Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 29d. 12:15

Iš sanatorijos pabėgusio 9-mečio istorija susidomėjo policija ir vaikų teisių apsaugos specialistai

Iš Kauno rajone, Kulautuvoje, esančios vaikų sanatorijos pabėgęs 9-metis po kelių valandų surastas Kaune. Tuberkulioze sergantis berniukas aiškino, jog palikti gydymo įstaigą nutarė todėl, kad joje nuolat kentėjo nuo smurtaujančio bendraamžio.

Sanatorijoje vaiko pasigesta antradienį vakare, maždaug 22 val. Į policiją kreipęsi gydymo įstaigos atstovai teigė, jog 9-metis iš jos išeiti galėjo tądien nuo 20 iki 22 val. Bėglio paieškos neužtruko: po geros valandos greitosios pagalbos medikai berniuką rado Kaune. Medikams ir policijos pareigūnams vaikas aiškino, jog iš sanatorijos išėjo nebegalėdamas iškęsti bendraamžio smurto. Pasak paauglio, sanatorijoje jį nuolat muša kitas vaikas. Kauno rajono policija dėl fizinio skausmo sukėlimo pradėjo ikiteisminį tyrimą. Incidentu domėsis ir Prienų, kur gyvena berniuko šeima, vaikų teisių apsaugos specialistai.

Didžioji dalis sanatorijos gyventojų – vaikai iš probleminių šeimų, tad smulkių incidentų būna nuolat. Bet didesnių išvengiame, – sakė Kulautuvos vaikų tuberkuliozės sanatorijos vadovas.

Mano, kad berniukas fantazuoja

Kulautuvos vaikų tuberkuliozės ligoninės-sanatorijos vadovai įsitikinę, jog jokio smurto 9-metis nepatyrė. Pasak sanatorijos direktoriaus Petro Budraičio, Prienuose gyvenantis mažametis mokėsi specialiojoje mokykloje ir turėjo polinkį išsigalvoti įvairius dalykus. „Jis nebuvo probleminis, tačiau fantazuodavo. Kiek žinau, vienintelis incidentas, nutikęs jam, buvo spintelės durimis paties prisispausti pirštai“, – sakė direktorius, tačiau užtikrino, jog sanatorijoje bus atliktas patikrinimas. „Norime būti 100 proc. tikri, kad jokio smurto nebuvo. Todėl kalbamės su tos grupės, kurioje pabėgimo dieną buvo 9-metis, auklėtoja, kitais darbuotojais“, – teigė P.Budraitis. Pasak jo, trečiadienį iš Kauno berniukas kartu su mama išvyks į namus Prienuose.

Vaizdingame Kauno rajono miestelyje įsikūrusioje Kulautubos vaikų tuberkuliozės sanatorijoje šiuo metu gyvena 115 vaikų ir paauglių: nuo 3 iki 18 metų. „Didžioji dalis jų, apie 80 proc., yra iš probleminių šeimų, todėl smulkių incidentų netrūksta. Tačiau nuolatinio smurtavimo atvejų išvengiame“, – tikino įstaigos vadovas.

Temos: 2 Kulautuva Vaikas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min