Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 7d. 08:19

Į „Kauno ruonių“ šventę – pasimokyti sveikuoliško gyvenimo būdo (nuotraukos)

Sveikuolių šventė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Sveikuoliai

Sekmadienį kelios dešimtys sveikuolių rinkosi Kaune, Lampėdžiuose. Ant karjero kranto, netoli kilnojamosios pirtelės ir gelbėjimo stoties, vyko tradicinė, 18-oji šventė „Kauno ruoniai“.

Ją rengiantys Kauno jungtinio sveikatos klubo nariai vasario 11-ąją minės gimtadienį. „Mūsų klubas veikia tiek pat laiko, kiek ir vyksta ruonių šventė. Per tuos metus klubo nariai keitėsi. Kai kurie atsiskyrė ir įkūrė savo klubą – „Žolinčių akademiją“. Daugiausia tarp mūsų yra veteranų, kurie visą savo gyvenimą sveikai gyvena, grūdinasi, tačiau atsiranda ir naujų narių. Vis dėlto daugelis sako, jog trūksta informacijos apie sveikuolius ir jų propaguojamą gyvenimo būdą“, – sakė Kauno jungtinio sveikatos klubo pirmininkas Petras Sventickas.

Valstybiniu mastu nedaroma nieko

Jau kelis dešimtmečius dieną nuo mankštos pradedantis kaunietis neslėpė, jog nesupranta valstybės požiūrio į sveikatą. „Prieš pusantros savaitės buvome Seime, kur vyko specialus posėdis, skirtas aptarti lietuvių fizinio aktyvumo statistiką. Gražus buvo renginys. Bet kas iš to? Tik pliusiukas padėtas. Po to niekas nepasikeis. Valstybiniu lygiu pripažįstama, kad pats žmogus yra atsakingas už save ir savo sveikatą. Tačiau nieko nedaroma, kad sveikas gyvenimo būdas taptų įpročiu. Yra pavienių iniciatyvų darželiuose, mokyklose, klubuose. Ką veikia įkurti sveikatos biurai ir panašios įstaigos? Daugiausia popieriukais užsiima,“ – piktinosi Kauno jungtinio sveikatos klubo vadovas. Pasak P.Sventicko, nemaža dalis lietuvių sveikuolius tapatina su „ruoniais“. „Tačiau sveikuoliškas gyvenimo būdas tikrai nereiškia, kad visi mes kasdien lendame į eketę. Taip, mes grūdinamės, tačiau tai galima daryti ir nelipant į ledinį vandenį. Kiekvienam sveikuoliui svarbu žinoti, kaip tinkamai maitintis, būti fiziškai aktyviam, prižiūrėti ne tik fizinę, bet ir dvasinę savo sveikatą. Tada nekibs jokie gripai ir kitos ligos“, – kalbėjo sveikuolių klubo atstovas.

Ieškantiems informacijos apie sveikuolius ir jų propaguojamą gyvenimo būdą P.Sventickas patarė užsukti į interneto svetainę www.sveikuoliai.lt Sveikuoliško gyvenimo būdo principais jau sekantys kviečiami užsukti į šventę „Kauno ruoniai“, kuri vyks Kaune, prie Lampėdžių karjero. Ji prasidės nuo 10 val. Planuojama, kad renginyje dalyvaus nemažiau nei 30 „ruonių“.

Temos: 1 Lampėdžiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min