Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 vasario 1d. 16:13

Iš kovos dėl prezidento posto besitraukianti A.Maldeikienė po 2020-ųjų į politiką žada negrįžti

Aušra Maldeikienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Aušra Maldeikienė
Iš prezidento rinkimų kovos traukiasi parlamentarė Aušra Maldeikienė. Ji teigia norėjusi inspiruoti diskusiją, o dabar, kai iki kovo 8-osios reikia sumokėti rinkimų užstatą, sako negalinti sau to leisti. Seimo narė negaili kritikos debatų, kuriuose teko dalyvauti, vedėjams ir tikina, kad po šios Seimo kadencijos trauksis iš politikos.

„Aš niekada nesu sakiusi, kad aukosiuos dėl tautos iki mirties. Aš noriu dar turėti truputėlį senatvės. Noriu ramaus laiko sau. Esu žmogus, kuris mėgsta mąstyti ir galvoti. Man labai sunkus viešas gyvenimas, – 15min sakė nepartinė, Mišriai Seimo narių grupei priklausanti A.Maldeikienė. – Aš savo darbą padarau Seime ir dabar. Sąžiningai padarysiu iki 2020-ųjų – iki pabaigos.“

Į Seimą politikė pateko laimėjusi rinkimus vienmandatėje Žirmūnų apygardoje, sulaukusi 4312 rinkėjų palaikymo.

Kalbėdama apie sprendimą trauktis iš rinkimų kovos, politikė tikino jau anksčiau sakiusi, kad dalyvaus joje tol, kol gali.

„Aš sakiau iš pat pradžių, kad eisiu iki to momento, kol galėsiu. Reikia sumokėti 5 tūkst. užstatą. Tai ar aš kvaila mokėt užstatą pinigais, kurių neturiu?“ – teigė A.Maldeikienė.

Politikė: neturiu už nugaros partijų ir rėmėjų

„Aš neturiu už nugaros partijų ir rėmėjų. Jūs turbūt neduosite man 5 tūkst. užstatui? Kitą savaitę tai turi būti padaryta, tai aš ir pasitraukiu“, – pridūrė politikė.

Ji teigė, kad iki šiol noras siekti prezidento posto finansų nereikalavo.

„Aš žinojau, ką aš darau. Sąskaitoj buvo nulis ir liko nulis [...]. Buvo žmonių, kurie man siūlė pinigus, aš nusišypsodavau, sakydavau, ačiū, nereikia, neaiškindama jiems nieko“, – dėstė A.Maldeikienė.

Pokalbis su A.Maldeikiene 15min studijoje:

Kovo 8-oji – paskutinė diena, kai pretendentai Vyriausiajai rinkimų komisijai turi pareikšti norą apie dalyvavimą prezidento rinkimuose, pateikti pilietybę patvirtinantį dokumentą, užpildytą duomenų anketą, pasižadėjimą laikytis draudimo papirkti rinkėjus, sumokėti užstatą – apie 4594 eurus.

Sako norėjusi inspiruoti diskusiją

Rinkimuose A.Maldeikienė tvirtino palaikysianti parlamentarę konservatorių kandidatę į prezidentus Ingridą Šimonytę. Be to, ji aiškino niekada ir nesakiusi, kad prezidentinėse varžytuvėse „eis iki galo“.

„Aš visada sakiau, kad einu inspiruoti diskusijų. Viskas. Tą ir padariau“, – sakė A.Maldeikienė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušra Maldeikienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušra Maldeikienė

Paklausus, kaip vertina vykusias diskusijas, Seimo narė tikino, kad, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Kauno technologijos universiteto (KTU) organizuoti debatai buvo kaip žaidimas.

„Aš parašiau tezes, išryškinau visas pagrindines problemas, kaip jas matau Lietuvoje ir ypač pasaulyje. Platesnės diskusijos, kuriose dalyvavau, buvo keturios ar penkios. Aš turiu jų stenogramas.

Pavyzdžiui, ponas G.Nausėda diskusijoje VDU per valandą pasako tris viena kitai prieštaraujančias mintis. Nė vienas iš salėj sėdinčių mokslininkų į tai nereaguoja. Diskusijos vedėjas, šiaip protingas žmogus P.Gritėnas [...], nuobodžiaujančiu veidu beveik miega. Aidas Puklevičius veda diskusiją Utenoje išsidrėbęs krėsle ir atvirai žiovauja. Matyti, kad tai yra spektaklis“, – dėstė A.Maldeikienė ir svarstė, kas dėl viso to kaltas – gal abejingumas, gal nepagarba savo tautai.

A.Maldeikienė: debatai – žaidimas

„Jeigu ir toliau šitaip bus daromi debatai, atrodysim labai juokingai tos nedidelės lietuviškos mąstančios dalies akyse [...]. Baisiausia, kad netgi tie debatai, kurie turėjo vykti lyg intelektualiniai KTU ir VDU, iš tikrųjų buvo toks žaidimas. Tarsi pasaulis nėra problemiškas. Nebuvo jokio klausimo, kokiam pasaulyje šitas Lietuvos prezidentas turės vesti Lietuvos laivą“, – kalbėjo A.Maldeikienė.

Jos manymu, debatų metu gvildentos temos buvo nelabai susietos tiesiogiai su prezidentu.

Daugiau apie VDU ir Akademinio politologų klubo organizuotus kandidatų į prezidentus debatus – čia, apie KTU – čia.

Ateityje žada dirbti „viešojo intelektualo darbą“

„Tai, kaip vyksta debatai, man atrodo yra blogai. Jakilaitizmas klesti. Labai gerai J.Mundeikis parašė apie šituos lietuviškus žurnalistus – sukuriam patys konfliktą tuščioj vietoj, tikrieji konfliktai ir tikrosios tragedijos lieka anapus. Ir tada tą žmogų, kuris jas rodo, apšaukiame marginalu ir kvailiu [...]“, – teigė A.Maldeikienė.

Užklausta apie tolimesnę politinę karjerą po šios Seimo kadencijos, parlamentarė tikino 2020-aisiais Seimo rinkimuose nedalyvausianti.

„Aš kaip dirbau taip ir toliau dirbsiu viešojo intelektualo darbą. Tiesa, turbūt savo santykius su žurnalistais labai susiaurinsiu“, – aiškino A.Maldeikienė ir tikino kalbėsianti tik su tais, kurie, jos manymu, ruošiasi, mokosi ir visus politikus vertina vienodai.

Eidama į rinkimus pristatė 95 tezes

Apie sprendimą dalyvauti 2019 metų prezidento rinkimuose A.Maldeikienė paskelbė birželį. Tuomet ji pateikė 95 rinkimų tezes, kuriose išdėstė savo požiūrį į politiką, žiniasklaidą, ekonomiką, tarptautinius santykius, nacionalinį saugumą, žmogaus teises.

Spalį 15min studijoje paklausta, kuri iš 95 tezių jai svarbiausia, A.Maldeikienė sakė, kad pati pirmoji – grąžinti politiką į politiką.

Ji teigė esanti ambicingiausia kandidatė, nes siekia ne laimėti rinkimus, o laimėti smegenis.

„Mano taktika nėra laimėti rinkimus. Mano taktika yra laimėti smegenis. Aš esu turbūt pats ambicingiausias kandidatas į prezidentus“, – dėstė A.Maldeikienė.

Mano taktika nėra laimėti rinkimus.

2017-ųjų spalį ji sakė, kad prezidente matytų I.Šimonytę, o pati rinkimuose dalyvautų tik, jei I.Šimonytė to nedarytų. Tačiau po metų, kai I.Šimonytė tapo konservatorių kandidate į prezidentus, A.Maldeikienė iš rinkimų visgi nepasitraukė.

Anot A.Maldeikienės, dalyvauti ją įtikino Tėvynės sąjungos debatai Vilniaus rotušėje, po kurių ji esą supratusi, kad rinkimuose reikia žmogaus, kuriam vertybės būtų svarbiau nei ekonomika. Jei yra atvirkščiai, anot A.Maldeikienės, valstybė šimtu procentų praloš.

Lietuvoje prezidento rinkimai vyks gegužės 12-ąją. Norą juose dalyvauti yra pareiškę Saulius Skvernelis, Petras Auštrevičius, Gitanas Nausėda, I.Šimonytė, Naglis Puteikis, Arvydas Juozaitis, Valentinas Mazuronis, Alfonsas Butė, Vitas Gudiškis ir Kazimieras Juraitis.

Daugiau apie visus kandidatus sužinoti galite šiame 15min tekste.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:09:17
00:37
17:27

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min