Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 4d. 16:16 , Atnaujinta: 2019 birželio 4d. 16:41

P.Gražulis apie prokuroro prašymą naikinti neliečiamybę: tai politinis persekiojimas

Petras Gražulis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Petras Gražulis

Antradienį generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti Petro Gražulio imunitetą ikiteisminiame tyrime dėl piktnaudžiavimo, apgaulingos apskaitos tvarkymo, prekybos poveikiu, dokumento suklastojimo ir papirkimo. Pats politikas BNS sakė, kad kreipimasis turi politinį pagrindą.

„Šiuo metu pareigūnų turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Seimo narys Petras Gražulis laikotarpyje nuo 2015 m. gegužės iki 2017 m. vasario, veikdamas vienos uždarosios bendrovės interesais ir siekdamas turtinės naudos, galimai piktnaudžiavo Seimo nario tarnybine padėtimi, dėl ko valstybė patyrė didelę žalą“, – dėsto prokuratūra.

Duoti parodymus kaip specialusis liudytojas Seimo narys Petras Gražulis atsisakė.

Šį tyrimą kontroliuoja generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas, atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdyba.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 62 straipsnio 2 dalyje ir Seimo Statuto 22 straipsnio 3 dalyje yra įtvirtinta nuostata, kad be Seimo sutikimo Seimo narys negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo į Seimą gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.

P.Gražulis: jeigu jausčiausi kaltas, prašyčiau, kad panaikintų imunitetą

Generalinio prokuroro E.Pašilio prašymą panaikinti jo teisinę neliečiamybę „Judex“ byloje parlamentaras Petras Gražulis vadina politiniu persekiojimu.

„Politinė byla, rinkimai artėja, pats laikas. Taip, tai politinis pagrindas, aš kitaip negalvoju“, – BNS antradienį sakė P. Gražulis.

„Jeigu aš jausčiausi kaltas, prašyčiau Seimo, kad paimtų ir panaikintų imunitetą, bet šiandien aš matau, kad tai yra politinis persekiojimas“, – kalbėjo P. Gražulis.

Nutraukė tyrimą dėl J.Miliaus

Taip pat šiandien tyrimui vadovaujančio prokuroro nutarimu, tyrimas dalyje dėl buvusio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus Jono Miliaus piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo buvo nutrauktas, nenustačius jo veiksmuose nusikalstamos veikos požymių.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Jonas Milius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Jonas Milius

Prokuroro vertinimu, gavus atsakymus iš Rusijos Federacijos bei kitus duomenis nustatyta, kad Rusijos Federacijos veterinarinės ir fitosanitarinės priežiūros federalinės tarnybos bei kitų dokumentų duomenys sutampa su atitinkamų Lietuvos institucijų bei tarnybų dokumentuose nurodytais duomenimis. Tai paneigė pradinius įtarimus dėl dokumentų klastojimo. Taip pat, prokuroro vertinimu, tyrimas dalyje dėl J.Miliaus piktnaudžiavimo nutrauktinas, nes nebuvo gauta duomenų apie jo veiksmais padarytą didelę žalą, kuri turi būti konstatuojama reiškiant įtarimą dėl šios nusikalstamos veikos.

Prokuroras taip pat priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dalyje dėl uždarosios akcinės bendrovės komercijos direktorės kyšininkavimo bei suklastotų dokumentų panaudojimo nenustačius jos veiksmuose nusikalstamos veikos požymių.

Šiuo metu tebevykstančiame ikiteisminiame tyrime įtarimai pareikšti vienam asmeniui – buvusiam uždarosios akcinės bendrovės „Judex“ generaliniam direktoriui Rimantui Kičui.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Judex“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Judex“

Anksčiau teisėsauga J.Miliui buvo pateikusi įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu. Specialiųjų tyrimų tarnyba tiria įtarimus, kad šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex“ per parlamentarą „tvarkietį“ P.Gražulį siekė paveikti Maisto ir veterinarijos tarnybą, jog ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

31:58
00:39
02:39

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min