Dabar populiaru
Žiūrėkite
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 4d. 07:25

Išrinkite „Metų įvykį Kaune 2013“

Kaunas nuo apžvalgos aikštelės
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kaunas nuo apžvalgos aikštelės
Kaunas – Lietuvos širdis. Todėl 15min.lt skaitytojams šis miestas ir jo naujienos – ypatingai svarbios. Balsuokite apklausoje ir išrinkite svarbiausią metų įvykį laikinojoje sostinėje. Įvykį, kuris buvo svarbus visai šaliai.

Sunki liga ir senatvė pakirto Lietuvos zoologijos sode Kaune gyvenusį baltąjį lokį Kasparą. Gyvūnui jaučiantis vis prasčiau, buvo nuspręsta jį užmigdyti.

Po stulbinamų Rūtos Meilutytės pergalių Lietuvos politikai pagaliau suprato – reikia gero baseino, kuriame galėtų treniruotis ir talentai, ir tiesiog sporto entuziastai. Todėl, Kaune atidarius „Girstučio“ baseiną, kauniečiams baltai pavydėti ėmė net vilniečiai.

„Kaunas dalinasi jausmais” – tokiu pavadinimu Kauno kino studijos sukurtas naujasis vaidybinis vaizdo klipas, nuo šiol kvies miesto svečius aplankyti ir pažinti Kauną. Jis pristatytas spalio mėnesį kino teatre „Forum Cinemas“.

Rūgpjūčio mėnesį, Nemune nuslūgus vandeniui, jo vagoje rastas rekordinio dydžio sprogmuo. Išminuotojai jį plukdė valtimi. Bomba svėrė 250 kg. Nemune rastas sprogmuo – II-ojo pasaulinio karo vokiška aviacinė skeveldrinė bomba. Sprogmuo SD-250, kuriame yra 80 kg sprogiosios medžiagos, labai pavojingas, skeveldros lekia 2 kilometrų atstumu.

Spalio mėnesį Bosnijos ir Hercegovinos futbolo rinktinės sirgaliai Kauno sporto halę pavertė musulmonų mečete. Prieš Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės susitikimą su Lietuvos komanda, nuo pat ryto, bendrai maldai susirinko keli šimtai bosnių, išpažįstančių islamą. Bosniai į Lietuvą atvyko palaikyti savo šalies futbolo rinktinės, kuri S.Dariaus ir S.Girėno stadione spalio 15 d. žaidė paskutines 2014 m. pasaulio futbolo čempionato atrankos rungtynes. Bosniai laimėjo 1:0, pateko į pasaulio čempionatą, o jų sirgaliai nusiaubė stadioną.

Nervus sirgaliams patampė ne tik Krepšinio federacija, bet ir Kauno „Žalgirio“ vadovybė. Po užsitęsusios krizės komandoje neliko Vladimiro Romanovo, tačiau liko milžiniškos skolos. Po pusantrų metų pertraukos vadovauti krepšinio klubui grįžo direktorius Paulius Motiejūnas, į komandą priviliojęs net Šarūną Jasikevičių.

Dešimtmetis berniukas, parą praleidęs šulinyje ir likęs gyvas – tikras Kauno stebuklas. Ištrauktas iš 8 metrų gylio šulinio berniukas pirmiausia mamos paklausė: „Kaip tu jautiesi?“. Moteris spalio 20 d. vadina antrąja vaiko gimimo diena, tačiau nori šį įvykį kuo greičiau pamiršti.

Skandalingojo koncerno EBSW, pradanginusio milijonus, buvęs vadovas Gintaras Petrikas lapkritį išėjo į laisvę. Nors iš kolonijos G.Petrikas išvyko į Kauną, žurnalistams žadėjo skristi į Marsą.

Primename, kad 2009-ųjų liepos 27 dieną Kauno apygardos teismas G.Petrikui skyrė septynerių metų laisvės atėmimo bausmę už 24 mln. litų bendrovei „Investicinė Kauno holdingo kompanija“ indėlininkų patikėto turto iššvaistymą.

Be to, Vilniaus apygardos teismas kitoje byloje 2010 metų vasarį G.Petrikui skyrė penkerių su puse metų laisvės atėmimo bausmę dėl turto iššvaistymo 1995 metais, kai jis buvo Lietuvos valstybinio komercinio banko tarybos pirmininku bei asociacijos „Grupė Rytai, Baltijos šalys, Vakarai“ (EBSW) prezidentu.

Abu nuosprendžiai buvo patvirtinti apeliacine tvarka, juos subendrinus nustatyta, kad G.Petrikui priklauso praleisti nelaisvėje iš viso devynerius metus.

Verslininkės ir visuomenininkės Irenos Matijošaitienės mirtis (kovo mėnesį) sukrėtė ne tik Kauną, bet visą Lietuvą. Silpnu regėjimu skundusis moteris ankstų rytą nukrito nuo remontuojamų laiptų savo namuose. Velionės valia, jos organai buvo paaukoti donorystei. Tai, ko gero, pirmas precedentas Lietuvoje, kai viešai paskelbta apie tokią velionės valią.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min