Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 kovo 3d. 14:33

Dėl koronaviruso auga ligoninių išlaidos: vežiodamos mėginius sukorė tūkstančius kilometrų

Koronavirusu galimai užsikrėtęs asmuo atvežtas į Santaros klinikų infekcinių ligų kliniką
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Greitoji medicinos pagalba

Koronavirusu susirgusius pacientus pirmiausia turėtų gydyti penkios pagrindinės Lietuvos ligoninės Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose ir Klaipėdoje. Nors šalyje susirgimo atvejis yra užfiksuotas tik vienas, tyrimų atlikta apie du šimtus. Gydymo įstaigos teigia, kad dėl viruso sąnaudos kol kas padidėjo nežymiai, tačiau jeigu infekcija šalyje paplistų, svarstytų kreiptis į Vyriausybę kompensacijos.

Pirmasis koronaviruso atvejis šalyje užfiksuotas praėjusią savaitę iš šiaurinės Italijos grįžusiai šiaulietei. Anot Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovo Remigijaus Mažeikos, dėl to ligoninė išties patiria papildomų sąnaudų, tačiau jos dar nedidelės.

„Tos sąnaudos nėra tokios reikšmingos, kokios galėtų būti. Tiesiog šiandien ligoninė turi užtektinai materialinių išteklių, o kalbėti apie tai, kiek mes jų patirsime, reikės žymiai vėliau, jeigu procesas užsitęs“, – teigė pirmąją koronavirusu užsikrėtusią moterį gydančios įstaigos vadovas.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika

„Personalas pritrauktas didesnis, reikės mokėti atlyginimus, bet tai nesudaro jokių problemų organizuojant darbą“, – kalbėjo R.Mažeika.

Jo teigimu, iš viso ligoninė į Vilnių tyrimams išvežė apie 20 mėginių. Dažniausiai jie buvo gabenami po 2–3, tad buvo sukarta ne vienas tūkstantis kilometrų.

Kiek tiksliai iki šiol išlaidų patyrė ligoninė, R.Mažeika teigė negalintis pasakyti. Tiesa, jis pažymėjo, kad suma nėra itin reikšminga ir šiuo metu dar nesvarstoma prašyti kompensacijos iš valstybės.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Respublikinė Šiaulių ligoninė
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Respublikinė Šiaulių ligoninė

„Jeigu tiek būtų, kiek dabar, tiesiog neturėtume ką net paprašyti. Jeigu užsitęs, apimtys bus kitokios – be abejo“, – sakė jis.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovybė teigia, kad kol jų gydymo įstaigoje nėra nustatytas koronaviruso atvejis, kalbėti apie atskirą išlaidų eilutę esą nėra prasmės. Tiesa, su infekcija susijusių išlaidų gydymo įstaiga jau patyrė – į ligoninę kreipėsi prastai pasijutę ir įtarę sergantys koronavirusu, tyrimams į sostinę buvo išvežtas 21 mėginys.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./V.Janušonis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./V.Janušonis

„Atsiradus sergančių koronavirusu pacientų, bus prašoma papildomų lėšų iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), Vyriausybės ir savivaldybės rezervų. Išlaidas kol kas kompensuojame patys. Vėliau bus sprendžiama pagal pacientų srautus“, – teigė ligoninės vadovas Vinsas Janušonis.

Gydymą dengia ligonių kasos

15min užklausą išsiuntė ir kitoms koronavirusu sergančius gydyti įpareigotoms įstaigoms – Respublikinei Panevėžio ligoninei, Vilniaus Santaros klinikoms ir Kauno klinikinei ligoninei.

Pastarosios atstovas Saulius Tvirbutas, atsakydamas į klausimą, trumpai informavo, kad gydymo įstaigoje teikiamos medicininės paslaugos yra apmokamos iš ligonių kasų.

Visos naujienos apie koronavirusą specialiame 15min polapyje

O Santaros klinikos bei Panevėžio ligoninė dėl komentaro nukreipė į SAM. Ministerijos spaudos tarnybos vedėja Valda Dirginčienė tik paantrino Kauno klinikinės ligoninės atstovo žodžius.

„Kiek ligoninė gaus lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) priklauso nuo to, kiek ir kokios rūšies bei kokio sudėtingumo gydymo paslaugų ji suteikia. Už apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu suteiktas medicinos paslaugas gydymo įstaigoms sumoka ligonių kasos, vadovaudamosi sveikatos apsaugos ministro įsakymuose patvirtintomis paslaugų bazinėmis kainomis kainas, kurios padengia vidutines paslaugų teikimo sąnaudas“, – sakė ji.

SAM duomenimis, iki antradienio Lietuvoje iš viso yra atliktas 191 tyrimas dėl koronaviruso. Vienas iš jų teigiamas, likę – neigiami.

Pasak Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos, už šiuos tyrimus, kurių vieneto kaina siekia 77 eurus, apmoka valstybė.

„Iš valstybės biudžeto lėšų finansuojami visi tyrimai, kurie atitinka atvejo apibrėžimą ir siunčiami 5 didžiųjų Lietuvos ligoninių (kurias numatė Sveikatos apsaugos ministerija)“, – teigė ji.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min