15min be reklamos
2023 02 04, 11:00

Ispanijoje įžūliai apvogti lietuviai: prarado dideles sumas pinigų, nusikaltimų scenarijus – identiškas

Aušra, Vytautas ir Andrejus. Tai – trys lietuviai, pasidalinę savo istorijomis, kaip buvo apvogti Ispanijoje. Visų jų istorijos – panašios. Nukentėjusių žmonių yra ir daugiau.
Automobilių eismas Ispanijoje
Automobilių eismas Ispanijoje / 123RF.com nuotr.

Kai kurie nuo vagių nukentėję žmonės išsako priekaištus ambasadai, kuri apie tokį nusikaltimų scenarijų žino, tačiau viešai šia informacija nesidalina, nors taip būtų galima apsaugoti kitus keliautojus.

Lietuviai nusivylę ir Ispanijos policijos darbu bei neatmeta, kad kai kuriais atvejais korumpuoti pareigūnai gali veikti išvien su nusikaltėliais. Visi nukentėję žmonės iš Lietuvos automobiliais važiavo į Tenerifę, kur praleidžia keletą rudens ir žiemos mėnesių.

Ženklais ragino sustoti

Aušra su vyru iš Lietuvos į Tenerifę nuosavu automobiliu važiavo lapkričio mėnesį. Pakeliui jie sustojo Barselonoje, tada ketino kelioms dienoms užsukti į Alikantę, o jau tuomet keltu persikelti į Tenerifės salą.

„Atrodo, kad viską darėme atsargiai ir žinojome, kad vyksta tokie dalykai. Stodami pakeliui net viešbučius rinkomės tokius, kurie turi vidinius kiemus ir nepalikdavome mašinos tiesiog gatvėje.

Mus pasivijusios kitos mašinos vairuotojas ženklais ėmė rodyti, kad mūsų automobiliui, greičiausiai jo ratui, kažkas negerai.

Išvažiavome iš Barselonos, sustojome degalinėje netoli Valensijos. Prisipylėme degalų, sėdome į mašiną ir tęsėme kelionę. Tačiau mus pasivijusios kitos mašinos vairuotojas ženklais ėmė rodyti, kad mūsų automobiliui, greičiausiai jo ratui, kažkas negerai. Mes – ant stabdžių“, – pasakojo Aušra.

Moteris iš karto iš automobilio nelipo. Anot jos, tegul išlipa vyras, o ji liks mašinoje ir saugos daiktus. Rankinė su raktais ir kitais daiktais buvo prie jos kojų.

„Vyras išlipo, o aš sėdžiu ir nelipu. Kito automobilio vairuotojas, maždaug 50–60 metų tamsaus gymio vyras, ėmė rodyti į ratą ir kartojo, kad yra problema. Kol vyras su juo aiškinosi, aš visą laiką stebėjau priešais sustojusį juodą „Golf“ modelio automobilį. Atrodė, kad jame daugiau nieko nėra“, – kalbėjo moteris.

Tariamas pagalbininkas vis aiškino, kad ratas, įkišus ranką gilyn, karštas, todėl automobilį reikia kiek pakelti ir paprašė, kad išliptų Aušra.

„Išlipau, bet viena akimi vis stebėjau „golfą“. Mes kilstelėjome kėbulą, o jis pasakė, kad nieko nebus ir reikia keltuvo. Tada nuėjo iki savo mašinos atsinešti keltuvo, bet vietoje to sėdo į automobilį ir staiga nuvažiavo. Netrukus pamatėme, kad mūsų automobilio salone nėra abiejų rankinių“, – kalbėjo Aušra.

123rf.com/Barselona
123rf.com/Barselona

Policija atvažiavo po keturių valandų

Lietuvių pora liko ne tik be rankinėje buvusių dokumentų, pinigų, banko kortelių, tačiau ir be mašinos raktų – automobilis užsiveda pulteliu. Vienas iš jų buvo Aušros vyro rankinėje, o kitas – atsarginis – Aušros.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sugedusi buitinė technika: remontuoti ar pirkti naują?
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Reklama
2022 m. „Rimi“ sėkmingai įgyvendino tvarumo ir labdaros iniciatyvas, prisidėjo prie paramos Ukrainai
Parašykite atsiliepimą apie 15min