Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 18d. 15:45

Į ministrus siūlomas K.Adomaitis: Susisiekimo ministerija iki šiol buvo kelių ir šaligatvių, tai reikės keisti

Į premjeres siūlomos Ingridos Šimonytės pasirinktas kandidatas į susisiekimo ministrus Kasparas Adomaitis sutinka, kad Jaroslavo Narkevičiaus paliktas neatsakytų klausimų šleifas jį vysis dar kurį laiką. Jei bus paskirtas, Laisvės partijos politikas žada siekti visiško skaidrumo ir taip pakelti susvyravusį ministerijos įvaizdį.

K.Adomaitis nuo 2015 metų dirbo sostinės taryboje, pirmininkavo savivaldybės Ekonomikos ir finansų komitetui.

Jis, kaip ir didžioji dalis siūlomo ministrų kabineto, jei bus patvirtintas, šiose pareigose, bus naujokas.

„Tai, kad bus iššūkis, ir kad tai yra didelė atsakomybė – be abejo. Tikiu, kad kaip tik bus galima įnešti naujo požiūrio, naujų kampų, kaip turi dirbti ir veikti Susisiekimo ministerija. Nes atsinešu platų patyrimą privačiame sektoriuje“, – 15min teigė jis ir pridūrė, kad yra ne naujokas politikoje, nes penkerius metus dirba savivaldoje.

K.Adomaitis teigė, kad tikrai bus dalykų, kurių teks išmokti.

Komanda po truputį buriama

„Bet reikės suformuoti stiprią komandą, komanda ir bus pagrindinis atramos taškas, kuris užpildys, jeigu reikės specifinių žinių ar patirties sprendžiant tam tikrus klausimus“, – teigė jis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Kasparas Adomaitis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Kasparas Adomaitis

O kas bus toje komandoje, gal kandidatas jau išgirdo pirmuosius „taip“?

„Jau preliminariai kalbuosi, preliminarius atsakymus turiu, bet manau, kad viskas dar labai ankstyvoje stadijoje, galutiniai sprendimai bus tada, kai bus atsakymas iš prezidento“, – teigė jis.

Kalbėdamas apie pirmuosius darbus K.Adomaitis pabrėžė, jog Susisiekimo ministerija iki šiol buvo kelių ir šaligatvių ministerija.

„Norėtųsi, kad tai taptų Europos žaliojo kurso įgyvendinimo atrama. Susisiekimo ministerija yra būtent aplinkos apsaugos dalis, ta, kuri labai sutampa su Laisvės partijos prioritetais, programa.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Kasparas Adomaitis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Kasparas Adomaitis

Mes matytume, kaip transformuoti projektus, požiūrį į tai, ką turime vystyti, kaip turime vystyti, kaip turi atrodyti keliai, gatvės. Kad tai būtų paremta darnaus judumo principais, darnaus judumo plano ruošimu, kuris tik dabar įsibėgėja Lietuvoje. Iš principo reikia transformuoti požiūrį, kaip mes vystome susisiekimo infrastruktūrą Lietuvoje“, – būsimus planus, jei bus patvirtintas, įvardijo pašnekovas.

Iš tiesų tas šleifas pasivys kaip tos lėšos buvo skirstomos ir tą reikės spręsti.

Kadenciją baigiančio ministro Jaroslavo Narkevičiaus, deleguoto Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, vadovavimo Susisiekimo ministerijai laikotarpiu ministerija buvo siejama su įvairiais skandalais, klausimų kėlė pinigų gatvėms ir keliams skirstymo skaidrumas.

Visa tai mažino pasitikėjimą ministerija. Ką K.Adomaitis ketina daryti vardan geresnio ministerijos įvaizdžio?

„Atviri duomenys yra vienas iš atramos taškų kaip tą reikėtų keisti. Iš tiesų, tas šleifas pasivys kaip tos lėšos buvo skirstomos ir tą reikės spręsti. Atvirumas, aiškumas, skaidrumas, kaip atsirenkami prioritetai, manau, bus kertinis dalykas“, – pabrėžė K.Adomaitis.

Jo teigimu, bus aiškiai komunikuojama, kodėl vieni žvyrkeliai asfaltuojami, o kiti ne.

„Nuo to bus pradėta šioje srityje dirbti“, – patikino kandidatas.

37 metų K.Adomaitis Rygos aukštojoje ekonomikos mokykloje yra baigęs Verslo vadybą ir Ekonomiką, vėliau Vilniaus universitete – psichologiją, taip pat – lyginamąją politiką.

Jis pats nurodo, kad yra buvęs projektų lyderystės lektoriumi, taip pat kelerius metus kūrė ir plėtojo nuosavą verslą.

Prieš tapdamas Seimo nariu jis devintus metus tarptautinėje įmonėje buvo miestų statistikos ir ekonomikos analitikas.

Su žmona Rūtene K.Adomaitis augina du sūnus ir dukrą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min