Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gausiai prie balsadėžių ėję kauniečiai tikisi Seime išvysti jaunesnius veidus

Šaltinis: 15min
1
A A

Sekmadienį Lietuva balsavo. Balsavo ir Kaunas. Prie rinkiminių apylinkių nusidriekė eilės. Kauniečių neišgąsdino net ir visą dieną pliaupęs lietus. Rinkimų apylinkių komisijų pirmininkai džiaugėsi aktyvumo rekordais. Šypsenos dabino ir prie balsadėžių atėjusiųjų laikinosios sostinės gyventojų veidus. Beveik visi 15min pakalbinti rinkėjai vylėsi po rinkimų išvysti atjaunėjusį Seimą.

Pačiame miesto centre – Laisvės alėjoje – įsikūrusioje Centro–Žaliakalnio rinkimų apygardos Aušros rinkimų apylinkėje iki 14 val. sekmadienį jau buvo balsavę 25 proc. apylinkės rinkėjų. Veiklą kiek sutrikdė sistemos „lūžiai“, kuomet laukti eilės prie balsadėžės teko net valandą – nusidriekė eilė per du mokyklos aukštus.

Dabartinis ministras pirmininkas kaip žmogus gal ir neblogas, tačiau kiek „per minkštas“. Tačiau ir iš naujų daug tikėtis sunku: žodžiai dažnai skiriasi nuo darbų, – teigė rinkėjas Vladas.

„Pastebėjome daugiau balsuojančio jaunimo. Tačiau atėjo ir itin garbaus amžiaus rinkėjų. Kai kuriems teko suteikti ir techninę pagalbą – negalėjo perskaityti balsavimo lakštų. Taip pat įsiminė ir tėtis, rankose laikantis du kūdikius“, – teigė viena iš Aušros rinkimų apylinkės stebėtojų.

Įsitikinę, jog laimės konservatoriai

15min pakalbino keletą šios apylinkės rinkėjų. Kaunietė Lina Kochankienė tikino nesunkiai apsisprendusi, už ką balsuoti – kandidatavo vienas iš jos studentų. Tiesa, balsą ji atidavė ne už tą pačią partiją, už kurią balsavo prieš ketverius metus.

L.Kochankienės vyras Vladas Kochanka tikino dar neapsisprendęs, ką norėtų matyti premjero kėdėje. Pasak jo, dabartinis ministras pirmininkas kaip žmogus gal ir neblogas, tačiau kiek „per minkštas“. Tačiau ir iš naujų daug tikėtis sunku: žodžiai dažnai skiriasi nuo darbų. Jam buvo aišku, jog Kaune laimės Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos lyderis Gabrielius Landsbergis. Tačiau į premjerus jis, pasak kauniečio, nelabai tiktų.

Kitas šios apylinkės rinkėjas Deividas prisipažino politika mažai besidomintis, tačiau už ką balsuosiąs – žinojęs jau seniai, renkasi pagal asmenybes. Labiausiai vyrui imponuoja konservatoriai. Tiesa, patinka ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Paklaustas, ar nenorėtų Seime regėti ir Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio, Deividas patikino, jog šis daugiau nuveikti gali dirbdamas vietos savivaldoje, o ne Vilniuje.

Kelias į jaunimo širdis – per socialinius tinklus

Jaunesni rinkėjai pasisakė balsavę už tuos, kurių pažiūros yra liberalios.

„Rinkausi pagal kandidatų tolerancijos lygį. Buvo daug kraštutinių pasisakymų, kurie padėjo apsispręsti, už ką tikrai nebalsuoti. Pritaikiau atmetimo principą. Kas laimės Kaune? Manau, konservatoriai. Tačiau tai nėra tai, kas norėčiau, kad laimėtų“, – tikino jauna rinkėja Eglė Lukšaitė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauniečiai balsuoja Seimo rinkimuose
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Danielius ir Vytautas

Prie balsadėžių skubėję du jaunuoliai Danielius ir Vytautas mestelėjo viltį, jog šįkart į Seimą pateks jaunesni asmenys su aukštuoju išsilavinimu.

Jaunus žmones atiduoti savo balsą paskatino debatai, agitacijos socialiniuose tinkluose ir... Andrius Tapinas.

„Atlikau tyrimą internete. Sekiau, kaip kandidatai atsakinėja į piliečių užduotus klausimus. Patinka, kai nevynioja į vatą, o kalba konkrečiai, turi aiškią nuomonę. Tai padėjo apsispręsti. Balsavau už G.Landsbergį. O reitinguodamas partijos atstovus iš penkių pažymėjau tik tris: dvi moteris ir Skučą. Šis nors ir ne jaunas, bet jaunatviškas. Vienintelis iš vyresnių patinka“, – teigė Vytautas.

Jo draugas Danielius įsitikinęs: nors Kaune ir vėl laimės konservatoriai, liberalai šįkart surinks daugiau balsų nei prieš ketverius metus. Vaikinas pasidžiaugė jaunimo aktyvumu balsuojant. Juos pačius, jaunus žmones, atiduoti savo balsą paskatino debatai, agitacijos socialiniuose tinkluose ir... Andrius Tapinas.

„Tikimės, jog į valdžią ateis jaunesni, padoresni – mūsų kartos žmonės. Lengvai atradau, už ką balsuoti. Labai geri kandidatai mūsų apylinkėje“, – tą patį teigė jauna mama Asta Kokienė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauniečiai balsuoja Seimo rinkimuose
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauniečiai balsuoja Seimo rinkimuose

„Eilės, kaip prie duonos“

Petrašiūnų rinkimų apygardos Pašilės rinkimų apylinkėje vidury dienos nusidriekė rinkėjų eilutė. Kaip pajuokavo vienas garbaus amžiaus vyras: eilė, kaip senais laikais prie duonos.

„Manau, viršysime visus rinkėjų aktyvumo rodiklius. Pastebėjau, jog jaunimas aktyviai dalyvauja šiuose rinkimuose. Tam turėjo įtakos agitacija socialiniuose tinkluose, debatai Kaune. Nusidriekė eilės iki laukinių durų. Anksčiau Petrašiūnų apygarda garsėjo garbaus amžiaus rinkėjais, juk čia daug senų gyvenamųjų rajonų, didelė emigracija, tačiau šiemet viskas kitaip. Nepabūgo žmonės net lietaus, o visi tik ir kalbėjo, kad prastas oras įtakojo rinkėjų aktyvumą“, – 15min tikino Pašilės rinkimų apylinkės pirmininkas Žaimantas Žemaitis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauniečiai balsuoja Seimo rinkimuose
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Žaimantas Žemaitis

Jis pasidžiaugė, jog sekmadienį Kauno miesto gatvėse eismas buvo toks intensyvus, kaip ir darbo dieną. Jautėsi pagyvėjimas.

Sekmadienį Kauno miesto gatvėse eismas buvo toks intensyvus, kaip ir darbo dieną. Jautėsi pagyvėjimas.

Šioje apylinkėje savus balsus atidavė ir buvęs Kauno meras, Kauno konservatorių lyderis Andrius Kupčinskas, atskleidęs, jog balsavo už geriausius, pvz., Kazį Starkevičių. Paklaustas, kiek jo partija per šiuos rinkimus tikisi gauti mandatų, jis išrėžė drąsius skaičius: pusė visų Seimo narių bus konservatoriai. Šįkart Kupčinskai prie balsadėžių pasirodė be savo 10 ir 14 metų amžiaus atžalų – šiems pabodo pozuoti su balsavimo biuleteniais.

„Dievas net siunčia ženklus – štai, lyja visą dieną“, – šyptelėjo jis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jurgita ir Andrius Kupčinskai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jurgita ir Andrius Kupčinskai

A.Kupčinsko žmona Jurgita Kupčinskienė pajuokavo, jog tai, už ką balsuoti, išsirinko dar prieš 15 metų ir nieko pakeisti negali. Moteris įsitikinusi, kad Kaunas negali be antrojo turo, tad jis, išsiblaškius balsams, tikrai bus. Pati prisipažino reitingavusi moteris.

„Mes (konservatoriai – aut. past.) visad „išeidavome“ su kokia nauja tais metais jėga. Šįkart tai bus „žalieji““, – įsitikinusi J.Kupčinskienė.

Rinkėją ir kandidatą neturi skirti 50 metų

Kaunietė Nijolė taip pat tikisi, jog Seime šįkart sėdės daugiau jaunų žmonių. Iš jų moteris tikisi daugiau ryžto ir permainų.

„Paklausėm debatų ir lengvai išsirinkom savus kandidatus“, – patikino ji.

Į Pašilės rinkimų apylinkę atiduoti balsų atėjo ir sunkiai bevaikštanti ponia su dukra. Moteris judėjo vaikštynės pagalba. Pamačiusi žurnalistus, ją atlydėjusioji liepė užfiksuoti, kaip balsų atidavimo vietos nepritaikytos senyvo amžiaus žmonėms ar neįgaliesiems: „Pažiūrėkit, per kokias duobes man reikėjo tempti mamą“. Tačiau ir tai nesumažino moterų noro balsuoti.

„Visi jauni žmonės laukia pokyčių. Laukiam, kad ateitų tie, kurie nenutolę nuo mūsų kartos bent 50-čia metų. Jauni veidai, komunikacija su jaunimu, manau, padėjo kai kurioms partijoms. Jie komunikavo su mumis taip, kaip mums yra priimtina. Socialiniais tinklais informaciją galima gauti greitai“, – teigė Danielė, prisipažinusi, jog jos ir tėvų nuomonės, už ką balsuoti, išsiskyrė, tačiau įtakos vyresnieji nepadarė jokios.

Kaune ir Kauno rajone gyvenantys rinkėjai savo balsą atiduoti galėjo 9 vienmandatėse rinkimų apygardose: Centro–Žaliakalnio, Šilainių, Kalniečių, Dainavos, Petrašiūnų, Panemunės, Aleksoto–Vilijampolės, Garliavos ir Raudondvario. Jose į tautos išrinktojo kėdę pretendavo iš viso 87 politikai.

21.21 val. Pasibaigus balsavimui paaiškėjo, jog rinkėjų aktyvumas Kaune buvo didesnis už bendrą aktyvumą Lietuvoje (49,9 proc.) – balsavo 52,99 proc. laikinosios sostinės rinkėjų. Dešimties aktyviausių apygardų Lietuvoje sąraše rikiuojasi net trys Kauno rinkimų apygardos: Centro–Žaliakalnio (antra vieta, 57,49 proc.), Garliavos (šešta vieta, 55,12 proc.) ir Šilainių (septinta vieta, 55,07 proc.).

VIDEO: Kauniečiai tikisi jaunesnio Seimo
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min