Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 gegužės 4d. 13:55

Ispanų oro policijos misija atsisveikina: 450 skrydžių, kad ramiai miegotume

NATO bazėje nusileido šeši Portugalijos naikintuvai F-16
Alvydo Januševičiaus nuotr. / NATO bazėje nusileido Portugalijos naikintuvai F-16
Gegužės 4 dieną Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyko NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdančių karinių vienetų pasikeitimo ceremonija. Keturis mėnesius Baltijos erdvę saugojusius Ispanijos Karališkųjų karinių oro pajėgų karius pakeitė Portugalijos karinių oro pajėgų kariai.

Portugalijos karinių oro pajėgų kariai NATO oro policijoje Baltijos valstybėse dalyvauja jau trečią kartą. Prieš tai portugalų kariai misiją atliko 2007 ir 2014 metais.

Dabartinę portugalų pamainą, kurios dauguma atvyko iš nuolatinės dislokacijos vietos Monte Realio aviacijos bazėje, sudaro apie 100 karių – lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.

Portugalai oro erdvę saugos keturiais F-16 naikintuvais.

Misiją baigę Ispanijos karinių oro pajėgų kariai oro erdvės apsaugą vykdė su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“. Misijoje dalyvavo maždaug 130 karių.

Alvydo Januševičiaus nuotr./NATO misijos pasikeitimas: ispanus keičia portugalai
Alvydo Januševičiaus nuotr./NATO misijos pasikeitimas: ispanus keičia portugalai

Ispanams teko Lietuvoje dirbti visą žiemą ir iškęsti šaltį, prie kurio nėra pratę. Tuomet jie teigė, kad nesušals, nes turi gerų žieminių drabužių.

Tuomet karštuoliais vadinti Ispanijos vyrukai parodė, kad jie moka ne tik gražiai šypsotis ir ištirpdyti Lietuvos merginų širdis kaustančius ledus.

Ispanijos vyrukai parodė, kad jie moka ne tik gražiai šypsotis ir ištirpdyti Lietuvos merginų širdis kaustančius ledus.

Ispanijos kariai labai daug bendravo su Šiaulių miesto visuomene, skyrė rekordiškai didelę paramą Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namams.

Įstaigos vadovė Audronė Kardašienė atskleidė, kad ispanai, susumavus per kelis kartus surinktą paramą lėšomis ir labai reikalingais daiktais, parėmė globos namus apie 25 tūkst. eurų.

Kariai kone kiekvieną savaitgalį lankydavosi globos namuose ir bendraudavo su vaikais. Ne apie visus savo vizitus jie viešai skelbė. Darė tai nuoširdžiai ir be didelio žiniasklaidos dėmesio.

Atsisveikindamas su Lietuva ispanų junginio vadas pulkininkas leitenantas Juanas Ballesta priminė, kad per šį laikotarpį, keturis mėnesius, naikintuvai į dangų kilo per 450 kartų.

Alvydo Januševičiaus nuotr./NATO misijos pasikeitimas: ispanus keičia portugalai
Alvydo Januševičiaus nuotr./NATO misijos pasikeitimas: ispanus keičia portugalai

Daugiausia tai buvo treniruotės, tačiau nemažai buvo ir vadinamųjų „alfa“ skrydžių, kai svetimos valstybės lėktuvai priartėja prie Baltijos oro erdvės.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

21:57
01:27:07
01:32

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min