Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gegužės 9-ąją policija Vilniaus ypatingai saugoti neketina

Pergalės dienos minėjimas Antakalnio kapinėse
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Gegužės 9-osios minėjimas Antakalnio kapinėse
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 9-ąją Vilniuje numatoma kovotojų prieš nacistinę Vokietiją pagerbimo ceremonija, skirta 69-osioms karo pabaigos metinėms. Ji tradiciškai vyks Antakalnio kapinėse. Nors įvykiai Ukrainoje, Lietuvoje pasirodžiusios Georgijaus juostelės kelia nerimą ir nemažos dalies gyventojų nepasitenkinimą, Vilniaus policija ypatingų saugumo priemonių imtis neketina. Bent taip kol kas teigiama.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Danuta Narbut balandžio 30-ąją pasirašė įsakymą, kuriuo leidžiama Antakalnio kapinėse surengti pagerbimo ceremoniją.

„Leidžiu Lietuvoje gyvenančių Antrojo pasaulinio karo dalyvių, kovojusių antihitlerinės koalicijos pusėje, Vilniaus miesto organizacijai, gavus nustatytos formos leidimą (pažymėjimą) „Dėl suderintos renginio (susirinkimo) vietos, laiko ir formos“, 2014 m. gegužės 9 d. 11-13 val. organizuoti kovotojų prieš nacistinę Vokietiją pagerbimo ceremoniją, skirtą 69-osioms pergalės metinėms, Antakalnio kapinėse“, – toks yra įsakymo tekstas.

Jeigu kils būtinumas, pajėgų bus tiek, kiek būtina, kad vilniečiai ar miesto svečiai būtų saugūs. Kol kas neturime duomenų, kad gali būti surengta kokių nors provokacijų, ruošiamasi konfliktams, nors situacija yra stebima, – teigė P.Radvilavičius.

Kiek žmonių gali dalyvauti ceremonijoje, nėra nurodoma. 

Panašios ceremonijos rengiamos kasmet. Pastaraisiais metais jos praeidavo ramiai, be incidentų ar provokacijų. 

Šiemet įkaitusi atmosfera dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje, miestų gatvėse pasklidusios Georgijaus juostelės, keliančios nemažą nepasitenkinimą, gali lemti, kad pagerbimo ceremonija nebus tokia rami, kaip jau tapo įprasta.

Tačiau sostinės policija kol kas ypatingų priemonių imtis nežada. Kaip 15min.lt sakė Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio specialistas Paulius Radvilavičius, kai Vilniaus savivaldybė išduoda leidimą renginiui arba nedidelė žmonių grupė ketina kažką rengti, o leidimas tam nėra būtinas, bet policija informuojama, tuomet skiriama pajėgų užtikrinti viešąją tvarką ir žmonių saugumą.

„Ne išimtis bus ir gegužės 9-oji, bet kažkokių ypatingų planų ir priemonių nėra numatoma, bus reaguojama lanksčiai į situacijos vystymąsi. Jeigu kils būtinumas, pajėgų bus tiek, kiek būtina, kad vilniečiai ar miesto svečiai būtų saugūs. Kol kas neturime duomenų, kad gali būti surengta kokių nors provokacijų, ruošiamasi konfliktams, nors situacija yra stebima“, – teigė P.Radvilavičius.

Kol kas Vilniaus policija informuota tik apie šį renginį Antakalnio kapinėse.

Sovietmečiu gegužės 9 dieną švęsta Pergalės diena. Rusijoje ši šventė iki šiol yra viena masiškiausiai minimų. Lietuva kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis Antrojo pasaulinio karo aukų atminimo dieną mini gegužės 8-ąją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min