Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 lapkričio 11d. 17:48

Į Seimą išrinktas A.Pocius pasipiktino priesaikos organizavimu: o jei užsidegs COVID-19 židinys?

Arvydas Pocius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Arvydas Pocius
Į Seimą išrinktas konservatorius, buvęs kariuomenės vadas Arvydas Pocius nepatenkintas naujosios kadencijos parlamentarams penktadienį organizuojama iškilminga priesaikos ceremonija. Anot jo, parlamentarai stumiami rizikuoti užsikrėsti COVID-19.

„O jeigu priesaikos metu kas nors pasigaus COVID-19 virusą? Kas prisiims atsakomybę?“ – feisbuke klausia A.Pocius ir sako tęsiantis savo pasvarstymus ir pasiūlymus dėl būsimos LRS narių priesaikos ceremonijos.

Jis tikina jau teikęs siūlymą prisiekti visiems Seimo nariams vienu metu, Konstitucinio teismo pirmininko akivaizdoje, kartojant ar perskaitant priesaikos tekstą, tačiau šiam nebuvo pritarta.

„Negaliu pasakyti, ar šios ceremonijos organizatoriai ieško kitokių būdų priesaikos ceremonijai organizuoti, ar, nepaisant karantino apribojimų, liekama prie senojo, įprastomis sąlygomis vykdomo scenarijaus varianto. Tokia ceremonija gali užtrukti 6 ir daugiau valandų“, – skaičiuoja A.Pocius.

Pasak jo, karantino sąlygomis draudžiami susibūrimai, tačiau Seimo Kovo 11-osios salėje 2 metrų saugaus atstumo išlaikyti niekaip nepavyks, patalpoje bus 141 Seimo narys ir aptarnaujantis personalas, žiniasklaidos atstovai.

Tęsiu savo pasvarstymus ir pasiūlymus dėl būsimos LRS narių priesaikos ceremonijos. Mano ankstesniam siūlymui prisiekti...

Posted by Arvydas Pocius on 2020 m. lapkričio 11 d., trečiadienis

„Tai gali susidaryti apie 200 žmonių. Ir ką gi? Būsime čia 6-7 valandas?“ – klausia jis.

Tiesa, žiniasklaidos atstovus A.Pocius priskaičiavo be reikalo. Jau pranešta, kad žiniasklaida į salę nebus įleidžiama.

Visgi Seimo narys teisus, kad ceremonija gali užtrukti. Parlamento kanceliarija planuoja, kad ji vyks pagal galiojančias tradicijas. Pasveikinti išrinkto XIII Seimo atvyks Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, o paskui kiekvienas Seimo narys po vieną prisiekinės.

Lauke būtų daug saugiau.

A.Pocius siūlo karantino sąlygomis tokios ilgos procedūros atsisakyti ir dairytis į kariuomenės patirtį.

„Siūlau iš savo patirties tai, ką mačiau Vakarų valstybių kariuomenėse, ir tai, ką įdiegėme Lietuvos kariuomenėje. Lietuvos piliečiai, atliekantys karo tarnybą gali prisiekti valstybei stovėdami rikiuotės aikštėje, kurioje pvz. pastatyti keturi stalai, ant jų padėti priesaikų tekstai, jas perskaitę kariai, priesaiką priimančio karininko ir karo kapeliono bei visų karių akivaizdoje, priesaiką pasirašo. Ir taip per 1-1.5 val. prisaikdinami 100, o jeigu reikia, pastatant daugiau stalų, ir didesnis skaičius“, – sako jis.

A.Pocius mano, kad Seimo kanceliarija galėtų pakviesti keturis Konstitucinio teismo teisėjus su pirmininku priešakyje, ir jie, stovėdami prie stalų su ant jų padėta Konstitucija, galėtų priimti Seimo narių priesaikas.

„Kiekvienam iš jų tektų prisaikdinti po 35 Seimo narius ir tai užtruktų tik 1,5-2 valandas. O gal nebūtinai tai turi būti Kovo 11-osios salėje? Gal lauke? Taip, kaip buvo įteikti Seimo nario pažymėjimai. Lauke būtų daug saugiau.

Kodėl gi ne? Ar tokia priesaika, duota ekstremaliomis sąlygomis, būtų negaliojanti? Nemanau“, – tvirtina A.Pocius.

Visgi Seimo narių priesaikos ceremonija yra teisiškai griežtai apibrėžta.

Konstitucijoje įtvirtinta, kad naujai išrinktą Seimą susirinkti į pirmąjį posėdį, kuris paprastai prasideda 12 val. Seimo rūmuose, kviečia Respublikos Prezidentas.

Būtent susirinkimo į pirmąjį posėdį dieną yra pradedamas skaičiuoti Seimo narių įgaliojimų laikas. Nuo šio posėdžio pradžios baigsis anksčiau išrinktų Seimo narių įgaliojimų laikas.

Tik Seimo posėdyje prisiekęs būti ištikimas Lietuvos Respublikai išrinktas Seimo narys įgis visas Tautos atstovo teises. Seimo narys turi prisiekti pirmajame naujai išrinkto Seimo posėdyje, tačiau jei jis turės pateisinamą priežastį, tai padaryti galės ir vėliau.

Seimo narys prisiekia stovėdamas priešais priimantį priesaiką Konstitucinio Teismo pirmininką, skaito priesaiką padėjęs ranką ant Konstitucijos. Baigęs skaityti priesaiką, Seimo narys pasirašo vardinį priesaikos lapą. Priesaikos tekstas negali būti taisomas ir keičiamas, tačiau leidžiama išbraukti paskutinįjį priesaikos sakinį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min