Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 12d. 15:15

Sudėtinga kelionė į Ledos kapines

Nuo vasario į Ledos kapines iš Kauno kelis kartus per dieną važiuoja 101 maršruto priemiestinis autobusas.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Nuo vasario į Ledos kapines iš Kauno kelis kartus per dieną važiuoja 101 maršruto priemiestinis autobusas.

Kauniečiai skundžiasi, kad Kauno rajone esančias Ledos kapines galima pasiekti tik nuosavu transportu arba pėsčiomis.

Miesto autobusais šiuo metu iš tiesų negalima pasiekti šių kapinių. Tačiau nuo vasario iš Kauno pilies į Ledos kapines kelis kartus per dieną kursuoja 101 maršruto mikroautobusu. Valdininkai įsitikinę, kad vieno maršrutinio taksi šiuo metu visiškai užtenka, kad savo artimųjų kapus lankantys kauniečiai galėtų pasiekti kapines patogiai.

Užliedžių seniūnijoje, Vijūkų kaime esančios Ledos kapinės šiuo metu yra vienintelės, kuriose leidžiama įrengti naujas kapavietes ir laidoti kauniečius. Taip bus tol, kol nepradės veikti Vainatrakio kapinės.

Praėjusių metų kovą Kauno miesto ir rajono savivaldybės pasirašė susitarimą, kuriuo buvo sutarta prie Ledos kapinių pastatyti ir eksploatuoti biotualetą, išplėsti ir padengti žvyru automobilių aikštelę, taip pat organizuoti Kauno miesto gyventojų vežimą visuomeninio transporto maršrutiniais autobusais iki kapinių. Tačiau artimuosius Ledos kapinėse palaidoję žmonės skundžiasi, jog neturint nuosavo transporto pasiekti kapines galima tik pėsčiomis.

35 mikroautobusas paleidžia kiek arčiau, tačiau nuo jo galutinio sustojimo turėjome eiti dar apie 2 km keliu tarp laukų, pučiant smarkiam vėjui. Tiek pat turėjome ir grįžti, o kur dar nešuliai! Juk prie minėtų kapinių nėra nė vieno kiosko, kur būtų galima vietoje nusipirkti gėlių ar žvakių

„2010 m. spalį palaidojom dėdę. Pradėjus tvarkyti laidojimo reikalus, paaiškėjo, jog vienintelė vieta, kur šiuo metu Kaune leidžiama laidoti, yra Ledos kapinės, esančios už Romainių. Viskas būtų gerai, jei ne susisiekimas. Jei neturi savo transporto, į Ledos kapines nenuvažiuosi. Tokių žmonių Kaune yra tikrai ne vienas ir ne du, juk kapai ten auga kaip ant mielių – kasdien palaidoja po kelis žmones“, – pasakojo kaunietė Agnė Latkauskaitė.

Autobusas važiuoja kelis kartus per dieną

Pasak giminaičio kapą prižiūrinčios jaunos moters, iš miesto iki Romainių važiuoja 24-ojo maršruto autobusas. Tačiau paskutinėje stotelėje išlipę žmonės iki Ledos kapinių dar turi paeiti ne vieną kilometrą.

„35 mikroautobusas paleidžia kiek arčiau, tačiau nuo jo galutinio sustojimo turėjome eiti dar apie 2 km keliu tarp laukų, pučiant smarkiam vėjui. Tiek pat turėjome ir grįžti, o kur dar nešuliai! Juk prie minėtų kapinių nėra nė vieno kiosko, kur būtų galima vietoje nusipirkti gėlių ar žvakių“, – savo patirtimi dalijosi kaunietė. Pasak jos, pasiekti kapinių tarpmiestiniais ar priemiestiniais maršrutais važinėjančiais autobusais taip pat nėra galimybės.

Tuo metu Užliedžių seniūnė Jūratė Truncienė aiškina, kad Ledos kapinėse artimuosius lankantys kauniečiai nėra palikti likimo valiai. Pasak jos, galbūt žmonėms trūksta informacijos, kad nuo šių metų vasario maršrutu „Kauno pilis–Ledos kapinės“ važiuoja 101 numerio priemiestiniai autobusai.

„Tuo pasirūpino Kauno rajono savivaldybė. Tiesa, žmonėms reikėtų būti atidiems: viena 101-ojo autobuso atšaka į Ledos kapines neužsuka, važiuoja per Šilainius į Užliedžius. Kita – per Šilainius į Ledą, kur galutinė stotelė – prie kapinių esančioje aikštelėje. Tiek vienos, tiek kitos atšakos tvarkaraštį galima rasti Kauno rajono savivaldybės interneto svetainėje www.krs.lt“, – kalbėjo seniūnė.

Į kapines 101-ojo maršruto autobusai važiuoja tik kelis kartus per dieną. Tačiau, anot Užliedžių seniūnės, to pakanka, nes keleivių kol kas nėra daug.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min