Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 16d. 17:06

Į Klaipėdą atkeliauja Betliejaus ugnis

Betliejaus ugnį po pasaulį platina skautai.
Organizatorių nuotr. / Betliejaus ugnį po pasaulį platina skautai.

Jau tradicija tapusi skautų inicijuojama Betliejaus Taikos Ugnies akcija ir šįmet kviečia visus tikinčiuosius pasidalinti šiluma ir skleisti taiką.

Šeštadienį Klaipėdą pasiekusi ugnis bus dalinama Kristaus Karaliaus, Marijos Taikos Karalienės, Šv. Juozapo Darbininko ir Šv. Kazimiero bažnyčiose, Šv. Brunono Kverfurtiečio koplyčioje šventų mišių metu. Klaipėdiečiai ragina atvykti su sava žvakute ir parsinešti ugnį į namus.
Akcijos ugnis bus pasitikta šeštadienį, 14.37 val., Klaipėdos traukinių stotyje.

Taikos šviesos pradžia – 1986 metai, Austrija. Šviečiantis Kalėdų simbolis – Betliejaus taikos ugnis pirmiausiai buvo dalinama kaip padėkos žodis visiems, kurie parėmė savo aukomis Austrijos Radijo ir skautų organizuotą  labdaros akciją „Šviesa tamsoje“.

Kasmet  geriausias metų vaikas vyksta į Betliejų ir Kristaus gimimo grotoje uždega žvakę. Lėktuvu, specialioje kapsulėje, deganti ugnelė pargabenama į Vieną. O vėliau  pradeda kelionę – traukiniais, autobusais, automobiliais, slidėmis ir pėsčiomis. Kiekvienais metais  Betliejaus taikos šviesos geografija plečiasi.  Šiuo metu daugiau nei 25 –iose Europos šalyse Taikos šviesos nešimas yra virtęs nauju, džiaugsmingu kalėdiniu papročiu, užkariavusiu širdis žmonių, kurie siekia taikos ir darnos pasaulyje.

Lietuvoje ši akcija tęsiasi jau vienuoliktus metus. Skautai iš Lietuvos Betliejaus ugnį periimdami iš Lenkijos skautų, perduoda ją vieni kitiems, taip skleisdami ugnies – kaip šviesos ir taikos simbolio – idėjas visoje šalyje. Tai graži savanorystės bei tikėjimo akcija, vienijanti visas Lietuvoje veikiančias skautų organizacijas bei tikinčiųjų bendruomenes. Ši ugnis skleidžiama ne tik Lietuvos bažnyčiose, bet ir įvairiose valstybinėse institucijose. Iš Lietuvos ugnis keliauja į Latvija, o iš ten – į Estiją.

Betliejaus taikos ugnis – žmonijos vienybės, draugystės ir taikos simbolis. Ugnis, perduodama iš rankų į rankas, ne sumažėja, o sklinda, sušildydama tuos, kuriems labiausiai to reikia.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min