Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išaugusi dainuojamosios poezijos rūbą „Palėpės muzika“ kviečia į kitokius koncertus

Vilniuje studijuojanti P.Nešukaitytė gimtajame Kaune praleidžia daugiau laiko. Čia, jos iniciatyva, jau trejus metus rengiamas koncertų ciklas „Palėpės muzika“.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vilniuje studijuojanti P.Nešukaitytė gimtajame Kaune praleidžia daugiau laiko. Čia, jos iniciatyva, jau trejus metus rengiamas koncertų ciklas „Palėpės muzika“.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauniečių pamėgtas koncertų ciklas „Dainuojamosios poezijos palėpė“ trečiąjį sezoną pasitinka pasikeitęs ne tik pavadinimu. Nuo šiol kaip „Palėpės muzika“ žinomo projekto autorė, jauna kaunietė Paulina Nešukaitytė į savo gimtąjį miestą pakvietė užsukti skirtingų muzikos žanrų atlikėjus ir grupes.

Tarp jų – žinomi veidai, tokie kaip Jurga Šeduikytė, Giedrė Kilčiauskienė („Empti“, „Pieno lazeriai“ ir kt.) ir iš naujo atsikūrę projektai, pavyzdžiui, akordeonistų trio „Chill'out“, taip pat kelio į klausytojų širdis dar ieškantys debiutantai.

Apie tai, koks bus naujas „Palėpės muzika“ kūrybinis sezonas, „15min“ kalbėjosi su jo autore P.Nešukaityte.

Iki šiol „Palėpės“ koncertuose pasirodydavo tik dainuojamosios poezijos atstovai – jau žinomi ir pradedantys bardai. Tačiau šio sezono programoje jų vos vienas kitas. Kas pasikeitė, kad nusprendei praplėsti koncertų muzikinį žanrą?

Man atrodo, kad dainuojamosios poezijos koncertų šiuo metu vyksta pakankamai. Todėl smoriginų ir storpirščių pas mus šiemet tikrai nebus. Norėjosi įdomesnių projektų, kurių dabar yra Lietuvoje, tik Kauną jie kažkodėl aplenkia. Todėl „Palėpės muzikos“ programoje atsirado „Blue in Bossa“ su G.Kilčiauskiene, „Chill'out'ai“, kurie atsigavo po pertraukos, „Saulės broliai“. Visos stiprios instrumentinės grupės.

Man atrodo, kad dainuojamosios poezijos koncertų šiuo metu vyksta pakankamai. Todėl smoriginų ir storpirščių pas mus šiemet tikrai nebus. Norėjosi įdomesnių projektų, kurių dabar yra Lietuvoje, tik Kauną jie kažkodėl aplenkia.

Per trejus metus pasikeitė ne tik „Palėpė“, bet ir aš pati. Užaugau. Pirmąjį koncertą suorganizavau dar būdama vienuoliktokė, o dabar esu Vilniaus dailės akademijos studentė. Niekada neklausiau vien dainuojamosios poezijos, tačiau tuo metu man atrodė, kad jos labiausiai trūksta. Tai, kad koncertai būdavo pilni žmonių, įrodė, kad, matyt, ne man vienai jos trūko. Dabar noriu Kaunui parodyti ir kitokius muzikinius projektus.

Pati užsiminei, kad panašūs projektai į Kauną užklysta retai. Kaip pavyko muzikantus įkalbinti pasirodyti šio miesto klausytojams, kurie apipinti stereotipais, pavyzdžiui, kad Kaunas klauso tik popso?

Nieko įkalbinti nereikėjo, o kai kurie patys susirado mane ir pasakė, kad nori Kaune koncertuoti. Žmonės išleidžia albumus ir nori juos pristatyti. Su daugeliu esame draugai. Su kitais irgi jokių konfliktų ir problemų nebuvo, todėl kartą koncertavę jie vėliau sugrįžta.

Man smagu, kad Kaune koncertuos daug naujų ir nematytų atlikėjų su įdomiais muzikiniais projektais. Pavyzdžiui, „Saulės broliai“ arba „Chill'out“. Pastarieji pristatys savo sukurtų kūrinių programą, kas ne tik Lietuvoje, bet ir apskritai akordionistų pasaulyje unikalu.

Grįžkime prie naujo „Palėpės muzikos“ sezono. Kiek koncertų jau suplanuota? Ką kauniečiai galės pamatyti?

Planavome, kad kartą per mėnesį įvyks po vieną koncertą. Tačiau tik rugsėjį ir spalį turėsime po vieną koncertą. Lapkritį numatyti trys, gruodį – du. Pirmasis koncertas – šią savaitę. Rugsėjo 30 dieną koncertuos Domantas Razauskas su grupe. Spalį – projektas „Blue in Bossa“ (G.Kilčiauskienė (vokalas), Vytis Nivinskas (kontrabosas), Darius Rudis (mušamieji) ir kiti), lapkritį – „Saulės broliai“ (Saulius Petreikis (pučiamieji, balsas), Donatas Petreikis (gitara, saksafonas, vokalas), Vytis Vainilaitis (perkusija), Ignas Juzokas (kontrabosas). Gruodį – akordeonistai „Chill'out“, o prieš pat Kalėdas – Jurga Šeduikytė. Po Naujųjų liko Alina Orlova, Evelina Sašenko, Andrius Mamontovas ir kiti atlikėjai bei grupės, su kuriais šį pusmetį nepavyko suderinti koncertų datų.

Iki šiol visi „Palėpės“ koncertai vykdavo teatruose. Dabar programoje matyti ir kitokių erdvių.

Pirmas koncertas vyks lėlių teatre. Kiti – naujose vietose. Jos atsirado dėl to, kad tiek patys muzikantai, tiek mes norėjome kažko naujo. Tiesa, tinkamų koncertams vietų Kaune nėra daug. Pavyzdžiui, naujoji salė verslo lyderių centre „BLC“ – atrodo gera, bet akustika baisi. Kiekvienai grupei ir atlikėjui, kuris koncertuos „Palėpėje“, ieškojome tinkamiausios vietos. Pavyzdžiui, J.Šeduikytė koncertuos Ryšių istorijos muziejaus salėje, nes ji puikiai tinka tokiam koncertui – baltos sienos, pasirūpinsime ir papildomomis dekoracijomis. Bus jaukus, kalėdiškas koncertas. „Atiką“ įsivaizduoju panašioje, kaip muzikos klubo „Džem'pub“, erdvėje. Tokia muzika geriau skamba ten, kur žmonės gali pajudėti.

Kiti koncertai vyks Kauno menininkų namuose, „Punto Pizza“.

Vienas aktualiausių klausimų koncertų lankytojams – bilietų kaina. Ar ji keisis?

Į kai kuriuos koncertus jie bus pigesni nei anksčiau, kadangi sumažėjo mūsų nuomojamų patalpų kaina. Daugiausia koncertų bilietų bus už 20-25 Lt. Bilietų kaina priklauso nuo projekto dalyvių honorarų. Todėl į kai kuriuos koncertus bus galima patekti ir už 10-15 Lt. Kitų bilietai bus brangesni.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min