Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 22d. 13:37

Gripo epidemijos šalyje skelbti neketinama

Gripas negailestingai guldo kauniečius, Klaipėdoje per savaitę sergančiųjų taip pat padaugėjo. Tačiau epidemijos viliamasi išvengti.
Egidijaus Jankausko/Laikraščio „15 minučių“ nuotr. / Gripas.

Nors anksčiau skelbta, jog kitą savaitę šalyje gali būti paskelbta gripo epidemija, sveikatos apsaugos viceministras Artūras Skikas teigia, jog pirmadienį to daryti neketinama.

„Penktadienį epidemija buvo paskelbta 20 savivaldybių, kiek žinau, savaitgalį prisidėjo dar dvi savivaldybės. Tai iš viso turėsime 22 savivaldybes, matyt. Tikslius savaitgalio duomenis turėsime pirmadienį, bet manau, kad visoje šalyje epidemiją skelbti būtų anksti“, – naujienų portalui 15min.lt sekmadienį sakė A.Skikas.

Jo teigimu, daugiausia susirgimų registruojama pietrytiniuose šalies regionuose. Tačiau epidemija paskelbta ir Kaune, taip pat Šiaulių, Klaipėdos rajonuose.

„Kol kas neturime savaitgalio duomenų, juos gausime pirmadienį, tuomet ir žiūrėsime – gal kažkur situacija stabilizavosi, gal kažkur pablogėjo“, – teigė viceministras.

Iš viso šalyje yra 60 savivaldybių. Visuotinė epidemija gali būti skelbiama, kai bent pusėje savivaldybių paskelbiama epidemija.

Savivaldybėje epidemija skelbiama, kai 10 tūkst. gyventojų tenka šimtas ir daugiau susirgimų.

Poliklinikos nedirba

Anot A.Skiko, sekmadienį šalies poliklinikos neveikė, kadangi tam nebuvo poreikio. „Darbas vyksta, kaip įprasta – veikia tik priėmimo skyriai. Juk ir medikams reikia poilsio. Kiek žinau, situacija visur kontroliuojama, su srautais susitvarkoma“, – teigė A.Skikas.

Yra nurodymas, kad visus žmones su aukšta temperatūra, t.y. 38 laipsniai ir daugiau, privalo tuoj pat priimti, apžiūrėti ir jei reikia – guldyti. Ypač vaikus, – sakė A.Skikas.Pasak jo, kol kas kiekviena savivaldybė sprendžia, kokių priemonių imtis siekiant stabdyti gripo plitimą: vienur atšaukiami masiniai renginiai, kitur uždaromos mokyklos, darželiai, sprendžiama dėl viešojo transporto judėjimo ir kt. „Ko būtų imtasi, jei būtų paskelbta visuotinė epidemija, negaliu pasakyti – būtų atsižvelgiama į susirgimų mastą“, – teigė pašnekovas.

Savaitgalį į redakciją kreipėsi ne vienas susirgęs žmogus ir skundėsi dėl prasto aptarnavimo ligoninėse ir poliklinikose. „Smarkiai sirgau gripu, turėjau 41 laipsnį temperatūros, mane nuvežė į polikliniką, o ten – jokios reakcijos. Aš vos nusėdėjau ant kėdės, bet niekas apžiūrėti nesiteikė“, – skundėsi skaitytoja Rūta.

Sveikatos apsaugos viceministras ragino apie prastą aptarnavimą pranešti ministerijai. „Neabejoju, kai tokie srautai, ne viską spėjama apžiūrėti. Kiekvienos ligoninės vadovas sprendžia, kaip organizuoti darbą. Bet pas mus yra nurodymas, kad visus žmones su aukšta temperatūra, t.y. 38 laipsniai ir daugiau, privalo tuoj pat priimti, apžiūrėti ir jei reikia – guldyti. Ypač vaikus. Jei yra tokių situacijų, kad jų nepriėmė – tegul mums praneša. Būtinai atsižvelgsime į skundus“, – sakė A.Skikas.

Prognozuojama, jog gripo epidemija piką Lietuvoje turėtų pasiekti gruodžio viduryje arba sausio pradžioje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min