Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 7d. 20:00

Išgirdo ekspertus? Vilniečių Velykų planai: saugoti vieniems kitus

Kol šalyje vis dar plinta koronavirusas ir yra įvestas karantinas, ekspertai ir Vyriausybė griežtai ragina toliau laikytis saviizoliacijos net ir per vieną gražiausių pavasario švenčių – Velykas. 15min nusprendė paklausti žmonių, kaip jie ketina atsižvelgti į šias rekomendacijas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razumvienė praėjusią savaitę teigė, kad šis Velykų savaitgalis bus vienas esminių kovoje su koronavirusu. Jos tikinimu, jeigu žmonės susiturės ir nelankys artimųjų, infekcijos plėtra šalyje turėtų vis mažėti.

Kita vertus, jeigu saviizoliacijos nebus paisoma, galima laukti antros krizės bangos ir gerokai pratęsto karantino.

„Jeigu tikrai įvyktų tokie susibūrimai, tai tas planuotas epidemijos galbūt ir suvaldymo taškas, nesinori taip galvoti, jis gali kartais ir pasivėlinti“, – kalbėjo ji D.Razmuvienė.

Antradienį santūrių Velykų būtinybę išreiškė ir premjeras Saulius Skvernelis, Seime kreipęsis į opoziciją ir prašęs vienybės. Jo teigimu, jeigu nebus elgiamasi protingai, šalis iš karantino neišeis dar beveik 20 dienų.

„Prašau jūsų pagalbos, kaip politikų, kaip autoritetų, šitą savaitgalį. Jis yra kritinis. Mes jau fiksuojame praktiškai dešimtą dieną iš eilės stabilią situaciją, kas reiškia, kad karantino priemonės pasitvirtino.

Neturime eksponentinio augimo, turime procentinį mažėjimą nuo ištirtų žmonių, kurie šiuo virusu užsikrėtę. Jeigu mes šitą savaitgalį atlaikysime susikaupę, nejudėsime, nevažinėsime tarp miestų pas savo artimuosius, gimines, draugus, tikrai mes galime kalbėti ir tuos sprendimus priimsime kitą savaitę dėl tam tikrų veiklų atlaisvinimo, susijusių su mūsų ekonomika, su ypatingo saugumo priemonėmis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Jeigu neatlaikysime, bus kitas augimo šuolis – dešimt dienų vėl sąlygų tokių pačių, kokios buvo, plius dar dvylika dienų išėjimui“, – teigė S.Skvernelis.

Kad pasiektų savo tikslą, Vyriausybė planuoja reguliuoti kelius į miestus ir miestelius.

15min nusprendė pasidomėti: kaip vilniečiai planuoja švęsti Velykas koronaviruso ir karantino fone?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min