Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 26d. 12:32

Iš kovos jau iškritęs Saulius Skvernelis balsavo antrajame ture: „Buvo sunku apsispręsti“

Premjeras Saulius Skvernelis atidavė savo balsą prezidento rinkimuose, iš kurių pats iškrito po nesėkmingo pirmojo turo. Vyriausybės vadovas balsavo netoli savo namų esančioje Platiniškių rinkimų apylinkėje Vilniaus rajone. Kaip ir prieš dvi savaites, pareikšti savo valią S.Skvernelis atvyko kartu su žmona Silvija Skvernele.

„Gerokai mažiau jūsų šį kartą!“ – vos įžengęs į Platiniškių rinkimų apylinkę ironiškai šūktelėjo S.Skvernelis.

Savo pasirinkimo jis gausiai nekomentavo, tik pripažino: „Taip, iš tiesų buvo sunku išsirinkti. Bet apsisprendžiau.“

„Iš naujojo prezidento tikiuosi, kaip ir dauguma Lietuvos žmonių, klestinčios Lietuvos“, – pridūrė S.Skvernelis.

Į antrąjį rinkimų turą, skirtingai nei premjeras, patekusi Ingrida Šimonytė, paklausta apie pirmuosius darbus pergalės atveju, teigė, kad kalbėtųsi „apie naująją vyriausybę, su naujais galimais ministrais apie tuos dalykus, kurie, man atrodo, yra patys svarbiausi“.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

I.Šimonytė pridūrė nebūtinai kalbanti apie premjero Sauliaus Skvernelio atsistatydinimo atvejį. Kad atsistatydins, S.Skvernelis pareiškė po nesėkmingo pirmojo prezidento rinkimų turo, bet vėliau ėmė mėtyti pėdas.

„Vyriausybė bet kuriuo atveju grąžina įgaliojimus ir ministrų kaita yra galima. Net jei premjeras Skvernelis lieka poste, dauguma yra ta pati ir niekas nesikeičia, daryti kadrų pakeitimus ministrų kabinete taip pat yra ir premjero prerogatyvoje“, – tvirtino I.Šimonytė.

S.Skvernelis reaguodamas sekmadienį teigė: „Vienas didžiausių iššūkių bus nuo pat pradžių griežtai laikytis Konstitucijos ir įstatymų.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

„Jei bus formuojama nauja vyriausybė ar jos sudėtis nesikeis, bus griežtai laikomasi Konstitucijos. Tai yra ministro pirmininko pregoratyva, tačiau bet kokiu atveju reikės viską derinti su prezidentu ar prezidente“, – tvirtino premjeras.

Valdančiųjų valstiečių užuominų apie traukimąsi iš valdžios pralaimėjimo Europos Parlamento rinkimuose atveju S.Skvernelis komentuoti nepanoro, o apie savo paties planus pasisakė striukai: „Aš tuos planus turiu, kai ateis momentas, juos pakomentuosiu.“

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis prieš pirmąjį prezidento rinkimų turą buvo žadėjęs trauktis iš valdžios, jei S.Skvernelis nepateks į antrąjį turą. Dabar apie pasitraukimą valstiečiai nebekalba.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis balsuoja Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis balsuoja Kaune

Pats S.Skvernelis prieš rinkimus irgi žadėjo, kad nesėkmės atveju atsistatydins. Tą patį jis kartojo ir jau po pralaimėjimo pirmajame ture, bet vėliau ėmė muistytis – situaciją aprašė 15min.

I.Šimonytė gegužės 12-ąją surinko 31,31 proc. rinkėjų balsų, o už G.Nausėdą balsavo 30,94 proc. rinkėjų. Trečiojoje vietoje liko premjeras Saulius Skvernelis su 19,58 proc. rinkėjų balsų.

Kas – ekonomistas G.Nausėda ar Seimo narė, buvusi finansų ministrė I.Šimonytė – nugalėjo, paaiškės vėlų sekmadienio vakarą. Rinkimų apylinkės visoje šalyje atsidarė 7 val., o užsidarys 20 val.

Apylinkėms užsidarius pirmiausia bus skaičiuojami balsai, atiduoti prezidento rinkimuose, o tuomet matuojama rinkėjų Europos Parlameno rinkimuose valia.

Rinkimų dieną balsuojama ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, diplomatinėse atstovybėse. Čia bus galima balsuoti iki sekmadienio balsavimo pabaigos Lietuvos laiku.

Antrajame ture per penkias išankstinio balsavimo dienas savo valią pareiškė 232 tūkst. 14 arba 9,56 proc. rinkėjų – maždaug tiek pat, kiek per tą patį laiką pirmajame ture prieš dvi savaites, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Vyriausioji rinkimų komisija dar prieš pirmąjį rinkimų turą atkreipė dėmesį, kad rinkėjo kortelė nėra būtina – tai vardinis kvietimas balsuoti su nuoroda, kurioje apylinkėje. Tie rinkėjai, kurie negavo kortelės, gali vykti balsuoti su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:16
03:00
03:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min