėtinus, po pirmo turo tam tikro emocinio nuokryčio susitelkėme antrajam turui ir pavyko pasiekti tiek, kiek pavyko“, – kalbėjo G.Paluckas.

Jis teigė, kad partijos atsinaujinimo kryptis nesikeis, nes esą mato „išsiplėtusią rinkėjų bazę į jaunus, pažangius, progresyvius žmones“, yra norinčių įstoti ir padėti partijai artimiausius ketverius metus.

„Valstiečiai“ – ne kairieji

G.Paluckas žadėjo, kad Seime bus atstovaujama socialdemokratinė partija. „Vadinti LVŽS klasikine kairiąja partija yra labai drąsu, jiems iki europietiškai suprantamo kairumo labai toli. Todėl mes matome socialdemokratus kaip vienintelę tikrą europietišką kairiąją partiją, todėl konfliktų čia matau daug, todėl mes tokio vertybinio konflikto nevengsime“, – teigė jis.

Rasa Budbergytė dar priminė, kad trys procentai balsavo už atsiskyrusius socialdarbiečius. Be to, pastaruosius ketverius metus Lietuva išgyvena ekonominį pakilimą, todėl visuomenė kitaip suvokia, ką daro, kaip kalba politinės partijos. Tačiau niekas nežino, kas laukia artimiausiu metu, todėl tikrai socialdemokratai atsižvelgs į tuos dalykus.

„Socialdemokratai labai rimtai atsižvelgs į tos dienos situaciją dėl gerovės valstybėje, ne tik dėl tokių dalykų kaip žmogaus teisės ta kultūrine prasme, vakarietiška prasme. Aš tikrai manau, kad mes turėsime galimybę opozicijoje būdami teikti projektus, kurie sulauks palaikymo“, – kalbėjo R.Budbergytė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rasa Budbergytė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Rasa Budbergytė

Ir tarp konservatorių pasitaiko protingų

LSDP lyderis atmetė „valstiečių“ pirmininko Ramūno Karbauskio priekaištus, kad kai kuriose apygardose socialdemokratai palaikė ne juos, o konservatorius – esą ir tarp konservatorių pasitaiko protingų žmonių.

„Mes niekada netarnavome ir netarnausime „valstiečiams“, kokie čia gali būti priekaištai, dvi skirtingos partijos turi savo skirtingas taktikas. Mes priėmėme kai kur jų paramą, lygiai taip pat parėmėme ten, kur reikėjo, tai leido mums padidinti savo frakciją.

Bet kai kur, kur „valstiečių“ kandidatas buvo labai silpnas, o konservatorių – kompetentingas ir protingas, kaip bebūtų keista, bet kartais ir konservatorių partijoje pasitaiko vienas kitas protingas, tai normalu“, – kalbėjo G.Paluckas.

Dėl savo situacijos šypsosi

Dėl savo situacijos Utenos apygardoje, kur jis surinko lygiai balsų su Edmundu Pupiniu, G.Paluckas sakė tegalįs šypsotis.

Džiaugiuosi bent tuo, ką įeisiu į istoriją kaip chrestomatinis pavyzdys, ką reiškia vienas balsas.

„Vakar lygiai taip pat šypsojausi, kai pamačiau, kad yra lygiosios, tai politinėje sistemoje retesnis atvejis. Džiaugiuosi bent tuo, ką įeisiu į istoriją kaip chrestomatinis pavyzdys, ką reiškia vienas balsas“, – sakė LSDP lyderis.

Jis sakė negalįs pasakyti, ką darys kitos partijos opozicijoje, bet jie žada būti konstruktyvūs, palaikys tokius dalykus, kurie jiems bus priimtini, ir neinicijuos jokių komisijų, kurios tirtų praeities sprendimus.

G.Paluckas dar nebuvo linkęs pasakyti, ar norėtų tapti opozicijos lyderiu. O jau pasigirdusias kalbas, kad liberalai įvardijo savo kandidatus į aplinkos ir ekonomikos ir inovacijų ministrus, jis pavadino „ėjimu prieš traukinį“.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gintautas Paluckas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gintautas Paluckas

G.Paluckas tikino, kad jam nesvarbu, ar R.Karbauskis atsiprašys, ar ne, bet esą daugybei socialdemokratų tikrai buvo nemalonu girdėti melą apie kažkokius partijos susitarimus su konservatoriais. R.Karbauskio šešėlyje jis irgi pažadėjo tikrai neliksiąs.

Sveikatos priežiūros sistema įsitempusi

Klausiamas apie situaciją dėl COVID-19, LSDP pirmininkas minėjo, kad sveikatos priežiūros sistema yra įsitempusi, todėl nereikėtų to ignoruoti. Jis taip pat minėjo tai, kad slaugytojus Lietuva dabar ruošia Vakarų šalims, nes dėl prastų darbo sąlygų jie nelieka čia.

R.Budbergytė tikino, kad opozicija turės stebėti naujos valdančiosios daugumo sprendimus šioje srityje. Kaip vieną svarbiausių dalykų ji įvardijo planines sveikatos paslaugas, kurios negali išnykti dėl koronaviruso grėsmės.

Tą akcentavo ir G.Paluckas, kurio teigimu, ligoninės tikrai gali atskirti srautus ir suteikti reikalingą pagalbą visiems pacientams, kuriems ji būtina.

Seimo rinkimus laimėjo dabar opozicijoje dirbanti Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Negalutiniais duomenimis, konservatoriai užsitikrino 50 mandatų. Jie kartu su Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija ketina derėtis dėl valdančiosios daugumos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min