Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į mišką su vaikais išėjusiai daugiavaikei motinai siūloma pagalba, tačiau ji pati pradingo (papildyta 13.04 val.)

Pamiškė
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Pamiškė
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš nuomoto būsto išmestai daugiavaikei kaunietei siūloma pagalba – viena Kauno rajono gyventoja leistų moteriai ir jos šešiems vaikams nemokamai gyventi savo būste. Tačiau apie geradarės pasiūlymą daugiavaikė mama kol kas nieko nežino, mat Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai jos negali rasti. Kaunietė neatsako ir į skambučius bei trumpąsias žinutes.

15min.lt jau rašė, kad darbo ir pastogės neturinti 26 metų kaunietė Aušra S. su šešiais vaikais klajojo po miškus, nakvojo žvejų pašiūrėje, kol ją surado giminaičiai. Tą patį vakarą mažamečiai jos vaikai (vyriausiam – 7-eri, o mažiausiam – vos 7 mėnesiai) buvo paguldyti į ligoninę. O pati motina dingo kaip į vandenį.

Į mišką jauną motiną išginė skurdas: vaikų tėvui išvykus uždarbiauti į užsienį, po kelių dienų moteris su atžalomis buvo išvyta iš nuomojamo buto. Nevilties apimta ji nusprendė kurį laiką pagyventi miške. Tačiau čia ją radę giminaičiai neleido tęsti tokių klajonių ir mažamečius vaikus perdavė specialistams.

Į suplanuotą susitikimą kaunietė neatėjo. Darbuotojai jai negalėjo prisiskambinti ir telefonu, kurį ji buvo nurodžiusi. Moteris nereaguoja ir į išsiųstas trumpąsias žinutes.

Dingo kaip į vandenį

Ketvirtadienį Aušra S. turėjo apsilankyti Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriuje, kur buvo sprendžiama dėl jos ir vaikų tolesnės ateities. Socialiniai darbuotojai neigia, kad šeima asociali, į ligoninę patekę vaikai nėra apleisti, menkų sveikatos problemų turi tik mažiausieji. Todėl jei motinai ir tėvui pavyktų susirasti naujus namus ir darbą, vaikai jiems būtų grąžinti.

Tačiau į suplanuotą susitikimą kaunietė neatėjo. Darbuotojai jai negalėjo prisiskambinti ir telefonu, kurį ji buvo nurodžiusi. Moteris nereaguoja ir į išsiųstas trumpąsias žinutes.

„Kaip dabar bus, nežinia. Turime rasti motiną. Negalime jai net pranešti, kad šįryt (ketvirtadienį – aut. past.) gavome pasiūlymą: Kauno rajono gyventoja siūlo jai ir vaikams nemokamai apsigyventi savo būste“, – 15min.lt sakė Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Lagunovienė.

Nuo antradienio Kauno 2-ojoje klinikinėje ligoninėje praleidę kaunietės vaikai šiomis dienomis bus perkelti į kitą laikiną gyvenamąją vietą. Trys vyresnieji – į vaikų gerovės centrą „Pastogė“, o trys mažieji – į Kauno vaiko raidos kliniką „Lopšelis“.

Neturi net paso

Pasak A.Lagunovienės, be pastogės ir pajamų likusi Aušra S. Kaune apsigyveno tik šią vasarą. Į laikinąją sostinę daugiavaikė šeima atkeliavo iš Jurbarko rajono. Gyvendama Kaune kurį laiką jauna motina gaudavo pašalpų už vaikus, tačiau pastaruoju metu socialinės išmokos jai nebebuvo mokamos.

„Atrodo, kad ji net neturėjo paso – buvo kažkur kažkaip jį praradusi. Be to, nuolat keisdavo gyvenamąją vietą, todėl pašalpų mokėjimas prieš kurį laiką sustabdytas. Jei susitvarkys šiuos dalykus, ras namus sau ir vaikams, išmokos vėl bus mokamos ir šeimai bus grąžinti vaikai“, – kalbėjo Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovė.

Papildyta 13.04 val.: Žiniasklaidoje pasirodžius istorijai apie daugiavaikės moters likimą Vaiko teisių apsaugos skyrių ėmė atakuoti pagalbą šeimai siūlantys žmonės. Skyriaus darbuotojai džiaugiasi, jog Lietuvoje yra tiek geradarių, tačiau aiškina, jog kol kas nė vieno jų pasiūlymo priimti negali, nes su jais dar nesusisiekė pati Aušra S.

Be to, kauniečiams pabendravus su kolegomis iš Jurbarko rajono savivaldybės, paaiškėjo, kad jauna motina turėjo būstą Jurbarko rajone. Todėl kol kas neaišku, kodėl, palikusi namus ten, persikraustė į Kauną, kur po kurio laiko buvo išmesta iš paskutinio nuomoto buto. Jo šeimininkas aiškino, jog šeima jau kuris laikas nemokėjo ne tik nuomos, bet ir mokesčių už komunalines paslaugas.

Komentarai
Temos Pagalba, Vaikas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min