TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Internete – asmeninis Henriko Daktaro puslapis

Henrikas Daktaras
Valdo Kopūsto/Scanpix nuotr. / Henrikas Daktaras
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialiniame tinkle „Facebook“ net kelias gerbėjų grupes subūręs Kauno nusikalstamo pasaulio autoritetas Henrikas Daktaras jau turi ir asmeninį interneto puslapį. Jį, kitaip nei „Facebook“ grupes, siekdami viešumo, nusprendė sukurti H.Daktaro artimieji.

„Pirmas (svetainės – aut. past.) tikslas yra tas, kad žmonės, gaudami informaciją viešojoje erdvėje, nebūtų klaidinami politinių, ekonominių, žiniasklaidos grupių ar kitų suinteresuotų asmenų skleidžiamos tendencingos informacijos. Tai yra siekimas baigti žurnalistų, prodiuserių kuriamas savireklamos ir aukštesnio pardavimo siekiančias laidas bei įvairių buvusių prokurorų ir ekskomisarų savireklamą.

Antras tikslas yra užkirsti kelią tendencingiems teisėsaugos institucijų kurpiamiems ,,įrodymams“: yra žinomas ne vienas faktas, kai šantažuojama melagingai paliudyti prieš H.Daktarą, su sąlyga, kad dėl to bus užmerktos akys prieš paties padarytus nusikaltimus. Tokie žmonės atvyksta atsiprašyti, argumentuodami, kad jie negalėjo atsispirti pasiūlymui atgauti laisvę bei išvengti atsakomybės, dėl to sutiko padėti parašą po jiems surašytais parodymais“, – interneto svetainėje www.henrikasdaktaras.lt šio puslapio atsiradimo tikslus nurodo jo žmona Ramutė Daktarienė.

Svetainės vardas užsakytas nuo rudens

Portalui Kaunodiena.lt moteris pasakojo, kad interneto puslapis buvo sukurtas prieš mėnesį. Įgyvendinti sumanymą jie patikėjo profesionalams. Iš internete viešai pasiekiamų duomenų matyti, kad puslapio adresas henrikasdaktaras.lt buvo užsakytas 2009 metų rugsėjo 26 dieną. Kaip kontaktinis asmuo nurodytas Valdas Monginas. Ar jis susijęs ir jei taip, kaip su Daktarų šeima, neaišku. Kaunodiena.lt R.Daktarienė minėjo, kad visos puslapio kūrimo smulkmenos – išvaizda, rubrikos, jame pateikiama informacija – buvo suderintos su ja.

Be svetainės tikslų, H.Daktaro vardo puslapyje pateikiamos Žmogaus teisių konvencijos ir straipsnio, publikuoto viename Lietuvos laikraščių, ištraukos. Atskiroje rubrikoje „Klausimai visuomenei“ keliami pusiau retoriniai klausimai, pavyzdžiui, „kodėl H.Daktaras visuomenei įvardijamas kaip tariamas nusikaltėlių lyderis, jis nuolat yra nepagrįstai demonizuojamas, juo gąsdinami žmonės?“

Svetainės lankytojai turi galimybę komentuoti perskaitytas mintis, taip pat dalyvauti apklausoje „Ar Henriko Daktaro atžvilgiu vykdomas susidorojimas?“ Iš jos rezultatų matyti, kad puslapyje apsilankė nemažai palaikančiųjų H.Daktarą: 502 iš apklausoje pasisakiusių lankytojų pritaria minčiai, kad su Henyte norima susidoroti. Tiesa, šiek tiek daugiau jų (552) nepritariam šiam teiginiui.

Tarp komentatorių paliktų įrašų galima rasti įvairių nuomonių, taip pat  ir liaupsių H.Daktaro žmonai Ramutei.

„Noriu išreikšti susižavėjimą Ramute Daktariene – ji man asocijuojasi su žmonos idealu. Pasiaukojimas vardan šeimos, ištikimybė, meilė. Graži, protinga. Ji – didžiausias nematerialus Henriko turtas. Ramybės oazė… Mama… Žmona…“ – rašo „Ir dar..“ pasivadinęs komentatorius.

 Veržiasi į laisvę

Antradienį Vilniaus apygardos teismas (VAT) nagrinėjo šiuo metu suimto H.Daktaro skundą dėl sausio 5-ąją Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo priimtos nutarties pratęsti jam suėmimą mėnesiui ir 24 dienoms.  Į laisvę norintis nusikalstamo pasaulio atstovas teigia, kad pirmosios instancijos teismas neišsamiai apsvarstė suėmimo pratęsimo klausimą ir netinkamai pritaikė sunkiausią kardomąją priemonę. Pasak H.Daktaro, teismas buvo susipažinęs tik su dalimi liudytojų parodymų, kurie neva yra prieštaringi.

Skunde tvirtinama, kad įtariamajam neleista susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga. Be to, VAT bandyta įtikinti, kad H.Daktaras nebuvo pasislėpęs nuo teisingumo, o išvyko, nes jo namas buvo apšaudytas ir grėsė pavojus gyvybei.

H.Daktaro gynėjas Kristupas Ašmys VAT teigė, kad H.Daktarui kardomoji priemonė turėtų būti pakeista lengvesne, nes esą įtariamajam niekada nebuvo siunčiami jokie dokumentai, pranešimai apie įtarimus. Vis dėlto išnagrinėjęs skundą VAT paliko galioti ankstesnį nutarimą – H.Daktaras į laisvę nebus paleistas, o bylos nagrinėjimo lauks suimtas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min