Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 26d. 11:31 , Atnaujinta: 2021 sausio 26d. 13:21

Gausus sniegas jau pridarė nuostolių: medžiai virsta ant automobilių, apie 20 tūkst. namų – be elektros

Gausus sniegas laužo medžių šakas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gausus sniegas slegia medžių šakas

Sniegas jau pridarė nemažai rūpesčių – nuo vidurnakčio specialiosios tarnybos turi tikrai daug darbo. Pirmiausia snygis apėmė pietinę Lietuvos dalį, tad gelbėtojams teko skubėti į Druskininkų kraštą, paskui – ir Alytaus apskritį. Antradienio pirmoji pusė gausiai beria sniegą ir Vilniuje bei aplink jį.

Be elektros – dešimtys tūkstančių

Kaip 15min sakė ESO Ryšių su visuomene projektų vadovas Paulius Kalmantas, ESO darbuotojai darbo tikrai turi daug:

„Situacija yra gana prasta, nes sniegas itin šlapias ir didžiulis svoris ant medžių šakų, jos lūžta ir krenta ant elektros oro linijų. Apie 11 val. buvo apie 25 tūkst. namų ūkių be elektros, šiuos duomenis atnaujinsime vidurdienį. Daugiausia – Alytaus regione.“

„Grinda“ nuotr./Ant gatvių Vilniuje nulūžę medžiai
„Grinda“ nuotr./Ant gatvių Vilniuje nulūžę medžiai

Sninga itin gausiai ir Vilniaus regione.

„ESO dirba kaip įmanoma greičiau, kad būtų pašalinti gedimai. Bet sąlygos yra nelengvos. Net jeigu gedimas pašalinimas, kai toliau sninga, sniegas kaupiasi, tad gedimai vėl gali atsirasti.

Blogos naujienos – gali gedimų skaičius didėti. Pajėgos yra sustiprintos – tiek specialistų, kurie tvarko gedimus, tiek skambučių centre, kad galėtume atsakyti į žmonių skambučius dėl elektros dingimo“, – teigė P.Kalmantas.

12 val. „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenimis, dėl iškritusio gausaus šlapio sniego visoje Lietuvoje be elektros buvo apie 18 tūkst. namų ūkių. Daugiausiai skirstomojo elektros tinklo gedimų fiksuojama Alytaus ir Vilniaus regionuose.

Šiuo metu dirba apie 90 ESO ir rangovų brigadų, šalinančių gedimus.

Vartotojų be elektros regionuose skaičius:

  • Alytaus regione apie 6,5 tūkst.
  • Vilniaus regione apie 6,5 tūkst.
  • Utenos regione apie 4 tūkst.
  • Kauno regione apie 1,5 tūkst.

Kituose regionuose gedimai nefiksuojami.

„Iškritus sniegui intensyvinamos pajėgos gedimų šalinimui – sutrikimai šalinti visą naktį, o iš ryto pasitelktos papildomos operatyviosios pagalbos brigados. ESO specialistai dirba pilnu pajėgumu, kad elektros tiekimas būtų atstatytas kuo operatyviau.

Sausio 25-os naktį iškritusi šlapio sniego apdraba susikaupė ant medžių, kurie neatlaikę sniego svorio lūžta ir virsta ant ESO skirstomojo elektros tinklo oro linijų. Atsiprašome visų vartotojų dėl galimai patiriamų nepatogumų ir dėkojame už supratimą“, - teigė P.Kalmantas.

Dirba nuo vidurnakčio

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) irgi turi darbo dėl sniego.

Kaip sakė departamento atstovė, jau nuo vidurnakčio gelbėtojai kviečiami tvarkyti ant kelių, automobilių užvirtusių medžių ir jų šakų.

„Daug dirbame mes, bet kartu dirba ir kitos įmonės – Vilniaus mieste „Grinda“, Vilniaus rajone „Regioniniai keliai“ ir t.t. Ugniagesiai vyksta ten, kur jie kviečiami, kur yra pavojus. Nuo antradienio vidurnakčio iki vėlyvo ryto ugniagesiai gelbėtojai vyko 37 kartus šalinti medžių nuo važiuojamosios kelio dalies. 11 val. buvo dirbama dešimtyje vietų, išsiųstos pajėgos. Kalbame apie visą Lietuvą. Naktį snygis darbų pridarė pirmiausia pietinėje šalies pusėje, Druskininkų savivaldybėje, Alytaus rajone, Varėnoje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilnių užklojęs gausus sniegas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilnių užklojęs gausus sniegas

Keletas atvejų buvo Kaune, o dabar jau Vilniaus regione dirbame, nemažai kvietimų Vilniaus mieste, rajone, Šalčininkuose, Elektrėnuose“, – informavo PAGD.

Pagrindiniai darbai – šalinami nulūžę medžiai, jų šakos, kurie užtvėrė važiuojamąją kelio dalį.

Taip pat jau buvo Vilniaus mieste keli atvejai, kai medžiai ar jų šakos užvirto ant automobilių. Ugniagesiai gelbėtojai vyko į Architektų ir Volungės gatves.

Medžiai virsta ir ant elektros laidų, Alytaus rajone, Punios seniūnijoje, medį teko traukti nuo elektros laidų, čia iškviesti ir ESO atstovai.

Apie nukentėjusius žmones kol kas duomenų nėra.

PAGD įspėja – vairuotojai, palikdami automobilius, turėtų įsitikinti, ar tai saugu, geriau nestatyti mašinų po medžiais, kurie tikrai gali neatlaikyti sniego svorio.

Vilniuje daug senų medžių, jų reikėtų itin vengti.

Taip pat vengti reikėtų ir lengvų konstrukcijų statinių.

Šakos ant mašinų, medžiai ant gatvių

Bendrovė „Grinda“, prižiūrinti Vilniaus gatves ir šalinanti sostinėje ant gatvių ar automobilių virstančius medžius, informuoja, kad, Bendrojo pagalbos centro duomenimis, nuo sausio 25 iki 26 d. (10 val.) Vilniuje užfiksuoti: 3 pranešimai dėl medžių šakų, nukritusių ant automobilių; 12 pranešimų dėl važiuojamojoje kelio dalyje nuvirtusių medžių; 3 pranešimai dėl pavojingai šalia elektros laidų pasvirusių medžių.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilnių užklojęs gausus sniegas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilnių užklojęs gausus sniegas

Bendrovės atstovas Egidijus Steponavičius teigė, kad medžius ar jų šakas bendrovė jau šalino apie dvidešimtyje vietų skirtingose Vilniaus dalyse. Tokie gausaus sniego padariniai fiksuoti Šilo, Pavilnio, Baltosios Vokės, Senosios Pilaitės, Panerių, Šilėnų, Titnago ir kitose gatvėse, Savanorių prospekte.

Skaitytojai 15min informavo, kad Trinapolio g. jau nuo ryto ant automobilio užvirtęs medis. Esą priemonių niekas nesiima, o aplink yra ir daugiau nulūžusių medžių.

Trinapolio g. jau nuo ryto ant automobilio užvirtęs medis
Trinapolio g. jau nuo ryto ant automobilio užvirtęs medis

„Grinda“ primena, kad apie tokius įvykius reikėtų informuoti telefonu 1355 arba skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą 112.

Vairuotojus apie gausų sniegą „Grinda“ įspėjo dar pirmadienį dieną – pranešta apie itin smarkų snygį, kurio metu per kelias dienas sniego prognozuojama tiek, kiek nematyta apie 15 metų.

Šiuo metu sostinė valoma, tačiau kelininkai neslepia – Vilniuje jie 50-čia automobilių prižiūri 1690 gatvių, tad kol apvažiavę vieną maršrutą grįžta į jo pradžią, būna vėl užsnigta ir užpustyta.

Per naktį Vilniuje prisnigo apie 9 cm sniego, prognozuojama, kad dar prisnigs dvigubai tiek.

Stringa paštininkai ir kurjeriai

„Lietuvos paštas“ perspėja, kad dėl gausaus sniego ir dėl to pablogėjusių eismo sąlygų, gali sutrikti laiškininkų bei kurjerių darbas, todėl gyventojus korespondencija, laiškai bei siuntos gali pasiekti vėliau.

Kadangi pirmiausia valomi valstybinės reikšmės keliai, kiti paskui, o dėl gausaus sniego pravažiuoti kaimų keliais vietomis beveik neįmanoma.

Pirminiais duomenimis, su sunkumais susiduria Trakų, Elektrėnų, Varėnos bei Lazdijų apylinkes aptarnaujantys laiškininkai bei kurjeriai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min