Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 16d. 09:52

Į Klaipėdą atkeliauja festivalis „Šeršėliafam“

Juosta „Tėve mūsų, kuris esi medyje“ Kanų kino festivalyje sulaukė ovacijų.
Kadras iš filmo / Juosta „Tėve mūsų, kuris esi medyje“ Kanų kino festivalyje sulaukė ovacijų.

Kovo 16–17 d. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose svečiuosis šeštasis tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“. Šiemet jis atvyksta su dar didesniu kino juostų ir renginių bagažu bei provokuojančiu šūkiu „Iš jos gali tikėtis visko“.

„Pasirinkę šį žavingai ir nenuspėjamai moteriai tinkantį apibūdinimą, supratome, kad šūkis puikiai atspindi festivalio idėją ir turinį: programa labai įvairi ir spalvinga: tiek temomis, tiek asmenybėmis. Taigi ir iš jos, ir iš „Šeršėliafam“ galima tikėtis tikrai visko“, – pasakoja festivalio sumanytoja Greta Akcijonaitė.

Ryški ir spalvinga kino programa

Festivalio programoje – skirtingų nuotaikų ir temų filmai, kurių režisierės už savo kūrybą yra pelniusios apdovanojimų svarbiausiuose kino festivaliuose. Vienas ryškiausių šios programos filmų – prancūzų režisierės Julie Bertucelli „Tėve mūsų, kuris esi medyje“, uždaręs 2010-ųjų Kanų kino festivalį bei, kalbama, palydėtas penkias minutes trukusiomis ovacijomis. Pagrindinį vaidmenį šiame filme sukūrė aktorė ir dainininkė Charlotte Gainsbourg.

Festivalis „Šeršėliafam“ supažindins ir su naujokėmis režisierėmis, viena iš jų – Katie Aselton („Viena naktis laisvės“). Romantiškai nusiteikę festivalio žiūrovai neprašaus pro šalį apsilankę vokiečių režisierių filmuose: Doris Dörrie romantinėje dramoje „Vyšnių žydėjimas“.

Ispanišku temperamentu dvelkianti kino festivalio „Šeršėliafam“ naujiena – programa „Katalonijos moterys“ su penkiais ispanių režisierių kūrybos darbais. Joje sutilpo net trys žinomos režisierės Isabele Coixet filmas „Paslaptingas žodžių gyvenimas“.

Festivalio žiūrovai pirmieji turės galimybę išvysti dvi lietuviškas dokumentines premjeras – režisierės Dali Rust filmą „Nadiežda“ ir Giedrės Žickytės „Paskui saulę ir ožkas“.

Bilietas į kino seansą kainuos 6 litus.

Kovo 16 d.
17.30 val. „Paslaptingas žodžių gyvenimas“ 115 min.;
19.45 val. „Paskui saulę ir ožkas“, „Nadiežda“ 60 min.;
21.15 val. „Tėve mūsų, kuris esi medyje“ 100 min.

Kovo 17 d.
17.30 val. „Viena naktis laisvės“ 78 min.;
19.00 val. „Vyšnių žydėjimas-Hanami“ 127 min.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min