Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į „Megos“ akvariumą atvežtos naujos žuvys bus saugomos nuo ryklių

Prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ esantis akvariumas
Prekybos centro nuotr. / Prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ esantis akvariumas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Didysis prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ akvariumas netrukus sulauks naujų gyventojų – į akvariumą bus paleista 40 egzotinių žuvų. Naujus namus akvariume ras noragžuvė, ragžuvė klounas, Klarko jūrų klounas ir arabinė chirurgžuvė bei kitos dar lietuviškų pavadinimų neturinčios žuvys.

Kaune esančiame prekybos centre įrengtą akvariumą prižiūrintis biologas Saulius Karalius sako, kad per penkerius metus akvariumo gyventojų šiek tiek sumažėjo dėl kartais prasiveržiančių ryklių grobuoniškų instinktų, tačiau žuvys pastebimai išaugo ir tapo tikromis dirbtinio rifo gyventojomis, akvariumą laikančiomis savo tikraisiais namais.

„Tam, kad sumažintume plėšrūnų grobuoniškus polinkius, jie yra sočiai šeriami, tačiau rykliai, kaip ir žmonės, puikiai supranta, kad šviežia žuvis skanesnė už šaldytą, – pasakojo S.Karalius. – Rykliai, nors iš išvaizdos ir atrodo stiprūs bei ištvermingi vandenyno gyventojai, akvariume iš tiesų yra jautrūs padarai ir juos reikia labai lepinti, individualiai šeriant įvairiu gyvūniniu maistu, vitaminais“.

Akvariume ypač laukiamos noragžuvės – šios itin įdomių metalo spalvų, į aliuminio foliją panašios jūrų pažibos anksčiau „Megos“ akvariume buvo nukentėjusios nuo baltapelekio ryklio, kuris naktį nevengia pamedžioti apsimiegojusių žuvų.

Visos naujosios gyventojos į Kauną buvo atvežtos iš Olandijos specialiose vandens talpose. Kadangi jos naujoje vietoje prisitaiko tik po kelių savaičių, iš pradžių žuvimis rūpinsis „Megos“ akvariumą prižiūrintys biologai.

Biologas S.Karalius pasakoja, kad pripratinti naujas žuvis prie senųjų sudėtinga: kai kurios akvariumo senbuvės yra gana agresyvios ir lieka nepatenkintos matydamos, kad akvariume apsigyvena į jas panašios naujos žuvys. Be to, nors ir būdamos mažos, naujokės turės išmokti vikriai kovoti dėl maisto su jau ūgtelėjusiomis savo kaimynėmis.

„Kadangi akvariumas tikrai nemažas – jo tūris net 170 tūkst. litrų, tikimės, kad peštynių nebus, – sako S.Karalius.

Prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ akvariumas – didžiausias ir aukščiausias akvariumas Pabaltijo šalyse. Jis įrašytas į Lietuvos rekordų knygą kaip aukščiausias akvariumas Lietuvoje bei patenka į aukščiausių akvariumų pasaulyje dešimtuką.

„Megos“ akvariume gyvena daugiau nei 800 tropikinių žuvų, priklausančių 30 skirtingų rūšių, kilusių iš Atlanto, Indijos ir Ramiojo vandenynų, Raudonosios, Viduržemio, Karibų jūrų. Jame gyvena ir šeši Karibų jūros rykliai, užaugantys iki 2 m ilgio.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min