Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gatvėje gimdžiusios moters šeima – vaikų teisių tarnybos akiratyje

23-ejų metų klaipėdietė kūdikį pagimdė tiesiog Debreceno gatvėje.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / 23 metų klaipėdietė kūdikį pagimdė tiesiog Debreceno gatvėje.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vaiko teisių tarnybos specialistai buvo šokiruoti, sulaukę informacijos, kad viena uostamiesčio gyventoja kūdikį pagimdė tiesiog gatvėje.

23 metų klaipėdietė kūdikio penktadienio pavakarę susilaukė Debreceno gatvėje, prie namo, kuriame ir gyvena. Naujagimiui ateiti į pasaulį padėjo šalia veikiančios veterinarijos klinikos darbuotojos. Jos nukirpo virkštelę. Vėliau mama su naujagimiu buvo nuvežti į ligoninę.

Klaipėdos vaiko teisių tarnybos vedėja Gražina Aurylienė „15min“ teigė, kad iki šiol šios šeimos nepažinojo. Penktadienio vakarą su tarnybos specialiste ji aplankė šeimą ir konstatavo, kad ji nėra pasiruošusi auginti dar vieno vaiko. 23 metų viename prekybos centre kasininke dirbanti moteris su vyru susilaukė jau trečios atžalos.

Į akis krito tai, kad ir abu seneliai, ir tėvas buvo kiek išgėrę. Jie teigė, kad šventė mergaitės gimimą, – pasakojo G.Aurylienė.

Įtrauks į rizikos šeimų apskaitą

„Ši šeima, kaip mes sakome, bus mūsų šeima – joje turi lankytis socialiniai darbuotojai. Surinksime reikiamą informaciją ir perduosime ją Šeimos ir vaiko gerovės centrui, kad šeima būtų įtraukta į rizikos šeimų apskaitą“, – sakė G.Aurylienė.

Pasak jos, šeima įsikūrusi mažame bute, bendrabutyje. Dviejuose kambariuose gyvena naujagimio susilaukusi moteris su vyru ir du jaunos šeimos vaikai bei seneliai. „Butą radome nešvarų, netvarkingą. Jame basi bėgiojo 2006 ir 2007 metais gimę berniukai. Pagal dabartinę situaciją šeima nėra pasiruošusi auginti dar vieno vaikelio. Nematėme nei paruoštos lovelės, nei drabužėlių. Tačiau visa tai išsiaiškinsime pakalbėję su mama. Aplinkinių žmonių teigimu, jauni tėvai vartoja psichotropines medžiagas. Visa tai patikrinsime“, – sakė vedėja.

Prireikė policijos įsikišimo

Dviem specialistėms apsilankius atžalos susilaukusioje šeimoje mažylės tėvas ir seneliai iš pradžių kiek pabendravo su moterimis, bet vėliau išprašė. Specialistėms teko iškviesti policiją ir medikus – tik tuomet jos vėl pateko į butą. „Medikai apžiūrėjo vaikus, jie sveiki kaip ridikai. Kai atėjome su policija, šeima mus darsyk įsileido, senelis atsiprašė. Tačiau į akis krito tai, kad ir abu seneliai, ir tėvas buvo kiek išgėrę. Jie teigė, kad šventė mergaitės gimimą“, – pasakojo G.Aurylienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Vaikas Moteris
Parašykite atsiliepimą apie 15min