Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 22, 20:59

Galimybė pasidairyti ten, kur vartai visada užrakinti: smalsumą keliantis Gulbinų kvartalas

Šalia Vilniaus esantis Gulbinų kvartalas pastaruoju metu vėl dėmesio centre. Juo intensyviai domisi teisėsauga, žiniasklaida, Seimo Antikorupcijos komisija planuoja išvyką pasižiūrėti, ar bus nugriautos tvoros, kaip to esą reikalaujama dalį sklypo įtraukus į Valstybinį miškų kadastrą. Tačiau teritoriją prižiūrinčios UAB „Gulbinų turizmas“ direktorius Sigitas Kubilius tvirtina, kad kol kas nėra matęs jokio oficialaus dokumento, kuris įpareigotų griauti tvoras. Išskirtiniame interviu 15min jis neslėpė nuostabos – esą visi dokumentai tvarkingi, tačiau vis tiek mėginama rasti „kabliukų“.
Didžiųjų Gulbinų kvartalas Tik prenumeratoriams
Didžiųjų Gulbinų kvartalas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Nuo miesto centro iki Didžiųjų Gulbinų gatvėje esančio prabangaus kvartalo vos keliasdešimt minučių kelio. Aptverta teritorija, kurioje po didžiulėmis pušimis išsimėtę 17 pastatų. Pasivaikščioti čia nepavyks, jeigu čia neturite nuosavybės ar tos nuosavybės turėtojai nėra jūsų bičiuliai.

Šis kvartalas, kuriame nuosavybę įsigijo garsūs verslininkai, nuo pat jo planavimo pradžios nuolat kėlė klausimų – ar čia tikrai planuojami poilsio paskirties pastatai, ar vis dėlto bus gyvenama nuolat? Kodėl nėra priėjimo prie Gulbino ežero ar tie esantys priėjimai nepatogūs?

Prieš kelerius metus prokurorai ėmė kelti klausimus dar ir dėl to, ar sklypas nėra per didelis bei kur dingo miškas, jų teigimu, oficialiai figūravęs dokumentuose iki 2016 metų. Šie du dalykai jau pasikeitė – Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) nusprendė nutraukti nuomos žemės nuomos sutartį, nuspręsdama, kad išnuomotas sklypas esąs per didelis tokiam kiekiui pastatų.

O Valstybinė miškų tarnyba tos pačios NŽT prašymu įtraukė dalį sklypo į Valstybinė miškų kadastrą, nors iki šiol teigė, kad oficialiai jokio miško čia niekada nebuvę, tik želdiniai.

Daugiau apie tai skaitykite: Prabangi Gulbinų gyvenvietė gali likti tik be dalies sklypo, griauti pastatų užmojų nėra

Iki šiol bendrovės „Gulbinų turizmas“ vadovai ir akcininkai rinkosi situacijos nekomentuoti. Neslepia manę, jog skandalai tiesiog nurims, nes esą visi dokumentai yra tvarkingi ir viskas atlikta pagal teisės aktus. Tačiau vis dėlto S.Kubilius pakvietė 15min pasidairyti po vienu prabangiausių Vilniaus kvartalų vadinamus Gulbinus.

„Čia buvo šabakštynas“, – apie tai, kaip atrodė ši teritorija, kai buvusios vaikų stovyklos pastatus Lietuvos žemės ūkio darbuotojų profesinių sąjungų federacija 2004 m. pardavė statybų bendrovei „Veikmė“.

Pastatai buvo avariniai

– Koks likimas ištiko buvusius čia stovyklos pastatus?

– Visi pastatai buvo avarinės būklės, juos reikėjo privalomai nugriauti. Dalis pastatų buvo rekonstruoti – administracinis pastatas, pirtis, tai buvo duoti leidimai rekonstrukcijai.

Visi kiti statiniai turėjo leidimus poilsio namo statybai. Nuo pat pradžių visuose dokumentuose buvo būtent tokia paskirtis namų nurodoma.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Pirtis
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Pirtis

– Tačiau nuo pat pradžių šis projektas turėjo tą šleifą – kad čia bus ne poilsio paskirties pastatai, o uždaras gyvenamasis kvartalas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min