TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Antrasis pasaulinis karas Ukmergėje: atkurta istorija

Ukmergėje vyko imituotas Antrasis pasaulinis karas
„Miško broliai“ nuotr. / Ukmergėje vyko imituotas Antrasis pasaulinis karas
Šaltinis: 15min
3
A A

Praėjusį savaitgalį, vasario 3-5 dienomis, Ukmergėje, Kopūstėlių miške įrengtos karinės bazės teritorijoje vyko imituotas Antrasis pasaulinis karas. Teritorija buvo saugoma nuo civilių ir griežtai uždara. Karą atkūrė bendraminčių, kuriuos vienija meilė karinei istorijai, klubas „Miško broliai“ su vadu Artūru Grigucevičiumi.

Renginyje dalyvavo „Miško brolių“ bičiuliai, „aukšto rango karininkai“ iš Didžiosios Britanijos. Važinėjo autentiška ir atkurta (replikuota) karinė technika, buvo naudojami autentiški ginklai su netikrais šoviniais bei petardos. Neprofesionalūs aktoriai šiame kare profesionaliai suvaidino žydus. „Karo“ pabaiga buvo sutikta fejerverkais.

Tarpusavyje kovojo rusai, vokiečiai ir lietuvių partizanai. Štabai buvo įrengti atskiruose bunkeriuose. „Karą“ šįkart laimėjo partizanai.

„Miško broliai“ nuotr./Ukmergėje vyko imituotas Antrasis pasaulinis karas
„Miško broliai“ nuotr./Ukmergėje vyko imituotas Antrasis pasaulinis karas

Mano, kaip į renginį pakviestos vienintelės žurnalistės, vėliau virtusios vokiečių kareiviu, asmeniniai įspūdžiai yra tokie:

Pirma: buvo labai šalta miegoti bunkeryje ant lentinio gulto tik po miline.

Antra: buvo labai šalta sėdėti dvi valandas rūsyje, nes rusų vadas buvo strategiškai stipresnis – pagarba jam.

Trečia: buvo labai sunku padaryti dukart po dešimt atsispaudimų už žioplai paleistus belaisvius, kai atsispaudimus skaičiuoja 20 vyrų ir nė vienas iš jų netiki, kad pavyks.

Ketvirta: buvo labai sunku eiti su išnarinta čiurna, kai reikėjo tuos belaisvius sukišti atgal ir Deutschland frau neįvertino ledinių laiptų.

Penkta: žydus gelbėjau tiek, kiek įgebėjau pasinaudoti savo moteriška įtaka – ir man pavyko!

„Miško broliai“ nuotr./Ukmergėje vyko imituotas Antrasis pasaulinis karas
„Miško broliai“ nuotr./Ukmergėje vyko imituotas Antrasis pasaulinis karas

Kas jie tokie, „Miško broliai“?

Klubas „Miško broliai“ atsiriboja nuo bet kokių politinių vertinimų ir tiesiog siekia atkurti ir gyvai parodyti istoriją – tai, kas buvo ir kaip buvo. Tai nėra kokios nors politinės ideologijos demonstravimas, o tik noras šviesti visuomenę ir suteikti kuo daugiau žinių apie mūsų prosenelių, senelių ir tėvų pergyventus įvykius.

Griežtai laikomasi šalies įstatymų ir atitinkamų teisės aktų, jokia saviveikla čia negalima. Kiekvienas iš klubo narių yra susipažinęs su saugumo technikos reikalavimais.

Labai daug dėmesio skiriama tiksliam detalių atkūrimui. Čia nepamatysite šiuolaikinės aprangos elementų mišinio ar laikmečio neatitinkančių detalių.

Karių išvaizda atkuriama remiantis daugybe specialios literatūros, autentiškomis nuotraukomis, amžininkų prisiminimais ir pasakojimais. „Miško broliai“ bendrauja su panašaus pobūdžio kitų šalių klubais.

Klubo „Miško broliai“ vidaus taisyklės

Tarpusavio santykiai tarp klubo narių grindžiami draugiškumo, pagarbos vieni kitiems, tolerancijos ir savitarpio supratimo principais, neatsižvelgiant į klubo narių visuomeninę ar turtinę padėtį.

Kiekvienas klubo narys privalo laikytis vidaus taisyklių. Viskas, kas vyksta klube, yra klubo vidaus reikalas.

Į klubą „Miško broliai“ gali įstoti tik 18 metų sulaukę asmenys.

Klubo „Miško broliai” aprangos kodas turi atitikti nustatytą laikmetį, negali būti šiuolaikinės aprangos elementų mišinio. Netinkamai apsirengę asmenys klubo susiėjimuose į klubą gali būti neįleidžiami be paaiškinimo.

Klubo nariai privalo visur ir visada ginti savo klubo interesus.

Klubas turi teisę be paaiškinimo atsisakyti įleisti į klubą asmenis, kurie yra galimai apsvaigę nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų.

Klubas turi teisę be paaiškinimo išprašyti asmenis, kurie netinkamai elgiasi, ar kelia pavojų kitiems klubo nariams ar lankytojams.

Klubo „Miško broliai“ uždaviniai: propaguoti Lietuvos partizaninio judėjimo istoriją II-ojo pasaulinio karo ir pokario metu, jo sąsajas su Ukmerge; populiarinti ir skleisti informaciją apie Lietuvos partizanų judėjimą II-ojo pasaulinio karo ir pokario metu ir t.t.

Daugiau apie „Miško brolius“ skaitykite čia

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min