Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 7d. 09:45

Gripas jau pasiglemžė keturių kauniečių gyvybes

Anot specialistų, laiku pasiskiepiję gali nesusirgti gripu.
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Anot specialistų, laiku pasiskiepiję gali nesusirgti gripu.

Kauno visuomenės sveikatos centras (KVSC) informuoja, kad nuo šių metų sausio 9 iki 27 dienos Kauno apskrityje užregistruoti 4 mirties nuo gripo viruso A(H1N1) atvejai.

Šio sezono gripo aukos yra 3 kaunietės (46, 58 ir 75 metų amžiaus) ir 18-metis Kauno rajono gyventojas. Nė vienas iš šių asmenų nebuvo skiepytas sezoninio gripo vakcina, nors du iš jų dėl lėtinių ligų priklauso gripo rizikos grupei ir galėjo būti paskiepyti valstybės biudžeto lėšomis.

KVSC Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Kristina Rudžinskaitė akcentuoja, kad apsisaugoti nuo gripo komplikacijų buvo galima skiepijantis, nes į vakcinos kurios sudėtį įėjo 2009 metų pandeminio gripo viruso dalis ir dar du sezoninio gripo virusai. Skiepytis šia vakcina buvo galima 2010 metų rugsėjo pabaigoje.

Antroji galimybė išvengti gripo viruso, buvo pandeminio gripo skiepai, apsaugantys nuo vieno A(H1N1) gripo viruso tipo, kuriais valstybės lėšomis buvo skiepijami visi norintys asmenys. Statistika rodo, kad iki šiol šia galimybe pasinaudojo beveik 2 tūkstančiai Kauno apskrities gyventojų, tačiau išnaudota tik trečdalis visos Kauno apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigoms skirtos vakcinos.

Praėjusio sezono gripo pandemijos metu (2009 m. lapkričio 24 – gruodžio 21 dienomis), kol vakcinos nuo pandeminio gripo viruso dar nebuvo, Kauno apskritis neteko 7 gyventojų. 2009 metais, nuo lapkričio 18 d. iki gruodžio 23 d., Kauno apskrityje registruota 4 mirties nuo pandeminio gripo atvejai ir 3 – nuo sezoninio gripo. Iš jų – tik vienas asmuo buvo skiepytas sezoninio gripo vakcina (šio asmens mirties priežastis – pandeminis gripas), vieno skiepijimai nežinomi.

„Belieka tik apgailestauti, kad abejingo požiūrio į skiepus dėka, skiepijimųsi sezoninio gripo vakcina apimtys Kauno apskrityje kasmet mažėja ir 2010 m. siekia tik 4 proc.“, – sakė K.Rudžinskaitė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min