Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 28d. 15:50

I.Šimonytė teigia, kad vėliau vakcinos miestams ir rajonams bus skirstomos pagal gyventojų skaičių

Premjerė Ingrida Šimonytė viliasi, kad nebereikės priimti tokio sprendimo, kai kitiems rajonams ir miestams skirtos vakcinos atiteko itin prastai epidemiologiniu požiūriu atrodančiai sostinei. Ateityje, anot jos, vakcinų dalijimas priklausys nuo gyventojų skaičiaus. Premjerė anonsavo, kad sprendimas dėl galimybių paso bus pirmadienį.

„Iš tų žmonių, kurių mes netenkame kiekvieną dieną – man labai gaila, bet didžioji dalis vyresnio amžiaus žmonių jau galėjo būti gavusi savo skiepą. Bet galbūt patys atsisakė skiepo, galbūt šeimos narių patarti nesiskiepijo ir mes tų žmonių netenkame“, – paklausta apie artėjančią šventę – Motinos dieną, kalbėjo premjerė.

I.Šimonytės teigimu, neretai vyresni žmones suserga nuo jaunesnių artimųjų.

„Būtų labai gerai, kad galvodami apie savo mamas, elgtumėmės kaip galima saugiau, nes tai yra brangiausi žmonės, kuriuos pavydžiu visiems kas jas dar turi“, – sakė premjerė.

Vakcinų masinei vakcinacijai dar neturime

Paklausta apie masinį vakcinavimą I.Šimonytė trečiadienį tvirtino, kad ji prasidės tada, kai bus vakcinų masinei vakcinacijai.

premjerė pabrėžė, kad tos vakcinos, kurias gausme artimiausiomis savaitėmis, bus skirtos revakcinacijai.

„Tai plėtrai galimybės bus labai ribotos“, – pabrėžė ji.

Kalbėdama apie vakcinų perskirstymą, kurio metu Vilniui buvo atseikėta daugiau, I.Šimonytė sakė, kad sprendimas buvo priimtas reaguojant į sostinės regione susiklosčiusią padėtį.

„Aš labai norėčiau, kad tokių sprendimų ateityje nereikėtų. Tačiau jeigu tokių sprendimų reikėtų dėl kitų regionų, jie lygiai taip pat būtų priimami“, – sakė ji, pridūrusi, kad būtų pasimokyta iš šios situacijos informuojant tuos, kuriuos šie sprendimai liečia.

I.Šimonytės teigimu, situacija šalyje klostosi labai netolygiai.

„Jeigu mes galėsime pasiekti panašaus rizikos lygio, arba vertinsime, kad kažkokių specialių sprendimų nebereikia, tuomet vakcinos bus skirstomos labai paprastu principu: prioritetinės eilės iš esmės baigėsi, jau mes judame artyn prie tiesiog žmonių skiepijimo pagal amžių, kas masine vakcinacija galėtų būti vadinama“, – kalbėjo premjerė.

Jos teigimu, vėliau vakcinos bus skirstomos pagal gyventojų skaičių.

„Anksčiau buvo skirstomos pagal prioritetines grupes“, – sakė ji.

„Skirstymas pagal gyventojų skaičių anksčiau ar vėliau taps pagrindiniu skirstymo kriterijumi“, – pabrėžė politikė.

Apie galimybių pasą – pirmadienį

Premjerė sakė, kad pirmadienį bus svarstoma, kaip atrodys galimybių pasas. Detalių premjerė neorėjo pateikti, sakydama, kad nenori kalbėti apie tai, ko Vyriausybė dar nesvarstė.

Anot jos, ministerijos šiuo metu teikia savo siūlymus, o juos apibendrins Sveikatos apsaugos ministerija ir pateiks ant Vyriausybės stalo.

Griežtesnių sprendimų nežada

Artėjant Motinos dienai premjerė paragino žmones elgtis atsargiai ir pasaugoti savo mamas.

Kalbėdama apie dar paaugusius sergamumo skaičius premjerė pabrėžė, kad nėra konkretaus skaičiaus, kuris „skatintų Vyriausybę čia ir dabar priimti kažkokius sprendimus“.

„Šiandien taip pat turime nemažą atvejų skaičių, tačiau turime stebėti, kokios tendencijos bus rytoj, poryt ir visą savaitę ir tada svarstysim. Tikrai čia dėl vienos dienos skaičių nepulsiu pažadų ką nors daryti dalinti“, – paklausta, ar daugėjant atvejų, nesvarstoma priimti kokius nors karantino ribojimus.

„Vyriausybė dabar nesvarsto jokių švelninimų ir jokių griežtinimų“, – kalbėjo ji.

Be galimybių paso, anot jos, kiti sprendimai bus nebent simboliniai.

Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad nuo gegužės 10 dienos 5–11 klasių mokiniai galėtų mokytis mišriu būdu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

03:15
07:09
07:38

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min