Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 27d. 07:23

Iš darželinukų lengvatų dar neatėmė

Darželinukai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Darželinukai

Kauno politikai nesiryžo patvirtinti valdininkų siūlymo nuo gruodžio panaikinti lengvatas, kuriomis dabar naudojasi dalis miesto darželinukų tėvų. Aršias diskusijas sukėlęs klausimas atidėtas iki kito miesto tarybos posėdžio.

Švietimo ir ugdymo skyriaus parengtame projekte buvo siūloma naikinti mokesčio už vaikų maitinimą darželiuose lengvatas daugiavaikėms ir studentų šeimoms, taip pat vienišiems ir tikrąją karinę tarnybą atliekantiems tėvams.

Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjo Antano Bagdono teigimu, šiomis lengvatomis šiuo metu naudojasi 5 tūkst. darželinukų. Politikams pateiktame pasiūlyme nurodyta, kad pusę kainos už vaikų maitinimą darželyje mokėtų tik socialiai remtinos šeimos, kurių pajamos vienam šeimos nariui yra 525 Lt per mėnesį. Lengvata taip pat liktų laikinai ar nuolat globojamo vaiko globėjams, neįgalius ir itin sunkiomis ligomis sergančius vaikus auginantiems tėvams.

Užvirė arši diskusija

„Dabar savivaldybei vieno vaiko išlaikymas darželyje kainuoja 9 tūkst. Lt. Administracija apsisprendė – reikia mažinti išlaidas. Apskaičiavome, kad pritarus parengtam projektui sutaupysime 650–780 tūkst. Lt. Kitos išeities nėra: nemokamų atostogų leisti auklėtojų, uždaryti darželių negalime“, – tikino valdininkas.

Tačiau jo argumentai daugumos tarybos narių buvo sutikti itin priešiškai. O kai kurie politikai negailėjo ir aštrių kritikos strėlių: „Jūs ką – klounas, norite mus pajuokinti?“, „Tualetas valdančiajai daugumai svarbiau nei vaikai“, – sakė Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Kęstutis Kriščiūnas. Tėvynės sąjungos ir Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Edita Gudišauskienė siūlė ieškoti alternatyvų: „Gal reikėtų sumažinti mero pavaduotojų skaičių ir taip sutaupyti trūkstamas lėšas?“

Prieštarauja Vyriausybės nutarimui

Emocingas diskusijas šiuo klausimu nutraukė Vyriausybės atstovas Kauno apskrityje Vasilijus Popovas. Jis pranešė, kad valdininkų parengtas projektas prieštarauja dar 1995 metais patvirtintam Vyriausybės nutarimui. „Jame numatomos įvairios lengvatos, kurių dalį savivaldybės taryba svarstydama darželių klausimą ketino naikinti. Tai neįmanoma, kol Vyriausybė nepakeis 1995-aisiais priimto nutarimo. Savivalda turi teisę tik suteikti papildomų lengvatų, o ne atimti Vyriausybės nustatytas“, – aiškino V.Popovas.

Darželinukų lengvatas nurėžiantį dokumentą valdininkai įpareigoti koreguoti arba rasti kitą būdą, kaip mažinti miesto darželiams iš biudžeto skiriamas lėšas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min