Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išėjusius amžinybėn primins „Sielų upė“

Kauno Senamiestyje ir Laisvės alėjoje įsižiebė tūkstančiai žvakelių.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno Senamiestyje ir Laisvės alėjoje pirmadienį vėl žibės tūkstančiai žvakelių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį, lapkričio 1-ąją, Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto (VU KHF) studentai vėl kviečia į akciją „Sielų upė“. Devintus metus organizuojama akcija šiemet išsiskirs mastu: planuojama, kad teritorijoje nuo Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos iki Kauno Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios (Soboro) degs daugiau nei 5 tūkst. žvakučių.

Studentų organizuojama akcija mėgstama miestiečių, tačiau sulaukia ir kritikos: esą tokią akciją reikėtų organizuoti ne mieste, bet kapuose. Žvakutes studentai galėtų uždegti ant užmirštų, apleistų, artimųjų nelankomų kapų.

„Akcija „Sielų upė“ rengiama Vėlinių vakare, 17–22 val., kai kapinės jau būna aplankytos. Mūsų akcija – tik būdas žmones sujungti ir paraginti net ir sugrįžus iš kapų galvoti apie išėjusiuosius. Be to, norime parodyti, kad jaunimui rūpi ne tik Helovinas“, – sakė viena iš „Sielų upės“ rengėjų, VU KHF Studentų atstovybės Viešųjų ryšių koordinatorė Aistė Bendoraitytė.

5 tūkst. – tiek žvakučių Kaune bus uždegta akcijos „Sielų upė“ metu.

Pašnekovė prisiminė, kad prieš 9 metus, kai gimė idėja organizuoti tokią akciją, ji buvo kukli. Žvakutės degė tik Vilniaus gatvėje prie arkikatedros, šalia VU KHF. Tačiau vėliau žvakučių jūra plėtėsi, o šiemet ji nusidrieks iki pat Laisvės alėjos pabaigos. Planuojama, kad Vėlinių vakarą bus uždegta daugiau kaip 5 tūkst. žvakučių.

„5 tūkst. jų skyrė rėmėjai. Tačiau, kaip rodo ankstesnių metų patirtis, į „Sielų upę“ įsijungia ir praeiviai. Paprastai žmonės papildomai atsineša ir uždega maždaug 100 žvakučių“, – teigė A.Bendoraitytė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min