Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 22d. 20:37

Konservatoriai sustiprino jėgas Seime: P.Kuzmickienės viltys išsipildė

Paulė Kuzmickienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gintautas Paluckas ir Paulė Kuzmickienė

Socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas liko gale ratų – rinkimai į laisvą Seimo nario vietą Žirmūnų apygardoje buvo sėkmingi konservatorei, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narei Paulei Kuzmickienei.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, P.Kuzmickienei palaikymą išreiškė 52,55 proc. piliečių, G.Paluckui – 47,45 proc. Skirtumas – 262 balsai.

Sako, kad įdirbs nedings

Rinkimus pralaimėjęs LSDP pirmininkas G.Paluckas, kreipdamasis į partiečius, teigė, kad jaučiasi gerai, o pastarųjų mėnesių įdirbis esą niekur nedings.

„Tą, ką mes nuveikėm per pastaruosius mėnesius, duos labai gražius rezultatus ateityje. Artimoje ateityje“, – žadėjo politikas.

Partija, anot jo, padarė beveik viską, ką galėjo šiuo etapu.

„Ėjome, beldėmės, šnekėjome, bendravome, sukaupėme daug patirties, kuri, kaip aš sakiau, bus labai vertinga“, – tikino G.Paluckas.

Šiandien man tikrai nėra gėda, nes mes kartu nuėjome visą šitą kelią, kuris nesibaigė.

LSDP, jo teigimu, ir toliau sieks atgauti piliečių pasitikėjimą bei laimėti 2020 metų rinkimus.

„Šiandien man tikrai nėra gėda, nes mes kartu nuėjome visą šitą kelią, kuris nesibaigė. Tik pirmyn. Ačiū už palaikymą, mūsų pergalės netolimoje ateity“, – pasisakymą užbaigė politikas.

Rinkimų kampanija – ne pasivaikščiojimas

Sekmadienį, dar prieš paskelbiant rinkimų rezultatus, P.Kuzmickienė 15min teigė, kad rinkimų kampanija buvo įdomi.

„Tai nebuvo šiaip sau pasivaikščiojimas ir kalbinimas žmonių. Aš tikrai esu susiregistravusi tai, ką tikrai, jei būsiu išrinkta, perduosiu taryboje kolegoms spręsti. O jeigu būsiu išrinkta į Seimą, kelsiu klausimus Seime“, – sekmadienio vakarą viename sostinės barų 15min komentavo politikė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Paulės Kuzmickienės rinkimų štabe
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Paulės Kuzmickienės rinkimų štabe

Rinkimų kampanijos metu ji teigė sužinojusi daugiau apie tai, ko reikia gyventojams, ir ką dėl to galima padaryti ir savivaldoje, ir Seime. Kampanija, kaip tikino P.Kuzmickienė, buvo kitokia nei kovą vykusių savivaldos rinkimų.

„Savivaldoje eini sąraše, yra bendra atsakomybė, bendra programa, esi atsakingas už kažkokią dalį. Tuo tarpu čia yra dėmesys kandidatui, ir tai keičia situaciją. Tai, be abejonės, yra įdomu.

Džiaugiuosi turėjusi galimybę dalyvauti rinkimuose ir tikiuosi, kad sulaukiau reikiamo rinkėjų palaikymo“, – vylėsi kandidatė į Seimą, o jos viltys išsipildė.

Rūpi švietimas

Klausiama, kokie jos darbo parlamente prioritetai, P.Kuzmickienė išskyrė švietimą bei valstybės ir savivaldybių biudžeto klausimą.

„Manau, turim susitelkti ties pokyčiais mokykloje, kalbėti apie tai, kaip padėti mokytojams. 2020 metų biudžetas čia pat formuojamas, tai matyt, kad bus labai daug užduočių. [Reikės] atidžiai žiūrėti, kas yra siūloma, ir patiems turėti pasiūlymų“, – svarstė politikė.

P.Kuzmickienė tapusi Seimo nare sakė norinti dirbti Švietimo ir mokslo komitete.

„Norėčiau dirbti Švietimo komitete, bet matysime, kaip bus su kvotomis. Socialiniai reikalai – be abejonės man rūpimi ir aš apie tai kalbėjau rinkimų kampanijos metu“, – pridūrė ji.

P.Kuzmickienės konkurentas Seimo nario rinkimuose Žirmūnų apygardoje – Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Nuotaikos iš jo štabo 15min – netrukus.

Kaip sekasi kitiems – Gargždų ir Žiemgalos apygardose – į Seimą pretenduojantiems politikams? Naujienos ir rezultatai – čia.

Pirmajame ture priekyje – P.Kuzmickienė

Žirmūnuose Seimo nario rinkimai vyko po to, kai čia išrinkta Aušra Maldeikienė tapo europarlamentare.

Pirmajame rinkimų ture didesnio piliečių palaikymo sulaukė P.Kuzmickienė – už ją balsavo 34,5 proc. rinkėjų, už G.Palucką – 26,42 proc. rinkėjų.

Abu pretendentai dalyvavo ir šių metų kovą vykusiuose savivaldos rinkimuose. Po jų antroje vietoje konservatorių sąraše išreitinguota P.Kuzmickienė buvo išrinkta į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą.

Socialdemokratams ir jų vedliui G.Paluckui rinkimai sostinėje nebuvo sėkmingi – partija negavo nė vienos vietos taryboje, o į merus kandidatavęs G.Paluckas, sulaukęs 2,67 proc. rinkėjų palaikymo, pirmojo turo rezultatų sąraše liko septintoje vietoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:16
03:00
03:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min