Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 20d. 10:28

Į prezidentūros abejones neatsižvelgs: Žemės ūkio ministerija kelsis į Kauną

Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis

Nors prezidentūra reiškia abejonių dėl sprendimo kelti Žemės ūkio ministeriją į Kauną, premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad jis bus vykdomas.

„Sprendimas yra seniai priimtas, kol kas jokių kokių argumentų ir kažkokių svarbių pokyčių tame sprendime nėra. Ministerija bus keliama į Kauną“, – antradienį Seime žurnalistams nurodė ministras pirmininkas.

Klausiamas, ar dėl perkėlimo buvo atlikta kaštų ir naudos analizė, S.Skvernelis patikino, kad taip ir pridūrė, kad sprendimą perkelti ministeriją lėmė ne noras sutaupyti: „Tai nėra vien ekonominis sprendimas. Jeigu tai būtų susiję su tuo, kad kažką sutaupyti, investuoti, tikrai taip nėra. Bet yra kiti tikslai, pirmiausia, regioninės politikos tikslai, kuriuos mes įgyvendinsim.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Žemės ūkio ministerijos patalpos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Žemės ūkio ministerijos patalpos

Susipažinusi su kaštų ir naudos analize bei projekto finansavimo šaltiniais prezidentūra 15min nurodė suprantanti, kad keliant ministeriją siekiama įgyvendinti politinį tikslą išplėsti valstybinių institucijų geografiją, sudaryti patogias sąlygas dirbti specialistams ir sutaupyti.

„Šie siekiai yra pagrįsti ir logiški, tačiau manome, kad nebuvo išnaudotos galimybės rasti tinkamiausią sprendimą. Visų pirma, abejonių kyla, ar pasirinktas strategiškai teisingas sprendimas institucine prasme – nepadaryta analizė, ar teisinga iškelti strateginius sprendimus priimančią bei Vyriausybės darbuose tiesiogiai dalyvaujančią ministeriją, o gal tinkamiausias būtų pavaldžių institucijų iškėlimas, kurioms buvimas Vilniuje nėra tiek aktualus“, – teigta prezidentūros atsakyme.

Anot prezidentūros, nebuvo įvertintos kitų miestų alternatyvos, nėra aišku, ar buvo kalbama su Kauno miesto administracijos atstovais dėl Kauno mieste esančių laisvų patalpų.

Rugpjūčio pradžioje paaiškėjo, kad patalpų nuomos konkursą laimėjo įmonė „Bei Capital“, priklausanti koncerno SBA antrinei nekilnojamojo turto plėtros bendrovei „Urban Inventors“. Su laimėtoju patalpų nuomos sutartį ketinama pasirašyti rugpjūčio 26 dieną. Kas mėnesį patalpų nuoma atsieis 81,2 tūkst. eurų su PVM.

„Konkurso rezultatas taip pat suponuoja brangiausią sprendimą patalpų nuomai. Abejojame, ar valstybės institucijoms dera mokėti už patalpų nuomą aukščiausią kainą rinkoje.

Taip pat neramu, kad procesas vykdomas neatsižvelgiant į absoliučios darbuotojų dalies nuomonę – jų praradimas šiame ypač daug pastangų ir dėmesio reikalaujančiame derybų dėl naujos ES finansinės perspektyvos laikotarpyje būtų nedovanotinas ir žalingas Lietuvos interesams“, – įsitikinusi prezidentūra.

Prezidentūros nuomone, reikalingas pasvertas, argumentuotas ir ekonomiškai pagrįstas sprendimas: „Kuriam, deja, šiuo metu sąlygų nematome. Dėl to naujas ministras privalo objektyviai įvertinti siūlomus sprendimus, pasitelkiant profesionalius valstybės turto valdymo specialistus ir savivaldybės atstovus, įsiklausant į darbuotojų nuomones, rasti optimalų sprendimą.“

Anot ŽŪM patalpų nuomos konkursą laimėjusios įmonės savininkės, bendrovės „Urban Inventors“ vadovo Liongino Šepečio, prezidentūros teiginiai dėl kainos nėra korektiški – ypač dėl tiesmuko lyginimo su „plika“ kaina.

„Į mūsų pasiūlymą yra įtrauktas didžiulis paslaugų ir investicijų paketas: specifinis patalpų įrengimas, kuris mums kainuotų 2 mln. Eur, galimybė naudotis parkavimo vietomis, pastato eksploataciniai mokesčiai ir kitos paslaugos. Tai yra „viskas įskaičiuota“ pasiūlymas. Ir, atsižvelgiant į labai specifinius Žemės ūkio ministerijos reikalavimus – labai konkurencingas. Atmetus visas papildomas investicijas bei papildomas paslaugas, pasiūlyta kaina nėra didesnė nei vidutinė A klasės biuro nuomos kaina Kaune“, – komentare 15min teigė L.Šepetys.

Būsimasis žemės ūkio ministras Andrius Palionis anksčiau taip pat nereiškė pritarimo Žemės ūkio ministerijos perkėlimui. Savo ruožtu „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad tai – asmeninė politiko nuomonė, o sprendimo niekas neatšaukinės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min