15min be reklamos
2022 12 09, 13:09

I.Šimonytė tikisi, kad Vilniaus susitikime pavyks sutarti dėl Ukrainos NATO perspektyvos

Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė tikisi, kad kitąmet Vilniuje rengiamame NATO viršūnių susitikime pavyks sutarti dėl Ukrainos perspektyvos Aljanse.
Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Reikės padirbėti ir rasti tokius sprendimus, kurie leistų Vilniaus summito metu užfiksuoti, jog durys negali būti privertos ar užvertos toms valstybės, kurios nori prisijungti prie Aljanso“, – penktadienį po susitikimo su Baltijos šalių ministrais pirmininkais Rygoje žurnalistams sakė politikė.

Savo ruožtu Estijos premjerė Kaja Kallas pabrėžė, kad Talinas palaiko Aljanso atvirų durų politiką ir remia Ukrainos įstojimą į NATO.

„Aš tikiuosi, kad šita perspektyva bus aiški artimiausiu metu“, – teigė ji.

Praėjusią savaitę NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, jog Ukrainai „NATO durys yra atviros“ ir Rusijos invazijai besipriešinanti šalis vieną dieną taps bloko nare.

Savo ruožtu Vilniuje šią savaitę viešėjęs Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Ruslanas Stefančiukas išreiškė lūkestį, jog tokie pareiškimai yra nuoširdūs. Jis taip pat pabrėžė norintis, kad „šios durys būtų tikrai atviros, o ne virstų orlaide“.

Interviu BNS R.Stefančiukas teigė, kad Ukraina labai daug tikisi iš Vilniuje 2023 metais vyksiančio viršūnių susitikimo.

Rugsėjį Kyjivas pateikė prašymą stoti į NATO pagreitinta tvarka, tačiau galimybės tam įvykti greitai kol kas atrodo miglotos, ypač, kol Ukrainoje vyksta Rusijos sukeltas karas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min