Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 28d. 16:24

I.Šimonytė įvertino G.Nausėdos gerovės valstybės viziją: didelių prieštarų nėra

Ingrida Šimonytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Ingrida Šimonytė

Prezidentui Gitanui Nausėdai pristačius atnaujintus gerovės valstybės kriterijus, galima būsimoji premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad didelių prieštarų dėl šalies vadovo įvardytos krypties nėra. Kartu ji pažymėjo, kad reikia skaičiuoti, kiek įsipareigojimų dėl viešųjų paslaugų valstybė pasirengusi prisiimti.

Tarp trečiadienį spaudos konferencijoje G.Nausėdos išskirtų gerovės valstybės prioritetų – daugiau lėšų nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) viešosioms paslaugoms, pajamų nelygybės mažinimas nuo 7 iki 5 kartų, mokestinių lengvatų naikinimas.

Paklausta, kiek iš šių tikslų bus įrašyti į naujos Vyriausybės programą ir ar įmanoma šiuos tikslus įgyvendinti nekeičiant mokesčių, I.Šimonytė sakė, kad prezidentas pats kalbėjo apie mokesčius.

„Mokesčių lengvatų naikinimas, tai kas, jūsų nuomone, yra? Tai reiškia, kad kažkas, kas dabar moka mažiau mokesčių, mokės daugiau mokesčių. Kitaip lengvatos nepasinaikina, nėra taip, kad lengvatą panaikini ir niekam mokesčiai nepasikeičia. Tai, manau, kad didelių prieštarų, matyt, dėl krypties, kurią prezidentas yra įvardijęs, aš negirdėčiau, nes tie tikslai, apie kuriuos jis kalbėjo – viešųjų paslaugų prieinamumas – mes apie tai kalbėjome savo Vyriausybės programoje, lygios starto galimybės visiems Lietuvos vaikams – lygiai taip pat“, – komentavo konservatorių kandidatė į premjeres I.Šimonytė.

Kiek kainuos toks įsipareigojimas, pasak jos, reikia sėsti ir labai detaliai skaičiuoti, kiek tų viešųjų paslaugų įsipareigojimų valstybė yra pasirengusi prisiimti bei finansuoti.

„Tada jau mokesčių klausimas, kaip aš ne kartą esu sakiusi, yra išvestinis klausimas, o ne pagrindinis“, – nurodė I.Šimonytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min