Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 14d. 09:58

Į Seimą grįžta daug diskusijų kėlęs Pagalbinio apvaisinimo įstatymas

Nėščios moterys
123RF.com nuotr. / Nėščios moterys

Ketvirtadienį į Seimo posėdžio darbotvarkę sugrįžta Viktorijos Čmilytės-Nielsen inicijuotos Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisos, kuriomis parlamentarė siūlo sukurti racionalesnę embrionų saugojimo ir donorystės sistemą, skatinti nevaisingas poras naudotis pažangiais nevaisingumo gydymo metodais ir garantuoti valstybės finansinę pagalbą nevaisingoms poroms, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Pagalbinio apvaisinimo įstatyme įtvirtinta „amžinojo“ embrionų šaldymo nuostata sukuria neterminuotą prievolę poroms saugoti embrionus už savo lėšas. Toks reglamentavimas neskatina naudotis pagalbinio apvaisinimo procedūromis. Teikiamu įstatymo projektu siūlau, kad pasibaigus pagal sutuoktinių raštu pareikštą valią embrionų saugojimo terminui, saugojimas būtų tęsiamas valstybės biudžeto lėšomis“, - įstatymo projektą komentuoja liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen

Viktorijos Čmilytės-Nielsen teigimu, valstybė sukūrusi prievoles saugoti embrionus amžinai, privalo prisiimti ir finansinę naštą. Jos teigimu, kita itin opi problema, kurią būtina spręsti - sunkiomis ligomis sergančių ligonių vaisingumo išsaugojimo kompensavimas.

„Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimo projektu taip pat siekiama, kad valstybė savo lėšomis imtųsi padėti bent asmenims, kurie dėl sveikatos būklės ar paskirto kitų ligų gydymo negali išsaugoti vaisingumo. Visų pirma, tai liečia onkologinius ligonius“, - pridūria parlamentarė.

Seimo narė pabrėžia, kad šiandien Lietuvoje gyvena apie 50 tūkst. nevaisingų porų ir kai kurioms iš jų pagalbinio apvaisinimo procedūra yra vienintelė galimybė susilaukti vaiko. Teikiami įstatymų pakeitimai padėtų efektyviau gydyti nevaisingas poras ir prisidėtų prie Lietuvos demografinės situacijos gerinimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min