Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 19d. 17:37

Gripas sostinę muša iš vėžių

Vilniaus autobusuose ir troleibusuose tik pavieniai suaugę žmonės ir moksleiviai dėvi apsaugos respiratorius.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus autobusuose ir troleibusuose tik pavieniai suaugę žmonės ir moksleiviai dėvi apsaugos respiratorius.

Vilniuje šią savaitę paskelbus gripo epidemiją, masiškai uždaromos mokyklos. Papildomų saugumo priemonių imtasi ir kitose žmonių gausiai lankomose vietose.

Visa informacija apie gripą specialiame 15min.lt puslapyje (spausti čia).

Didelius žmonių srautus per dieną pervežantys „Vilniaus troleibusai“ ėmėsi specialių priemonių, kad užtikrintų keleivių saugumą. „Kai buvo paskelbta epidemija, pradėjome troleibusus valyti ne įprastu būdu, o su specialiomis dezinfekuojančiomis priemonėmis: jomis išplaunamos grindys, nuvalomi turėklai, visi darbai atliekami atidžiau“, – pasakojo „Vilniaus troleibusų“ generalinio direktoriaus pareigas laikinai einantis Jurijus Komarovas.

Paklaustas, kiek šios papildomos priemonės įmonei kainuoja, jis teigė, jog skaičius galės pasakyti po epidemijos.

Troleibusų vairuotojų apsaugai papildomų priemonių nesiimta. „Kadangi vakcinos nuo pandeminio gripo nebuvo, tai ir neskiepijome darbuotojų. Dabar tiesiog stebime situaciją, bet nepastebėjome, kad vairuotojai imtų masiškai sirgti“, – sakė K.Komarovas.

Tuo tarpu „Vilniaus autobusų“ darbuotojai buvo paskiepyti nuo sezoninio gripo. „Kaip ir kasmet, paskiepijome savo darbuotojus nuo sezoninio gripo. Visų pirmiausia raginome eiti skiepytis gyvybiškai svarbias grandis: vairuotojus, dispečerius, mechanikus“, – pasakojo „Vilniaus autobusų“ direktorius eksploatacijai Rimantas Markauskas. Anot jo, kitų priemonių įmonė nesiėmė, nes neturi finansinių galimybių, todėl keleiviai nuo sparčiai plintančio viruso turėtų saugotis patys, kaip išmano.

Viešos įstaigos viruso nebijo

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorius Petras Zurlys tikino, kad kolektyvo gripas kol kas neišguldė. „Nors jokių apsaugos priemonių nesiėmėme, darbuotojai kol kas laikosi, valgo česnakus, lankytojų skaičiaus kol kas irgi neribojame. Na, o jei jau palenks mus, didžiąją dalį darbuotojų, tas gripas, tuomet ir biblioteką teks uždaryti“, – sakė P.Zurlys.

Anot jo, darbuotojai yra pripratę dirbti kenksmingomis sąlygomis tarp dulkių, kurios gali būti pavojingesnės ir už gripą.

Nenorime kelti panikos, nes žmonės ir taip įsibaiminę. O į respiratorius užsidėjusius asmenis, kaip žinote, žiūrima įtartinai, – sakė Renata Saulytė.Vilniaus Gedimino technikos universiteto darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjas Feliksas Katinas tvirtino nepastebėjęs, kad universiteto bendruomenė masiškai sirgtų. Anot jo, universitetas apsisaugoti nuo gripo viruso neįsigijo jokių priemonių, todėl tiek darbuotojai, tiek studentai savo sveikata turi rūpintis patys.

Panaši situacija ir Vilniaus universitete (VU). „Kol kas jokių rimtų epidemijos signalų nebuvo, todėl paskaitų nesiruošiame nutraukti“, – teigė VU Studijų direkcijos direktorė Jūratė Karaliūnienė.

Prekybos centrai pasiruošę atakai

„Maxima LT“ atstovės spaudai Renatos Saulytės tvirtinimu, parduotuvių tinklas jau yra pasiruošęs epidemijai, tačiau nenori kelti masinės panikos. „Išsiuntėme į visas parduotuves nurodymus, kad vadovai, pastebėję bepradedantį sirgti darbuotoją tuoj pat išleistų namo gydytis. Esame visos įmonės mastu užpirkę respiratorių, kuriuos panaudosime tuo atveju, jei Valstybinis visuomenės sveikatos centras paskelbtų epidemiją visoje šalyje“, – pasakojo R.Saulytė.

Anot jos, kol kas Vilniuje darbuotojai neserga daugiau, nei ankstesniais metais tokiu pačiu metu, todėl respiratoriai kol kas guli sandėlyje: „Nenorime kelti panikos, nes žmonės ir taip įsibaiminę. O į respiratorius užsidėjusius asmenis, kaip žinote, žiūrima įtartinai.“

Prekybos centro „Panorama“ rinkodaros direktorė Aušra Balčiūnaitė teigė, kad šiame prekybos centre kol kas nesiimama jokių priemonių kovai su gripu. „Be abejonės, buvo imtasi prevencinių priemonių – skiepijome savo darbuotojus. Tačiau nieko daugiau nedarome, saugotis nuo viruso – tai daugiau individualus reikalas“, – pasakojo ji.

Vilniaus „Akropolio“ valdytojas Česlovas Urbonavičius pasakojo, kad centro grindinys yra kur kas dažniau plaunamas, nustatytu grafiku atidaromi stoglangiai, imamasi kitų papildomos ventiliacijos priemonių.

„Šių veiksmų ėmėmės pasikonsultavę su visuomenės sveikatos specialistais, medikais. Su valstybinėmis sveikatos institucijomis konsultuojamės nuolat, atidžiai sekame situaciją ir esame pasiruošę imtis visų būtinų priemonių, kad būtų apsaugoti žmonės“, – sakė Č.Urbonavičius.

Jis taip pat tikino, kad daugelyje Vilniaus mokyklų paskelbus karantiną, nuo ketvirtadienio nevyksta treniruotės ir „Akropolyje“ įsikūrusioje Vilniaus ledo ritulio mokykloje „Geležinis vilkas“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min