Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 28, 18:29

Intensyvi paslaugų trikdymo ataka Lietuvoje tęsiasi, tačiau jos mastas yra mažesnis

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) informuoja, kad intensyvi paskirstyta paslaugų trikdymo (angl. Distributed Denial of Service, DDoS) ataka Lietuvoje tęsiasi, tačiau atakų mastas antradienį yra mažesnis nei pirmadienį, nurodo Krašto apsaugos ministerija (KAM).
Kibernetinė ataka
Kibernetinė ataka / 123RF.com nuotr.

Intensyvi paskirstyta paslaugų trikdymo ataka vykdoma prieš Saugųjį valstybinį duomenų perdavimo tinklą, kitas Lietuvos valdžios institucijas bei privačias įmones. Didžiausios DDoS atakos šiuo metu yra suvaldytos, Saugiojo tinklo paslaugos yra teikiamos, teigiama ministerijos pranešime spaudai.

„Antradienį paveikta mažiau valstybės informacinių išteklių. Iš dalies taip yra dėl sustiprintų kibernetinės gynybos priemonių, taip pat dėl to, kad didelė dalis atakų buvo nukreipta į privatų sektorių. „Killnet“ ir toliau skelbia naujus taikinius“, – sako NKSC Kibernetinio saugumo valdymo departamento direktorius Jonas Skardinskas, laikinai einantis NKSC direktoriaus pareigas.

Dauguma DDoS atakų paveiktų išteklių Lietuvoje buvo neprieinami ribotą laiką ir greitai atnaujino savo veiklą. NKSC šiuo metu intensyviai bendrauja su partneriais ir nuolat informuoja juos apie esamą padėtį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min