Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar valdininkai sako ne visą tiesą apie kiaulių gripą?

Kiaulių gripas toliau plinta.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Gripas plinta toliau
Šaltinis: 15min
0
A A

Vos ne kasdien – žinia apie naują pandeminio gripo auką Lietuvoje. Ramindami panikos apimtus žmones Sveikatos apsaugos ministerijos valdininkai jau griebėsi melo.

41 metų moteris pirmadienį mirė Kauno medicinos universiteto klinikose, 45 metų moteris – Varėnos rajono ligoninėje, 44 metų vyras šeštadienį užgeso Panevėžio apskrities ligoninėje, rašo „Lietuvos rytas“.

Tokia pastarųjų dienų pandeminio gripo juodoji statistika. Neatmestina, kad iš tikrųjų ji yra sumenkinta.

„Lietuvos ryto“ žiniomis, kai kurie medikai, baimindamiesi tikrinimų, vengia paskelbti, kad ligonio mirties priežastis – pandeminio gripo sukeltos komplikacijos. Paprasčiausiai užrašoma: mirė nuo pneumonijos.

Slėpti tikrąsias mirčių priežastis ėmė ir Sveikatos apsaugos ministerijos valdininkai.

Antai viceministras Artūras Skikas vakar aiškino, kad Varėnoje moteris mirė ne nuo pandeminio gripo – esą tyrimo rezultatas buvo neigiamas.

Bet šios ligoninės vyriausiasis gydytojas Henrikas Bukelis tvirtino, kad toks tyrimas ligonei nebuvo atliktas.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai „Delfi“ taip pat teigė gavę raštą, kad tyrimas moteriai nebuvo atliktas.

„Mes užfiksavome, jog moteris mirė nuo gripo komplikacijų, nuo išsivysčiusios pneumonijos. Plaučių uždegimas išsivystė jau pačioje ligoninėje“, – kalbėjo H.Bukelis.

Šeštadienį miręs Panevėžio policijos Viešosios tvarkos biuro areštinės ir konvojaus skyriaus areštinės posto budėtojas Rimas Mažilis susirgo lapkričio 16 dieną.

Pareigūnas iškart kreipėsi į polikliniką. Kadangi jo šeimos gydytoja atostogavo, ligonį priėmė pavaduojantis specialistas. Vyrui buvo skirtas gydymas namuose.

Sirgdamas ligonis gėrė gydytojo skirtus medikamentus, tarp kurių antivirusinių vaistų nebuvo.

Reanimacija jau nepadėjo

Lapkričio 21 dieną R.Mažilis dar kartą apsilankė poliklinikoje. Vyras kosėjo ir atsikosėjo krauju. Tačiau jam buvo pasiūlyta toliau gydytis namuose. Tą pačią dieną namiškiai patys jį nuvežė į infekcinių ligų ligoninės priimamąjį.

Čia pacientas praleido tiktai parą, paskui buvo perkeltas į apskrities ligoninės reanimacijos palatą.

Nustačius, kad R.Mažilis yra užsikrėtęs pandeminio gripo virusu, jam buvo skirti Panevėžį jau pasiekę antivirusiniai vaistai. Dėl kvėpavimo nepakankamumo R.Mažilis buvo prijungtas prie plaučių ventiliavimo aparato.

Prasidėjus inkstų nepakankamumui ligoniui buvo pradėtos taikyti dializės. Šešias paras praleidęs Intensyviosios terapijos skyriuje, lapkričio 28 dieną R.Mažilis mirė.

Vidaus reikalų sistemoje R.Mažilis pradėjo dirbti prieš 15 metų. Už gerą darbą jis ne kartą apdovanotas.

Vakar Panevėžio policijos komisariate prie mirusio pareigūno nuotraukos kolegos uždegė žvakę.

Žmona ir duktė išgijo

Panevėžio apskrities ligoninės laikinosios Darbo komisijos vadovas Algirdas Žemaitaitis vakar tvirtino, kad pandeminis gripas greičiau pakerta silpną imunitetą turinčius žmones. R.Mažilis sirgo keliomis lėtinėmis ligomis, tarp kurių buvo ir cukrinis diabetas.

Jo žmona Dalia ir gimnazistė duktė sėkmingai įveikė į šeimą įsisukusį vadinamąjį kiaulių gripą. Kitame mieste studijuojantis sūnus nesusirgo.

Mirtis Varėnoje

Vakar 7 val. 30 min. Varėnos rajono ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje nuo gripo sukeltų komplikacijų mirė 45 metų varėniškė Svetlana Kunej.

Lapkričio 26 dieną ji buvo paguldyta į ligoninę dėl gripo ir ūmaus bronchito, o užvakar dar kartą atliktas rentgeno tyrimas jau parodė abipusį plaučių uždegimą.

Staigi ir netikėta mirtis sukrėtė S.Kunej šeimą – vyrą Zigmą, kaimynystėje su šeima gyvenančią dukterį Olgą, Vilniuje su šeima įsikūrusį sūnų Sergejų.

Sekmadienio vakarą į ligoninę atėjęs Z.Kunejus net nepagalvojo, kad žmoną gyvą mato paskutinį kartą.

Prieš kelias valandas moteris buvo perkelta iš Vidaus ligų skyriaus į Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių.

Ji sutuoktiniui sakė, kad jaustųsi neblogai, jei ne kamuojantis kosulys.

Kieno eilė?

Savaitę S.Kunej namuose pati gydėsi slogą ir kosulį. Vyras ir dukters šeima nejautė jokių negalavimų. „Kai atėjo į darbą, pamačiau, kad gripuoja. Liepiau eiti namo. Kitą dieną išgirdau, kad Svetlana gavo nedarbingumo pažymą. Prieš kelias dienas kalbėjau su ja telefonu. Sakė, kad jau geriau jaučiasi. Ji mūsų mokykloje valytoja dirbo daug metų. Susitvarkiusi dažnai skubėdavo prižiūrėti trejų metų anūkės. Visi esame sukrėsti. Galvojame, kieno dabar eilė“, – susijaudinęs kalbėjo Varėnos Andriaus Ryliškio vidurinės mokyklos direktorius Gintautas Bendorius.

Naujausios žinios apie gripo epidemiją

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min