Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Grupė Seimo narių susirūpino: ar tikrai Lenkija negintų Lietuvos

Seimo pirmininkė Irena Degutienė ir Lenkijos Senato pirmininkas Bogdanas Borusewiczius
Juozo Ruzgio nuotr. / Buvusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė ir Lenkijos Senato pirmininkas Bogdanas Borusewiczius
Šaltinis: 15min
0
A A

Grupė Seimo narių liepos 11 d. kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę bei ministrą pirmininką Algirdą Butkevičių ir paprašė oficialiai kreiptis į Lenkijos Senato pirmininką Bogdaną Borusewiczių. Jų teigimu, Lenkijos atstovas turėtų viešai „patvirtinti arba paneigti savo spekuliacijas dėl Lenkijos kaip NATO narės įsipareigojimų Lietuvai vykdymo, kurios paties B.Borusewicziaus yra siejamos su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos keliamų dvikalbystės reikalavimų vykdymu Lietuvoje“.

Toks kreipimasis išplatintas po to, kai zw.lt išpublikavo straipsnį, kuriame cituojamas Lenkijos Senato pirmininkas B.Borusewiczius, kalbėjęs susitikime su užsienio lenkų žiniasklaidos atstovais.

B.Borusevičius kritikavo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderį Valdemarą Tomaševskį dėl Rusijos agresijos Ukrainoje šalininkų nešiojamos Georgijaus juostelės segėjimo. Kaip teigia kreipimąsi išplatinusi Seimo narių grupė, B.Borusewiczius taip pat „patikino tęsiantis Lenkijos vykdomą „labai didelį spaudimą Lietuvai“ bei kaltino Lietuvos Respublikos pirmąjį ir dabartinį valstybės vadovus dėl įtampos dvišaliuose santykiuose. Taip pat B.Borusewiczius pareiškė, kad „iškilus kokiai nors grėsmei, tegul Lietuvą gina švedai, mes visiškai nesiveršime [to daryti]. Pažiūrėsim, ar apgins“. 

„Pareiškimas, kad Lenkija nesiverš ginti Lietuvos ir pažiūrės, ar ją apgins kiti sąjungininkai, yra absoliučiai nesuderinamas su Lenkijos įsipareigojimais NATO, tarp kurių vienas pagrindinių yra ginti NATO šalis nares ginkluotos agresijos prieš jas atveju. Tuo tarpu vienas Lenkijos valstybės vadovų viešai reiškia abejonę dėl šių įsipareigojimų vykdymo. Toks pasisakymas, jei iš tiesų buvo ir nėra iškreiptas žiniasklaidos priemonių, traktuotinas kaip tiesioginis šantažas Lietuvai, paneigiant tarptautinius įsipareigojimus ir tuo reikšmingai prisidedant prie dvišalių santykių blogėjimo“, – tokį tekstą išplatino Seimo narių grupė.

Kreipimąsi pasirašė Rima Baškienė, Stasys Brundza, Vida Marija Čigriejienė, Arimantas Dumčius, Povilas Gylys, Petras Gražulis, Sergejus Jovaiša, Vytautas Juozapaitis, Rytas Kupčinskas, Kazimieras Kuzminskas, Algirdas Vaclovas Patackas, Paulius Saudargas, Valentinas Stundys, Valdas Vasiliauskas, Povilas Urbšys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min