Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į skandalą įsivėlusi „Nota Bene“ sukūrė naują įmonę ir toliau dalyvauja Lietuvos kariuomenės pirkimuose

Andrius Jazgevičius 15min tyrimas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Andrius Jazgevičius
Šaltinis: 15min
27
A A

Į vadinamąjį „auksinių šaukštų“ skandalą patekusi ir į nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukta bendrovė „Nota Bene“ oficialiai nebegali dalyvauti kariuomenės konkursuose. Bet realybė atrodo kitaip. Ši verslo grupė spalį įsteigė naują įmonę „Progear LT“, kuri jau spėjo sudalyvauti mažiausiai keturiuose konkursuose.

11.45 val. straipsnis papildytas Lietuvos kariuomenės komentaru.

15.41 val. straipsnis papildytas Policijos departamento komentaru.

Šių metų rugpjūčio pabaigoje Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) paviešino, kad Lietuvos kariuomenė su bendrove „Nota Bene“ sudarė virtuvės įrankių pirkimo sutartį už 173,8 tūkst. eurų.

Palyginus daiktų kainas su jų verte rinkoje paaiškėjo, kad sumokėta aštuonis kartus brangiau.

Kariškiai teigė patys pastebėję galimą sukčiavimą, nes dalis daiktų buvo ne tokie, kaip žadėta.

Perkančiosios organizacijos įtraukė „Nota Bene“ į nepatikimų tiekėjų sąrašą.

Tačiau tokia bausmė šio verslo savininkams netrukdo ir toliau dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, tiesa, per naują įmonę.

Bendroves sieja akcininkai

Domeną progear.lt įregistravo „Nota Bene“
Domeną progear.lt įregistravo „Nota Bene“

2016 metų spalio viduryje, praėjus dviem mėnesiams po „auksinių šaukštų“ skandalo, įregistruota įmonė „Progear LT“. Tai – karinės aprangos, avalynės, ekipuotės ir panašių prekių internetinė parduotuvė.

Jos akcininkai: bendrovė „Nota Bene“, jos direktorius Andrius Jazgevičius ir Tomas Šepetys. Pastarasis yra ir įmonės „Progear LT“ vadovas, nors savo profilyje socialiniame tinkle „Facebook“ nurodo, kad dirba „Nota Bene“.

Šių dviejų bendrovių sąsajos akivaizdžios ir jas sieja ne tik akcininkai.

Abi įmonės įsikūrusios tuo pačiu adresu Vilniaus Vilkpėdės gatvėje, o internetinės parduotuvės progear.lt domenas buvo užregistruotas „Nota Bene“ vardu.

„Nota Bene“ direktoriaus Andriaus Jazgevičiaus laiškas partneriams
„Nota Bene“ direktoriaus Andriaus Jazgevičiaus laiškas partneriams

15min gavo bendrovės „Progear LT“ veiklos pristatymą savo partneriams, kurį pasirašė „Nota Bene“ direktorius A.Jazgevičius. Dokumente rašoma: „Kad sustiprintų savo pozicijas kiekvienoje minėtoje srityje, „Nota Bene“ įkūrė naują bendrovę „Progear LT“ <...> „Nota Bene“ ir toliau tęs visus anksčiau pradėtus projektus.“

Naujoji įmonė „Progear LT“ jau spėjo sudalyvauti mažiausiai keturiuose Lietuvos kariuomenės ir policijos viešuosiuose pirkimuose.

Pasiūlymai kariuomenei ir policijai

Prieš kelias savaites, lapkričio 21-ąją, įmonė „Progear LT“ pateikė pasiūlymą Lietuvos kariuomenės viešajame pirkime, kuriuo ketinama įsigyti neaptinkamų radarams maskavimo tinklų. Bendrovės pasiūlyta kaina – 429 tūkst. 501 euras.

Po kelių dienų, lapkričio 23-ąją, įmonė „Progear LT“ dalyvavo kitame Lietuvos kariuomenės viešajame pirkime – ketinama įsigyti sulankstomų lovų, stalų ir kėdžių. Bendrovė siūlo šias prekes parduoti už 60 tūkst. 271 eurą.

„Progear LT“ teikia pasiūlymus ir Policijos departamento organizuojamuose viešųjų pirkimų konkursuose.

KAM informavo 15min, kad su „Nota Bene“ valdoma įmone „Progear LT“ kol kas neturi jokių sutarčių – minėti konkursai nėra pasibaigę ir neaišku, ar laimės ši bendrovė.

Lapkričio pradžioje įmonė dalyvavo policijos specialiųjų įrankių ir apsaugos priemonių įsigijimo konkurse, kuriame pasiūlė už 377 tūkst. 520 eurų pirkti šalmų.

Taip pat bendrovė „Progear LT“ dalyvauja Policijos departamento organizuojamame odinių pirštinių viešojo pirkimo konkurse. Įmonės pasiūlymo vertė – 80 tūkst. eurų.

Minėti konkursai nėra pasibaigę ir neaišku, ar ši bendrovė juos laimės.

KAM informavo 15min, kad su „Nota Bene“ valdoma įmone „Progear LT“ kol kas neturi sudariusi jokių sutarčių.

A.Jazgevičius nesureikšmina

15min nepavyko susisiekti su įmonės „Progear LT“ vadovu. Paskambinus į internetinę parduotuvę, neprisistatęs vyras paaiškino, kad T.Šepečio reikia ieškoti kitu telefono numeriu, bet juo niekas neatsiliepė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Andrius Jazgevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Andrius Jazgevičius

Bendrovės „Nota Bene“ vadovas A.Jazgevičius raštu atsakė į 15min klausimus.

Jis teigė, kad prekės ženklas „Progear LT“ rinkai buvo pristatytas dar praėjusiais metais, todėl bendrovės įsteigimas buvo „savalaikis, seniai planuotas sprendimas“.

„Tikrai esu linkęs visiškai nesureikšminti jos dalyvavimo viešuose pirkimuose“, – 15min teigė „Nota Bene“ vadovas A.Jazgevičius.

Konkursuose dalyvauja teisėtai

VPT direktorė Diana Vilytė paaiškino, kad toks „Nota Bene“ žingsnis nepažeidžia įstatymų. Tai labiau susiję su verslo etika.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė Diana Vilytė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė Diana Vilytė

„Įtraukimas į nepatikimų tiekėjų sąrašą galioja tai įmonei, kuri padarė pažeidimus vykdydama sutartį. Įstatymuose nėra nurodyta, kad tos pačios įmonės akcininkai negali steigti kitos, vadinamojo „fenikso“, ir toliau dalyvauti viešuosiuose pirkimuose. Juridiškai tai yra teisėta. Klausimas, ar tai etiška“, – sakė D.Vilytė.

Panašiai situaciją aiškino ir Lietuvos kariuomenė – tai, kad į nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukta „Nota Bene“ yra ir „Progear LT“ akcininkė, nėra priežastis išmesti naująją įmonę iš viešųjų pirkimų konkursų.

„Lietuvos kariuomenės perkančiosios organizacijos negali eliminuoti vienų ar kitų dalyvių, nes kiekviena įmonė ar fizinis asmuo turi teisę dalyvauti paskelbtuose viešo pirkimo procedūrose, jei atitinka perkančiosios organizacijos nustatytus minimalius kvalifikacinius reikalavimus ir nėra Viešųjų pirkimų įstatymo nustatytų aplinkybių, dėl kurių tiekėjas negali teikti pasiūlymo“, – teigiama Lietuvos kariuomenės komentare 15min.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vadovas Ramūnas Matonis patvirtino, kad „Progear LT“ dalyvauja viešųjų pirkimų konkursuose. Tačiau nurodė, kad nėra pagrindo jų pasiūlymų atmesti, nes įmonė neįtraukta į nepatikimų tiekėjų sąrašą.

Komentarai: 27
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min