Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gintautas Paluckas perėmė partijos vairą: „Socialdemokratija nėra pašalpos, tai – kova su skurdu ir nelygybe“

Gintautas Paluckas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gintautas Paluckas
Šaltinis: 15min
9
A A

Naujasis Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas žada, kad atsinaujinę kairieji susikoncentruos į kovą su skurdu, nelygybe ir socialiniu neteisingumu. Tai jis sakė šeštadienį Vilniuje, kur vyksta trisdešimt penktasis partijos suvažiavimas.

„Tiesioginiai partijos pirmininko rinkimai turi savų privalumų. Pervažiavus visus partijos skyrius ir pabendravus su visais partijos bičiuliais, įtampos sakant kalbą nebelieka“, – pradėdamas savo kalbą juokavo naujasis socialdemokratų lyderis G.Paluckas.

Jis teigė, kad partija buvo sukurta iš tikėjimo socialdemokratų vertybėmis, o dabar kairieji turi vėl atsigręžti į tai.

„Dabar tą tikėjimą turime atrasti savyje iš naujo. Tą drąsą būti tikrais socialdemokratais turime atrasti iš naujo, – emocingai kalbėjo G.Paluckas. – Socialdemokratija nėra pašalpos, socialdemokratija nėra išmokos, socialdemokratija nėra lengvatos. Socialdemokratija, tai – žmogaus išlaisvinimas iš gamtos ir rinkos sąlygotos nelygybės.“

Šiuos žodžius suvažiavimo dalyviai palydėjo plojimais.

Kalbėjo apie kovą su nelygybe

Partijos lyderis tęsė kalbą ir prabilo apie moters vaidmenį Lietuvos visuomenėje.

Jis teigė, kad statistiškai moterys 6 kartus daugiau laiko skiria savo šeimų ūkiams, tačiau jų atlyginimai yra 15 procentų mažesni, jų pensijos yra mažesnės, mažesnės karjeros galimybės.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./LSDP suvažiavimo akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./LSDP suvažiavimo akimirka

„Rinkimų kampanijos metu aš žadėjau, kad laikysiuosi pariteto principo, pavaduotojais skirdamas 6 vyrus, 6 moteris. Manau, kad pažadą reikia išplėsti. Pariteto principą taikysime ir sudarydami partijos prezidiumą – pusė vyrų, pusė moterų“, – kalbėjo G.Paluckas.

Suvažiavimo dalyviai šią idėją vėl palydėjo audringais plojimais

„Šiandien žiūriu į profesinių sąjungų atstovus ir įtariu, kad jie netiki, jog mums svarbiausia žmogus, – toliau kalbėjo G.Paluckas. – Nuoširdžiai tikiuosi, kad kartu su koalicijos partneriais Seime mes galėsime priimti teisingesnį Darbo kodeksą, kuris leis patikėti, kad mums svarbiausia – žmogus.“

Naujasis partijos lyderis pabrėžė, kad kovos už vienodą vyrų ir moterų atlyginimą, atlygio didinimą mokslininkams ir mokytojams.

„Socialdemokratų užduotis išnaikinti skurdą, išnaikinti nepriteklių, ir suteikti viltį, kad žmonės galėtų likti ir gyventi Lietuvoje“, – sakė G.Paluckas.

Prabilo angliškai

Naujasis partijos lyderis savo kalbą baigė angliškai kreipdamasis į suvažiavimo svečius iš užsienio.

Galima spėti, kad taip jis tarsi parodė, kad socialdemokratai išties pradeda naują veiklos etapą – buvęs partijos lyderis Algirdas Butkevičius buvo kritikuojamas dėl prastų anglų kalbos žinių.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gintautas Paluckas ir Algirdas Butkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gintautas Paluckas ir Algirdas Butkevičius

Sakydamas savo kalbą A.Butkevičius sakė, kad partijos lyderio postą palieka ramia širdimi. Jis jaučiasi prisidėjęs prie to, kad partijos lyderiais taptų jauni žmonės.

„Partija išgyvena neišvengiamą, jautrų ir labai svarbų kartų kaitos etapą, – sakė A.Butkevičius. – Labai svarbu, kad neišbarstytume žmonių pasitikėjimo socialdemokratų vertybėmis <...> Bet kartu negalime būti sustabarėję, nematyti, kad gyvename globaliame pasaulyje.“

G.Paluckas padėkojo buvusiam lyderiui už pastaruosius aštuonerius metus, kai A.Butkevičius vadovavo socialdemokratams.

TAIP PAT SKAITYKITE: Gabrielius Landsbergis socialdemokratų suvažiavime: „Nė vienas Landsbergis čia dar nebuvo įžengęs“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min