TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

I.Degutienė paragino Baltijos ir Šiaurės šalis būti aktyvesnes svarstant ES dujų pirkimo agentūros steigimą

I.Degutienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / I.Degutienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Baltijos Asamblėjos 29–ojoje sesijoje Rygoje dalyvaujanti Seimo pirmininkė Irena Degutienė paragino Baltijos ir Šiaurės šalis aktyviau nagrinėti galimybę steigti bendrą Europos Sąjungos dujų pirkimo agentūrą ir siekti Baltijos šalių finansų rinkos visavertės integracijos į Šiaurės šalių rinką.

Kreipdamasi į Baltijos Asamblėjos delegatus ir svečius, Lietuvos parlamento vadovė palinkėjo Baltijos Asamblėjai kartu su Šiaurės Taryba ne tik koordinuoti ataskaitose pateiktų rekomendacijų įgyvendinimą, bet ir siūlyti savo projektus, kurie stiprintų Baltijos ir Šiaurės šalių integraciją, būtų savotiškas modernių idėjų ir tikslingų europinės integracijos gilinimo iniciatyvų bankas.

Seimo pirmininkės nuomone, vienu iš konkrečių Baltijos Asamblėjos darbų galėtų tapti bendradarbiavimas sprendžiant klausimą dėl ES dujų agentūros steigimo. Tokią idėją šių metų pavasarį pateikė Europos Parlamento pirmininkas Jerzy Buzekas ir buvęs Europos Komisijos pirmininkas Jacques Delors, kurie pasiūlė sukurti ilgalaikę bendros ES energetinės politikos strategiją.

„Iniciatyvos autoriai siūlo apsvarstyti galimybę kurti regionines dujų pirkimo grupes, o ilgainiui įsteigti ir Europos Sąjungos dujų pirkimo agentūrą. Tokių grupių veiklos objektais būtų: derybos dėl dujų tiekimo kontraktų su išorės tiekėjais, bendrų investicinių projektų įgyvendinimas ir dujų atsargų saugojimo infrastruktūros kūrimas“, – sakė I.Degutienė.

Seimo pirmininkės nuomone, tokios agentūros įkūrimas akivaizdžiai apribotų kai kurių šalių – energetinių išteklių tiekėjų – galimybes naudotis monopoline padėtimi ir atskirų Europos Sąjungos šalių atžvilgiu vykdyti diskriminacinę dujų kainų politiką.

„Kodėl gi negalėtume sukurti bendros Baltijos Asamblėjos ir Šiaurės Tarybos ekspertų darbo grupės, kuri imtųsi apsvarstyti šią iniciatyvą ir pateikti rekomendacijas dėl įgyvendinimo?“, – Baltijos Asamblėjos delegacijų ir Latvijos bei Estijos parlamentų pirmininkų klausė I.Degutienė.

Dalyvaudama šioje Baltijos Asamblėjos sesijoje I.Degutienė taip pat pasiūlė kurti bendrą Baltijos ir Šiaurės šalių informacinę erdvę ir grįžti prie Šiaurės gynybos sąjungos idėjos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min