Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Irena Degutienė: Seime per parą bus parengti nekilnojamojo turto ir automobilių mokesčių įstatymai

Dalia Grybauskaitė ir Irena Degutienė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Dalia Grybauskaitė ir Irena Degutienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo pirmininkė Irena Degutienė teigia, kad nepritariantys biudžeto išlaidų mažinimui tik daliniu pensijų atkūrimu Seimo nariai patys sukurs Nekilnojamojo turto (NT) ir automobilių mokesčius numatančius įstatymus. Šiems įstatymams kurti antradienį Seimo pirmininkė buria darbo grupę.

„Mūsų netenkina toks Vyriausybės sprendimas, kad nebūtų grąžintos pensijos. Ne tik Vyriausybė, Seimo nariai, bet ir prezidentė buvo pažadėjusi pensininkams, kad tos pensijos bus grąžintos nuo 2012 metų sausio 1 d., tai mano nuomone, ir (Tėvynės sąjungos – red. past.) frakcijos žmonių nuomone, pažadus, kuriuos esame davę, turime vykdyti“, – antradienį pareiškė I.Degutienė.

„Mes pakertame bet kokį pasitikėjimą valdžia. (...) Mūsų pagrindinis uždavinys Seime, kai Vyriausybė atneš pagrindiniam svarstymui biudžetą, yra „Sodros“ biudžete atrasti tas galimybes, kad pensijos būtų grąžintos, kaip pažadėta“, – pridūrė ji.

Anot jos, Seime akivaizdu, kad taupyti reikia kitu būdu nei negrąžinant pensijų. Todėl, pasak I.Degutienės, dvejus metus iš Vyriausybės nesulaukęs prabangą apmokestinančių įstatymų projektų, Seimas dabar imsis juos kurti pats.

„Reikia įvesti prabangos mokesčius: tai yra NT mokestis, brangių automobilių mokestis, jachtų, brangakmenių ir pan. (...) Reikia labai skubiai tai padaryti“, – pareiškė Seimo pirmininkė.

Anot jos, norint tokie projektai gali būti parengti per vieną parą ir teikiami Seimui pačiu artimiausiu metu.

„Norint per vieną parą galima parengti. Ir tokių atvejų yra buvę. (...) Laiko yra sočiai, kad parengtume įstatymus, pateiktume juos ir priimtume“, – įsitikinusi Seimo pirmininkė.

Anot jos, vadinamiems prabangos mokesčiams priimti Seime neužkirs kelio tai, kad liberalai tokių mokesčių įvedimui kategoriškai prieštarauja. Pasak jos, konservatoriai dėl šių įstatymų pasiryžę užsitikrinti opozicinių frakcijų palaikymą.

„Liberalų sąjūdis ar liberalcentristai nepritaria NT mokesčiui, kuriam niekada nepritarė ir nepritars, tačiau Seime be jų yra ir kitos frakcijos ir partijos, kurios pritaria. Jų balsų gali ir nebūti“, – teigė I.Degutienė.

Pasak jos, kyla klausimų ar tie patys liberalai elgiasi pakankamai sąžiningai taupydami savo ministerijose. Pasak jos, ministerijoms išlaidas karpant vienodai iki 2006 metų lygmens, galiausiai vis tiek vienų biudžetai liko daug didesni nei 2006 metais, o kitų „pertaupydami“ pasiekė net 2004 metų lygį.

I.Degutienė tvirtina, kad karpant valstybės institucijų išlaidas negalima taikyti lygiavos principo, nes ne visų jų biudžetai tiesiogiai atsiliepia žmonių gerovei.

I.Degutienė teigė, kad būtų galima labiau pataupyti mažinant Kelių fondą Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio vadovaujamoje Susisiekimo ministerijoje ar mažiau keliaujant Aplinkos ministerijos, kurios ministrą delegavo liberalcentristai, valdininkams.

„Ar tikrai, jei visų vieškelių Klaipėdos rajone mes per šiuos metus neišasfaltuosime Kelių fondo lėšomis, žmogaus gyvenime, Lietuvos piliečio, kas nors iš esmės pasikeis? Niekas nepasikeis, o Kelių fondo lėšos yra labai didelės: virš milijardo. Jei sutaupytume 200–300 mln. litų, galėtume juos skirti žmogiškiesiems poreikiams, o ne į asfaltą sudėti“, – neslėpė pykčio Seimo pirmininkė.

Be to, I.Degutienė siūlo kitąmet atsisakyti įmokų į antrosios pakopos pensijų fondus iš „Sodros“. „Tai sudaro beveik 400 mln. litų. Tai va jums, tai yra beveik ta suma, kuri reikalinga pensijoms atstatyti“, – pabrėžė Seimo pirmininkė.

Negana to, konservatorė teigia turinti minčių grįžti prie progresinių mokesčių skaičiavimo. Tiesa, I.Degutienė pripažįsta, kad šį mokestį iki biudžeto priėmimo vargiai įmanoma spėti priimti.

Primename, kad nepritarianti taupymui atidedant pensijų grąžinimą antradienį pareiškė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Savo ruožtu premjeras Andrius Kubilius buvo pareiškęs, kad pensijų grąžinimo atidėjimas su prezidente buvo derintas.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min